Gradac, reka snova

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Evo ja drugarski apelujem obojicu da ne pocinjete,ne kvarite temu!!!
 

Ivan_bgd

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2015.
Poruke
37
Broj reagovanja
2
VELJKO je napisao(la):
A ja cu to ovako reci ...hvala bogu da je zasticena reka i da imamo gde da da uzivamo , meni je svaki deo te  reke prelep..
Koliko sam samo samo  muka, problema i stresa tamo ostavio, a verujem i ostali..., tu deponoju bi tesko neko mogao da ocisti... Inace prvi put sam isao nizvodno i tereni su mnogo lepsi i ribu je teze uhvatiti nego gore, ali cini mi se da sto sam bio blize gradu ribe je sve manje bilo i jos jedan problem... nema piva ako ne sidjes do grada ili ne poneses sa sobom [emoji6][emoji481]

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
67
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
Gradac je trenutno dupke pun ribom, i tako je od otvaranja sezone! Ja sam se do sada sit nalovio kad god sam izasao, a izlazio sam mnogo i pecao samo u prvoj brani u gradu, bez potrebe da idem uzvodno, a imam dozvolu. Kacio sam slike, a onda me smorilo jer se hvata uvek i uvek velike ribe.
Drugo, 90 posto ubacene ribe odlazi u Kolubaru gde je izlove na glistu! Proslog proleca sam bio sa drugom kad je u Velikim Crljenima, pod branom, upecao potocaru preko 2kg! To je mesto daleko ispod Lazarevca, ko ne zna! A i sam sam u Slovcu hvatao potocare.


 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.285
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Matori moj je u Lukavcu to je nekih par kilometara od Va uhvatio lipca 30 cm na crva. Ne bi ni znao koja je riba da mu Ognjen cuvar nije rekao i vratio ju je u Kolubaru. Ih kad bi se izmrestio u Kolubari bio bi Eldorado :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
Nikola_m87 je napisao(la):
Gradac je trenutno dupke pun ribom, i tako je od otvaranja sezone! Ja sam se do sada sit nalovio kad god sam izasao, a izlazio sam mnogo i pecao samo u prvoj brani u gradu, bez potrebe da idem uzvodno, a imam dozvolu. Kacio sam slike, a onda me smorilo jer se hvata uvek i uvek velike ribe.
Drugo, 90 posto ubacene ribe odlazi u Kolubaru gde je izlove na glistu! Proslog proleca sam bio sa drugom kad je u Velikim Crljenima, pod branom, upecao potocaru preko 2kg! To je mesto daleko ispod Lazarevca, ko ne zna! A i sam sam u Slovcu hvatao potocare.
Donji deo je mnogo bolji koliko sam cuo.... samo ta prica da 90% ribe ode u kolubaru mi ne drzi vodu.... ja sam vise pri tome da Gilu treba pomoc... drugo.... pre par godina,  poribljeno je bilo sa jako losom ribom... hvatao sam cesto pastrmke sa znacajno kracom donjom vilicom od gornje, lice na ajkule.... odvratne ribe na zalost... al uvek su takve ribe bile u gornjem delu... od paceta nizvodno je gradac prava reka. I od devojackog vira pa uzvodno.... mada gornji deo se zasuo previse.... verovatno zbog brana koje se prave... jer prva veca voda ocisti slhunak i nanese ga u virove...

U svaom slucaju.. meni je Gradac i u najgorem stanju jwdna od najboljih reka kod nas... cinjenica da se uvek napijem vode sa reke mi je neprocenjiva...
Strokave ribe koje kritikujem se daju izbegnuti ko zeli... samo se pomeri iz epicentra... moja kritika je tu zato sto realno moze bolje.... ne zato sto je lose... da se razumemo...
Licno volim divlju ribu....izmrescenu u reci... ali i poribljene znaju da birkaju itekako.... jedino sto stoji kao cinjenica je da ribe poribljene nemaju snagu ni blizu kao divlje.....

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
911
okače se ko opanak  :hammer: ali ako prežive 2 god u rijeci takva riba se uvelike oporavi i poprima odlike divljaka čak joj i prednja peraja ako nisu potpuno deformirana i otkinuta izrasu ponovo.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
silvio je napisao(la):
okače se ko opanak  :hammer: ali ako prežive 2 god u rijeci takva riba se uvelike oporavi i poprima odlike divljaka čak joj i prednja peraja ako nisu potpuno deformirana i otkinuta izrasu ponovo.
Bas to silvio... samo ne prezivi mnogo njih. Ono sto ne shvataju ljudi koji poribljavaju je da je dokazano da je bolje cuvati reku da se sama brine o sebi nego joj "pomagati". Drzava Montana je primer toga.... na svom primeru dokazali da je bolje bez poribljavanja.... al tu vec ima druga stvar.... nema se para za vise cuvara.... a mora vise nnjih...

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.719
Broj reagovanja
1.030
Lokacija
Svilajnac
Dovoljan je jedan čuvar zajedno sa ribolovcima i da je kazna recimo 500 pa i više € za ribokrađu i da se taj prekršajni postupak sprovodi. Čuje se da je neko najebao zbog klena, pastrmke, soma... pa da vidim ko će da rizikuje sitno za mnogo para. Mislite da je neizvodljivo švercovati cigarete kao i pre međutim sada su kazne drakonske i niko nije lud da rizikuje. U Švajcarskoj burazer nikada nije video ribočuvara a ne sme čak ni da prehranjuje šarana jer su kazne nenormalne. To nama treba da bi se opametili. Šteta što ova luda vlast još nije ukapirala da sa time mogu puniti budžet.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.096
Broj reagovanja
911
Alo ba nije bitno koja je kazna i kolika je bitno je sprovođenje zakona a to kod nas u državama bivše juge nije baš prioritet ili jest ali samo da vladajućim strukturama odgovar iz nekog njima znanog razloga. Čak niti čuvar nije toliko bitna stavka samo stanje društva i stanje uma stanovnika koji tu žive je odlučujući faktor.
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
67
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
Ne slazem se sa tobom! Nemci kao izuzetno napredni su dva puta hteli svet da istrebe za poslednjih sto godina, toliko o stanju uma... Samo zakon i kazne da spadaju usi, veruj mi. Evo, svi se vezu u automobilu otkako su kazne povecane poslednjih godina ;-)
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.719
Broj reagovanja
1.030
Lokacija
Svilajnac
Gasterbajteri kada dođu na odmor X puta vidim kako limenka leti iz automobila. Smem da potpišem da to tamo ne rade. Kazna bato, skupo.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.719
Broj reagovanja
1.030
Lokacija
Svilajnac
Najviše bih voleo kada bi većina bila svesna da je priroda koja nas okružuje naša i da sve to treba da čuvamo međutim ljudi smo, teško to ide tj ne ide nikako. Na naše većina gleda kao na tuđe i nikada u životu i neće imati svest o tome koliko je to zapravo bitno. Ovo je materijalan svet, udari ga po džepu i onda će mu doći do glave.
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Nikola_m87 je napisao(la):
Ne slazem se sa tobom! Nemci kao izuzetno napredni su dva puta hteli svet da istrebe za poslednjih sto godina, toliko o stanju uma... Samo zakon i kazne da spadaju usi, veruj mi.
Jel ti misliš da su Nemci odustali od toga? Ili sad možda vladaju ali na neki drugi način?
 

Nikola_m87

Junior member
Učlanjen(a)
28.06.2015.
Poruke
67
Broj reagovanja
28
Lokacija
Valjevo
To je neka druga tema, a mislim i da je narodu uglavnom jasno kako stvari stoje. Pozzz
 
Vrh Dno