FOTOAPARATI

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.999
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Hvala. Dugo sam se razmisljao o Canon 1100 ili ovaj Nikonov. Odem do radnje da uzmem bilo koji, jer im je i cena slicna, kad Ono nadjem zadnji Nikon sa torbicom i karticom, upola cene  :doh:. Mislio sam se i o 3200 ali ispade ovaj.

Ima finih video snimaka po yutubo o njemu ali opet imam pitanja. pogledaj, molim te ovaj, o podesavanjima. Ima i drugi deo:

https://www.youtube.com/watch?v=4L6TSvSm1sA

Sta mislis o videu? Da li bi nesto dodao u vezi podesavanja operacija, ili da samo uradim kao sto je pokazano. Slikao bih JPEG opcijom jer mi RAW izgleda komplikovano za sad.
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Poštovane kolege molio bih Vas za pomoć.
Ovih dana imam u planu da kupim svojoj ženi fotoaparat.
S obzirom da je ona početnik u svemu tome ne bih da bacam pare a opet bih da kupim nešto pristojno da ima za start.
Razmišljam se izmedju Nikon d5100 koji košta nekih 509€

http://www.hartlauer.at/Foto/Digitalkameras/Spiegelreflexkameras/Nikon-D5100-2B18-55VRII-Hartlauer.html

Ili ovaj Nikon d3200 koji košta nekih 359€

http://www.mediamarkt.at/mcs/product/NIKON-D3200-18-55-mm-schwarz,10255,27722,1148333.html?langId=-15
Da li se isplati dati 150€ više za ovaj d5100 s obzirom da će nam to biti kućni fotoaparat?

Unapred hvala.
 

Mihailo Erovic

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2013.
Poruke
34
Broj reagovanja
0
Lokacija
Čačak
Po mom misljenju oba fotoaparata su prilicno dobra ja bih uzeo d3200 nije velika razlika  ;) :)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.999
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
D3200 ti je super za kucnu upotrebu. Ustedi razliku u novcu za neki bolji objektiv od onog koji ide sa njim( sigurno 18-55mm)mada je i on ok.
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
Ja sam drugovi od supruge za rodjus dobio Sony alpha 3000 sa dva objektiva jedan je 18-55 a drugi 55-210 i veoma sam zadovoljan njime sto se tice fotografisanja slike su prefinjeno ciste  a ovako izgleda
abab5_Sony_19-580-90.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Fino! Ja volim Sonyjeve kamerice...mir mi ne da Fujifilm x100T iako znam da se za tu lovu mogu pronaci i bolji ali  :blush: :doh:

Mada do sledece godine ce me vec to opustiti i uzet cu si opet neki manji Sony  :)  Strasno mi se dopadaju funkcije, posebno funkcija od tajmera na osmeh,...dignem ribu i kada se nasmehnem ili pokazem obraz sledece sekunde vec sam slika. Tako ribu dignes iz vode slikas i pustis i nema zurbe i stiskanja ribe...kad je ona mirna dignes je kamera odradi svoje i cao... ovu koju sad koristim sam malo ostetio jer sam tri put "plivao" sa njom ove godine  :hammer: sve je prezivela ali sada iako radi krci vazda pa me to nervira. Rastavio sam je u prafaktore i sve ocistio i sastavio nazad. Dva dana je bilo ok i opet isto.
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
Fino! Ja volim Sonyjeve kamerice...mir mi ne da Fujifilm x100T iako znam da se za tu lovu mogu pronaci i bolji ali  :blush: :doh:

Mada do sledece godine ce me vec to opustiti i uzet cu si opet neki manji Sony  :)  Strasno mi se dopadaju funkcije, posebno funkcija od tajmera na osmeh,...dignem ribu i kada se nasmehnem ili pokazem obraz sledece sekunde vec sam slika. Tako ribu dignes iz vode slikas i pustis i nema zurbe i stiskanja ribe...kad je ona mirna dignes je kamera odradi svoje i cao... ovu koju sad koristim sam malo ostetio jer sam tri put "plivao" sa njom ove godine  :hammer: sve je prezivela ali sada iako radi krci vazda pa me to nervira. Rastavio sam je u prafaktore i sve ocistio i sastavio nazad. Dva dana je bilo ok i opet isto.
vazno slika a sto krci nek krci mozda to privuce i koju ribu  :)
 
Vrh Dno