FOTOAPARATI

thedule

Junior member
Učlanjen(a)
02.08.2013.
Poruke
39
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
ljudi, ja bih pokupio vase slike i napravio na primer jedan kalendar za sledecu godinu ili tako nesto pa nek se malo reklamira i sajt i sport

ima mnogo dobrih forografija, cak mogu reci umetnickih, i voleo bih da napravim nesto lepo od njih...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
aj da ne otvaram novu temu pa cu pitati ovde...imate li iskustva sa kamerama koje su prikacene na naocare i kakvi su snimci sa njih..ja nadjoh ovo pa reko da pitam a dugo vec razmisljam  voleo bih da imam nesto ovako..
http://www.ebay.co.uk/itm/New-Sun-Glasses-Mini-HD-DV-Eyewear-Recorder-Spy-Camera-/251172548013?pt=UK_Gadgets&hash=item3a7b0cedad

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=79QMiHMxIK8[/youtube]
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
770
Broj reagovanja
56
Lokacija
Svrljig - Trnava
Ja ih imam par meseci, samo sam ih isprobao u kuci, na vodu ih nisam nosio...
Nista posebno, kamerica i nije nesto , snima u rezoluciji 480x720, i jedino sto je dobro je da su ti ruke slobodne dok snimas, samo je potrebno da sto manje pokreces glavu.
Mislim da je Gogo izbacio neki snimak klenolova ovakvim kamera-naocarima, pa mozda i on napise neku...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Imaju i mini kamere koje se fiksiraju trakom za glavu (kacigu) a mislim da prave bolji snimak nego ove naočare.
Gledam juče na netu neki model,pivothead,a koštaju oko nekih 300$.Za te novce je bolja GoPro.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
jbg ,tommy ,300$ za tako nesto bih dao kad bih imao debeoooooooo racun,ovako pricamo o stvari koja kosta oko 25e.. sto se tice mrdanja glave i nije problem ako ce da mi usnimi skok bassa na 15m od mene :tbumb: :tbumb:.....
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Govorim ti za naočare,ako gledaš da imaju HD.I opet im je snimak loš u odnosu na kamere.A te od oko 10$ čisto sumnjam d aišta mogu da snime.Pogledaj snimke na jutjubu od nekih naočara i ove najbolje imaju dosta kompresije na snimku.
Riba u daljini i u pokretu a i onajk koji snima se pomjera.Slaba je to tehnlogija da sve to snimi i da to bude vidljivo.
Ali je odličan fazon i nadam se da će napraviti neku bolju verziju i novačno povoljniju  :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ovaj sa klipa sto sam postavio ne izgleda mi da snima lose za te pare..uglavnom koliko para toliko muzike...mrzi me da nosim aparat  i stalak inace aparat koji imam prave odlicne video snimke ali montaza i sve to me nervira.....naocare su mi puno bolja varijanta...
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Bilo kojom, pa ni najboljom i najskupljom kamericom tog tipa, nije lako suvislo snimiti bilo sto. U prosjeku, potrebni su sati snimanja da bi se dobilo suvislih 15 sekundi kadara. Moze se dogoditi da to ispadne slucajno, ali u velikoj vecini slucajeva potreno je znanje, iskustvo i strpljenje. Plus sreca. Plus da bi taj filmic suvislo izgledao potrebno je imati dobro racunalo i znanje u obradi sirovog materijala... Tko kupi kamericu tog tipa misleci kako moze bezbrizno pecati kako je navikao, a iz toga ce ispadati filmici za N.Geo bacio je novce.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Zanimljivo sto se danas da napraviti telefonom. Ne nekim posebnim sa super kamericom.
 

Prilozi

  • telefonijada.jpg
    telefonijada.jpg
    100,9 KB · Pregleda: 231

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
CAT B15, ili tako nekako. To su ovi koji rade bagere pa su napravli alat za svoje ljude na terenu. Moze u vatru, u vodu, u nabujalu rijeku... u mjesalicu za cement. Moze i autom preko njega (ukratko, to je bio jedan idealan telefoncic bas za mene). Osim sto kazu da je kamerica prosjek ili malo ispod. Ali, sasvim pristojno radi. Bas sam nedavno gledao slickanje nekih ljudi koji su nakupovali opreme za, sami kazu "dobar auto", a slike im nisu  bolje od ovih s bageraskog mobitela. Plus pla minute photoshopijade. 
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Geneva je napisao(la):
Ja koristim Nikon D3100 , sa objektivom 18-105, posto sam se jedno vreme poslovno bavio fotografijom ( nocna fotografija , klubovi, provod i to :D )
Odlican aparat sa full HD snimanjem.
0666100_Nikon-D3100-18-105-VR.jpg

Pre neki dan sam kupio ovaj aparat cerkici za 18. rodjendan.  Prvi put se susrecem sa DSLR aparatom, pa brate Geneva ne zameri ako te smorim pitanjima  :D.
Kakav ti je opsti upisak o njemu? Aparat lezi sakriven u kutiji jer joj je sutra rodjendan tako da ostala pitanja ostavljam za kasnije. ;)
 

Geneva

Senior member
Učlanjen(a)
25.09.2012.
Poruke
168
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kraljevo
Sto se tice pocetnickog DSLR aparata, jedino je bolji d3200.
Veruj mi, nisi pogresio nista sto si njega izabrao.
Mocna masina, sve sto zeli da uradi, moze sa njim.
Cestitam punoletstvo cerke :)

Poslato sa Samsung Galaxy Note3

 
Vrh Dno