GURGLER

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
O njima smo več mnogo govorili, čak i videli ulove na forumu ostvarene ovim površinskim strimerom a temu nismo otvorili pa eto ja sada otvaram tu temu i ovde možete postaviti ako vam je volja vaše radove i iskustva.
Gurglere sam do sada koristio samo par puta na Basevima u HR. Odlican lovan i jednostavan površinski strimercic koji se da vezati na mnoge načine. Strimerče što je mogli bi reći uloviolo večinu grabežljivica na našim prostorima ali i širom sveta. Valja ga imati u kutijicama.
Evo moja dva nova od 7cm za one ozbiljnije Bucove ali ne i one Zbezdanove  :whistle:  ;) što mnogo biraju i samo se nešto foliraju, kao na nekoj su posebnoj kuri i hrane se nekim sitnišem ... no, šalu na stranu...večina nas zna i slažemo se sa time kako bucov inače voli sitnu ribu ali ne brani se ni malo konkretnijeg zalogaja. Moj do sada največi prije više godina u nazad od 4kg je pao baš na konkretnog strimera od 8cm. I kao varaličar sam bio svedok ogromnim bucovima na 10-15 cm varalice. Zato valja imati i ovakve. No, i za basa je ovo sasvim solidna veličina, neki ga love još večim neki manjim...sve ovisi o vremenu ali i samom ribolovcu i njegovom uverenju. Štuka ih isto voli napasti pa isto tako i morske grabežljivice. Jedan jednostavan lovan univerzalan površinski strimer....svetliji za mutne vode a tamniji za bistrije ali isto i za mutnije jer se crna boja ili ti silueta crnog strimera odlično vidi i u mutnoj vodi.
index.php


 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Odličan strimer,zaobilazio sam ga u širokom luku sve do ovog septembra,a onda mi je otvorio sve zapušene ventile!Za bucova treba praviti baš ovakve,bez dodataka bilo kakvih nožica od petla,jer ovakav kakav je pravi fantastičan trag na površini a ne pljuska mnogo.Umerenim povlačenjem u dužinama od pola metra do metar gurgler iza sebe ostavi v trag koji je fatalan za bucova,pa se na njega zaleću i sa više metara!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Takodje veoma lovna kombinacija kada je rep od crvenog  bucktail-a ... 
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Sone, Zvezdan  :tbumb:
Doista zanimljivo iskustva. Kod nas su boleni-bucovi u prosjeku znatno veci, isto jako vole gurglere (iako ih radim nesto dugacije od standardne recepture). Ali nema sanse da ih klepis crnom bojom. Velikog klena se na crno kod nas ne mozes rjesiti, ali bolen 65+ i crna boja nikako. Lovim te ribe desetljecima, gotovo svakodnevno i kladio bi se u "lijevi bubreg" da je crno neupotrebljivo. Nije da nisam probao, ali dat cu si jos jednom truda.   
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@ALP, koju boju ti forsiraš, žutu? Pitam te to jer se meni žuta i bela pokazala odlično za bucova na dunavu kod Vukovara...tamo sam 3 godine lovio skoro svaki dan.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Zuta, kristalno bijela, prljavo bijela, krem, sivosrebrna...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Sivosrebrna, krem,bela su i kod mene bas dobre boje za bucova,ali samo dok je Dunav zamuceniji.Cim se polovinom leta izbistri samo tamnije varijante prolaze.Braonkasta,crna,tamno siva.E sad,kod gurglera je u mom slucaju,najbolja kombinacija bila,crni policelon za ledja,sivkasto-bela kombinacija dabinga za stomak,crna i bela polarna lisica za rep.Takvom gurgleru nije prastao!
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Ta kombinacija, dolje svjetlo, gore malo tamnije prolazi i kod mene. Iako to radim vise zato što je takva muha meni lijepša za oko. Iz pticje persoektive crno odozgo sigurno jest crno. No, Gurgleri su muhe koje riba vidi odozdo pa je pitanje koliko je to crno iz riblje perspektive crno. Prica bas nije potpuno jednostavna buduci da je upleten i zrcalni odraz muhe na površini vode. Nego ovaj Sonetov na potpuno dibidus crno je zanimljiv. Stvarno zanimljivo iskustvo.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da upotpunim arsenal
 

Prilozi

  • DSC06215.JPG
    DSC06215.JPG
    250,6 KB · Pregleda: 519
  • DSC06221.JPG
    DSC06221.JPG
    238,7 KB · Pregleda: 517
  • DSC06217.JPG
    DSC06217.JPG
    250,9 KB · Pregleda: 469

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
evo i jedan moj u white ' red varijanti ,malo sam prepisivao ,malo dodavao,malo mixovao i....

beligurglerred.jpg


fotke su mi užasnog kvaliteta  :'( ,telefon i dalje.. ,gurgler izgleda 5 puta bolje uživo ..
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
SEBASTIANE, kad si lovio baseve gurglerima da li si ih dobijao??? pitam te jer ja lovim basa ali samo poperima i strimerima ,,gurglere na zalost nemam :( :( :( :(,,,,, a ti sone posalji mi neki da ga testiram ovaj tvoj sa slike mi izgleda ubilacki mislim da ne bi preziveo ni sat vremena medju basovima......

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gegula je napisao(la):
SEBASTIANE, kad si lovio baseve gurglerima da li si ih dobijao??? pitam te jer ja lovim basa ali samo poperima i strimerima ,,gurglere na zalost nemam :( :( :( :(,,,,, a ti sone posalji mi neki da ga testiram ovaj tvoj sa slike mi izgleda ubilacki mislim da ne bi preziveo ni sat vremena medju basovima......

Ulovio sam ih par i na gurglera, isto kao i na popere od balse...plop, buć, plop pa pauza i u pazi ga drmne....ali lovio sam ih samo nekoliko puta, dobio sam jednoga i na crease fly isto kao i na ova dva spomenuta malo pre.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Konkretno Ovaj sa fotke je mali za Bassa ,udica je #8 taman za bucove ...mada nema sumnje da bi i isti na nekoj većoj udici bio pogodan i za bassa ...
 
Vrh Dno