Hakuyo

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Interesuje me kakvog je kvaliteta stap marke Hakuyo, konkretno Phantom fly 2.55 5/6 i da li je pogodan za pocetnicko musicarenje klena na Nisavi?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dragi kolega, posto si iz Nisa, nema potrebe da pocinjes sa takvom krdzom. Jeftin je, a i naziv firme mu ne garantuje nikakav kvalitet i trajnost...
Poslusaj moj savet:
Kupi stap firme SHIMANO (model NEXAVE ili BIOCRAFT). Ako hoces da sa njim pecas klenove i povremeno pastrmke najbolje je da odaberes stap duzine 8'6" (2.55cm) ili 9' (2.75cm), oba tezine konca AFTMA 5.
Ako budes vise vremena provodio na manjim rekama poput Temske, Kutinske, Toponicke reke... mozes kupiti stap od 8', tezine bacanja 4.
Dakle, ako si ozbiljno zagrizao uzmi BIOCRAFT, a ako si nesiguran uzmi NEXAVE. Prvi kosta oko 100 evra, laksi je moderniji, ekskluzivniji i brzi, a drugi, koji je malo tezi, debljih zidova, ali takodje solidan, oko 60 evra. Mogu ti pomoci da ih kupis uz znatan popust.

MY LINES ARE ALLREADY TIGHT!
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Znam da je stap sranje, medjutim kao i obicno ekonomski faktor je presudio!Kupio sam ga prosle godine na sajmu, ali sem par sitnih klenova na Visocici nisam imao nekog uspeha! Na manjim rekama koje musice su lovne, ima li nekih posebnih pravila?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Sta je tu je. Ja se i ne secam naziva svog prvog stapa. Bio je krdza ali sam klenove cepao!
Za informacije o muvama mnogo je bolje da otvoris novi topic, da bi kasnije lakse pronalazili novi clanovi.
Pozdrav i dobrodosao na sajt!
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
slomio sam dva takva stapa samo odjednom testirajuci ih nema sta stap je dno dna ali ako se pogleda cijena stap je solidan, jer ne mogu da vjerujem da neko pravi tako nesto za te pare...kod stapa imas jednu slabu tacku a to je ispod sastava...donji dio stapa puca na mjestu dokle je navucen gornji dio ali uradi samo jednu stvar i napravices stap koji radi posao tj. dobar stap s kojim se neces bojani nijednog klena ...... kupi karbonski vrh, skini gumu odozdo na drsci stapa i ubaci taj vrh da popuni gornji dio stapa (naravno prije toga namazi malo epoks smolom taj vrh), dobro ga navuci gore a visak odsjeci...imaces stap koji radi posao i nece se slomiti sigurno

uradi to odmah inace neces vjerovati kako tu pukne i od najsitnije kontrice kao ledenica
 

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
karbonski vrh koji se koristi za petljase(stapove bez sprovodnika)?Da li trba da ga namazem po celoj duzini ili nije neophodno?
 

rasho

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2005.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Novi Sad
ma po cjeloj duzini zatim izvuci koliko moze visak odsjeces i to je to bice ispunjen na kriticnom mjestu ali nece puci
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
3 komada su mi pukla tako da pravilo HAKUYO RULES vise ne vazi  :bye: :bye: :bye: :bye:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Blue FOX je napisao(la):
3 komada su mi pukla tako da pravilo HAKUYO RULES vise ne vazi  :bye: :bye: :bye: :bye:
Sto si posle prvog kupovao drugi pa treci  :whistle: Moj brat trecu godinu koristi ISTI hakyuo i kaze da mu ne pada na pamet da ga menja.Pa ljudi za 20e nema teorije da se kupi nesto bolje-koliko para,toliko muzike!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Koliko ja vidim taj štap vredi 20 EUR po pecanju :D 3x20=60 EUR To je ipak bacanje para - SHIMANO neće pući sigurno!!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hakouyo bi bio dobar štap kada bi imao pouzdan blank i trajne sprovodnike. Kad se setim sa kakvim sam ja štapovima počinjao sredinom osamdesetih, Hakuyo je prava lepotica. Na žalost onih koji kupuju Hakuyo, on niti ima pouzdan i jak blank, niti su mu ostale komponente zadovoljavajuće. Moj prvi štap je bio Made In USSR i težio je oko 500 g, ali nije bilo šanse da se polomi, jer je pri vrhu bio oko 5 mm. Drugi je bio neki Shakespeare, a treći Germina, koji je bio prilično čvrst i pouzdan. Ćetvrti je bio čuveni Silstar MX sa karbonsim vlaknima, a peti Browning Graphite Titanium, na kome bi mi i u 21. veku mnogi pozavideli, iako sam ga kupio 1990. ili 1989, ne sećam se, samo znam da je premijer SFRJ bio Ante Marković i da je jedna nemačka marka vredela 7 ili 9 novih dinara, a ja sam štap platio 500 DM.
Tek kada sam se domogao dobrog štapa počeo sam sa ozbiljnim ulovima. Možda to i nema veze jedno sa drugim, ali možda i ima. Možda je dobro da se kupi prvo Hakuyo, da se nauči prva i najvažnija mušičarska lekcija, KAKO IZGLEDA LOŠ ŠTAP. Dakle, mogao bih čak i preporučiti početnicima da se prvo uhvate za Hakuyo, pa se opamete. Možda je bolje i to, nego da prvi dan uzmu Thomas / Thomas, pa nikad ne saznaju stvarnu vrednost dobrog ili lošeg  štapa.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
e zadnja recenica ti je na mestu, ja bih samo dodao da ako imaju para odmah kupe kvalitet uz krs-pare lako odu, pa cim nesto nauce zamena,
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Milance,nisam je posle prvog puta kupovao te stapove vec ih dobijao od drugova na poklon(rodjendan,neko iznenadjenje itd)
---HVALA--
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
A i da sam ih kupovao nevidim nista lose u tome,jebi ga finansije tako nalazu  :'( :'( :'( :'(
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Blue FOX je napisao(la):
A i da sam ih kupovao nevidim nista lose u tome,jebi ga finansije tako nalazu  :'( :'( :'( :'(
Upravo na to sam i mislio.Necu da neko ko ima zelju da se bavi musicarenjem odustane u startu jer ne moze da priusti sebi stap od 70e ili ne znam ni sam koliko.
 
Vrh Dno