Gurgler

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Mislim da Gurgler zasluzuje poseban thread...Provereno lovna mustra koja moze da se primeni na razlicite nacine. Danas vezivao verziju koja imitira plivajuce kozice...Shrimp Gurgler.

gurgle%20shrimps.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Odlicno izgledaju. Jel ovo ide sa tonucim kanapom?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Hvala. Ovi gurglercici idu najbolje sa plivajucom strunom i ubedljivo najbolje love na lokacijama gde ima puno kozica, kao sto su (ovde kod mene) plicaci sa pescanim dnom. Kraj juna i pocetak jula je udarno vreme. Na takvim mestima ovo je dobra muva za lov na vidjeno u plicacima-za promenu kada zelimo da plasiramo nesto na povrsini.

Kada je oblacno nebo i vidljivost slabija, moze njom da se lovi i na slepo, pretrazivanjem plicaka. (U principu, tada moze da posluzi i standardni gurgler.)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Nisam znao da se koriste kao povrsinske. Jel ima neki razlog? Imitiranje ponasanja kozica? Mora da je dozivljaj pravi. Em plitko, pa na vidjeno... Najlepse
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Kozice umeju jako lepo da plivaju po povrsini i prave "popping sound" kad to rade...To je strajperu (i drugim morskim predatorima) jako privlacno. Danas sam imao lepo pecanje imitacijama kozica, na vidjeno. Za ovo pecanje treba nositi plivajuce, neotezane i imitacije za razlicitim otezanjem. Dobio jednog na neotezanu verziju, pa posle presao na gurgler verziju. Dva velika stajpera su mi prisla ali nisu hteli da jedu na povrsini, iako je prezentacija bila dobra. Odmah sam presao na verziju sa clouser ocima i s njom uspesno zavrsio dan sa jos 5 ulovljenih. Evo ga kratak video od pre nekoliko sati...da docara malo atmosferu!


 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ovo je ekstra. Steta sto je ovde unisteno skoro sve. Jedno pitanje.... Jel juris odredjen nivo plime/oseke?
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Za ovo pecanje mora da se gledaju dve stvari. Oseka, tj. moze da se peca par sati pre do par sati posle oseke. Kad nadodje voda, nema vise plicaka. Druga stvar su atmosferski uslovi, tj. nebo. Skroz vedro, plavo, bez oblaka je idealno. Tada je vidljivost najbolja. Oblaci stvaraju odsjaj na povrsini vode i to je veliki problem za vidljivost. Smanjena vidljivost znaci da se riba kasno spazi ( ili uopste ne vidi) i sanse za dobru prezentaciju se drasticno smanje. Ovde kod mene su retki dani bez oblaka...cak i kad je pre podne vedro, oblaci se pojave u popodnevnim satima. Generalno je najbolje pre podne...mada pre 9h nema idealnih uslova, jer sunce mora da odskoci da bi se videlo.

U tropskim krajevima gde se peca bonefish, idealni uslovi su normalna stvar...Tamo je vedro nebo bez oblaka po citav dan. Ovde na severu ipak nije tako...ali je ipak super pecanje kada se uslovi nameste a riba je tu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ovde gde ja pecam, oseka je najgori izbor. Uvek gledamo da bude 80% plime pa kad nadolazi do maksimuma... Ili kad tek krene da opada. Al ja mahom u bocatnim vodama pecam pa to i ima smisla.... Mada jako retko na vidjeno.
To sto ima kod tebe je stvarno ekstra
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
507
Broj reagovanja
145
Razumem...sve zavisi od lokacije. U principu, kada je bas bistra voda, moze i ovde da se peca po plimi, ali samo uz plazu, bez dalekog gazenja, jer voda nadodje. Ova moja najbliza lokacija i nije bas najbolja za to, jer je previse kupaca. Ali zato ima daleko boljih lokacija, sa bistrijom vodom i svetlijim peskom...Na takvim mestima, ako je vedro nebo i potrefis dan kada je oseka oko podneva, moze da se peca na vidjeno od 9 do 16h. Predjes pesaka kilometre plaze...milina (ali si mrtvosan kad dodjes kuci!):)
 
Vrh Dno