FC video snimci

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Sada i ja odgledah sve nekoliko puta. Na kraju kanapa je predvez + tippet oko 3,5 metra koji se (kao ni muva) uopšte ne vide na snimku. Vrlo je verovatno da sa predvezom sve zajedno muva leti 20-tak metara :doh:
Mada je poslednje o čemu se ovde radi daljina, a mesto je takvo da nije potrebno bacati predaleko. Ali veruj Saša da je na velikoj većini mesta 20 metara zaista nedovoljno (čak smešno kratko :eek: )
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ono što je ovde važno su sledeće stvari, a ima ih nekoliko (i uglavnom se sve vide na snimku):
- okrenuti se ukoso nizvodno, što je voda brža to je položaj "nizvodniji"
- na završetku zabaca, neposredno pre padanja kanapa na vodu uraditi mali levi "reach" tj preneti štap uzvodno
- posle toga malkice nategnuti sistem i namestiti da muva ide prva niz vodu
- nikako ne izbacivati ceo kanap već ostaviti višak koji dodajete dok sistem pliva niz vodu (što više to bolje, ali samo onoliko koliko možete da kontrolišete inače se mučite sa silom kanapa koja se mota oko Vas)
...
- ne žurite sa kontrom, lagano dizanje štapa uvis je najbolja kontra na Drini. Sistem je toliko nategnut, riba ga spušta u kontra smeru, lagano zatezanje je ustvari žestoko ubadanje ribe...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
znam milance da za drinu trebaju daleki zabacaji zato mi je privukao paznju ovaj umereni oko 20m  :)
odlicno objasnjenje u narednom postu i korisno za nekoga kao mene koji nisam pecao tamo  :tbumb: kod mene je sasvim drugaciji sistem i problem . nemogu bas sa snimaka da zakljucim kolika je drina tu gde pecas ali mi lici po velicini na moravu kod mene . ali ribolov suvom muvom ima dosta razlike. peca se ukoso uzvodno koliko teren zahteva ali obavezno uzvodno ili je uspeh vidno umanjen. samim tim su i zabacaji kraci do 20m max , ali i tezi jer dok muva ide niz vodu prema meni zatezem kanap i uvek mi je u vodi visak koji treba ponovo da posaljem kroz provodnike na vodu . gotovo uvek duva bar lagani vetar u lice koji sve to komplikuje jos vise . kanap mora da se brzo prikuplja i treba uvek biti spreman za momentalnu kontru , obavezno ostru i brzu . ovu drinsku tehniku koristim pri ribolovu mokrim muvama , apsolutno identicno kao sto si ti opisao  :tbumb:
jedina situacija gde moram da bacim dalje od 20m je kad jurim strimerom beluna . ali i tada , mada nisam merio , zabacaji se krecu do 25m u maximumu . uvek pokusam da pridjem koliko mogu i sto manje mlatim sa stapom  :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
sasats, imao sam priliku da gledam mitu uzivo na drini....veruj da vecina nas se vise napreze na gradcu ili nekoj slicnoj vodi nego on na drini, svaki loop perfektan i paralelan sa vodom, to sam inace kod drugih retko vidjao(mada obicno pecam sa ljudima koji nisu cesto na drini)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
oholi, ja nigde nisam osporio mitinu vestinu . cak i ne poznajem licno coveka . cela prica je imala drugi smisao i tok
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
sasats je napisao(la):
...ne mogu bas sa snimaka da zakljucim kolika je drina tu gde pecas ali mi lici po velicini na moravu kod mene...
Hehe, evo jedne fotke sa Plavog Čamca, vidi gde je Neša sa preke strane... Na ovom snimku je uža, ali ja pecam u desnom rukavcu ;) , do levog je nemoguće prići...
A evo jedne stare iz galerije... http://www.musicarenje.org/galerija/main.php?g2_itemId=843
 

Prilozi

  • IMG_2578web.jpg
    IMG_2578web.jpg
    262,9 KB · Pregleda: 365

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
trebalo bi da je tu negde po sirini  :) mada je drina sigurno dosta brza reka od morave koja je vise ravnicarska .
jedino sto me odbija od drine je ta brana i problem odgovarajuceg vodostaja  :doh: mada i slobodno vreme igra veliku ulogu jer mi nije blizu da odem na jedan dan . ove sezone mi je nemoguce ali cu sledece obavezno da skoknem do drine , ko zna mozda se i sretnemo na vodi ...trebace mi strucna pomoc  ;)
evo kolika je morava u gradu, slikana po extremno niskom vodostaju sa jednog ostrva ...

pa020092resize.jpg

 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ja 2004. prva sezona na Drini
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y53W4GNYSFI[/youtube]
stvarno sam ponosan na sebe :),inace sam te godine uhvatio najveceg lipljana u zivotu, 46cm do kkorena repa.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Malkice si napredovao u međuvremenu :smoke:
A taj od 46 do korena morao bi biti preko 50... :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
meni ovaj decko izgleda opasan bacac :tbumb: :tbumb:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=i0ZJhum4_Q4[/youtube]
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pa to je "naš" Steva, predložio sam mu pre par nedelja da dođe na 2-3 dana i da zajedno pecamo na Joci. Mada bi me iskreno bilo sramota da zabacujem pored njega. Morao bih po hitnom postupnku na ubrzani kurs kod Đoleta.  :blush: Inače se složio da dođe, lako može da se desi da to bude narednih nedelja ako posluži vreme i ako njemu ne iskrsne neka Argentina...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa ko bi jos izabrao jocu pored argentine.....ako dodje obavezno da ga usnimis decko je doktor....
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
U Argentini je bio jedno 10 puta, nekad po 2-3 meseca, pa valjda da malo promeni.  :)

Voli on da obilazi i Evropu. Prošlog leta me zove iz Dubrovnika, kaže "Hej, dođi u Dubrovnik, tu sam još 3-4 dana!" Morao sam mu objašnavam da naše srpske finansije ne dozvoljavaju egzibicije tipa sedi u kola i dođi na 2 dana iz Niša u Dubrovnik.  :(
 
Vrh Dno