imitacija žabe

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ajde ondak Mix podeli ideju i sas nas ili napravi zaburinu pa turi sliku ovdi  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Polako. Ja sam mnogo lenj čovek. Sačekajmo inspiraciju.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ajde oces da ti posaljem 2 kineskinje da ti masiraju palceve na nogam da se inspirises ;).
Daj neki nagovestaj mozda jos neko razradi tvoju ideju pa da uporedimo. Ja bih licno vrlo rado vezao zabu (stuke radi za sad) ali sam tek poceo da vezujem i nemam bas neki izbor materijala. Zato bih ovaj put prepustio to nakom iskusnijem kolezi :(. Video sam da postoji tema o vezanju punoglavca u kojoj je samo Seb postavio 1 resenje, nemogu da verujem da niko od clanova sajta ne peca (pogotovu klenarosi) na imitaciju punoglavca.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Sjekloca je napisao(la):
A sto bih veziv'o zabe, kad ima zivijeh da nakacis na #4 udicu s jacim olovom! :doh:

Isto vazi i za punoglavce! ::) Punoglavci su maaaaale zabe! Malecke! Al' ne preteruj s olovom! :D :D :D
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
100ka je napisao(la):
Totalno jebitacna zaba. Skroz!!! Jos ako negde ima objasnjenje za ove noge kako se rade ;)

Ne vidim zasto bi problem bio uradit noge.Posto sam pokusao da pravim voblere od bazle tako sam i nabavio zubarsku zicu za proteze ima je kupit u 0.4 pa do 1.2 debljine i ne rdja zadrzava oblik a moze se i nadodat mala trokuka na po svaku nogu tako da nema greske pri kacenju stuke ili soma posto ih mix pominje a ja ne sumnjam da bi oboje uzeli.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vidim da se razmislja o kreacijama žaba...sve fino samo meni nekako trokuka previšeu za na muv...ali ne bih nametao svoju volju nikome  :D :bleh: viđao sam strimere vezane u na dvokukama i trokukama ali malo je to prejako za moj ukus...sa druge strane ako nemate nameru puštati ribu izbor takvih udica je več shvatljiviji  ::) :blush: ... mislim da imitacija za naše zubate agresivne ribe imitacija treba da bude što jednostavnije vezana. Jer ako dođe do uništenja imitacije da ne bude neka šteta i muka.
 

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Ti kanda si zalutao na musicarski forum? Trokuke na svaku nogu????????????????? kukuuuuuu
Mislim da ovakva razmisljanja postoje jos samo na brdovitom Balkanu i nigde vise u svetu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Cilj je uloviti ribu na imitaciju žabe. Mislim da broj udica ima veze sa tom željom, a ne podnebljem odakle izrađivač muve dolazi, mada nemam nikakva iskustva sa mušicama napravljenim na trokrakim ili višestrukim udicama.
Već sam čitao o muvama sa trokrakim udicama, ali u engleskim i nemačkim časopisima i katalozima. U katalogu čuvene nemačke firme "Traun River Products" vidim strimere sa najmanje dve trokrake udice, namenjene lovu štuka i mladica.
Nikad nisam video trokrake udice na muvama balkanskih izrađivača i ovo bi bio prvi put.
Sebastiane, nemoj da brukaš Balkan ( :lol:) i nemoj da razmišljaš o trokrakim udicama. Veruj mi da nema potrebe za tim, jer riba koju ćeš proganjati veštačkim žabama će mnogo dublje progutati jednu udicu. Tako će je agresivno progutati sa sve kompletnom veštačkom žabom, da nećeš imati nikakvih problema sa zakucavanjem.
Ja mislim da u ovom slučaju ne treba instalirati više udica ili trokraku, jer bi to samo smetalo i pri zabacivanju i pri vođenju žabe i, kao što napisah, pri kačenju ribe.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Necu mnogo da davim,bicu konkretan i jasan.
Zaba(zabche) je super po meni ali nisam imao prilike do sada da se sretnem sa takwim poduhvatom,pa me interesuje da li je neko pecao i ako jeste sta je Djipalo na zabu
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Na žabicu može da đipi svkojaka grabežljiva riba ali ja dok sam ju radio imao sam u mislima velikoustog bassa...naime prepremao sam se na put u USA kod familije ali zbog iznenadnihe neprilika i obaveza koje su mi se pojavile između sve sam morao otkazati (sva sreča da je to bilo pred plačanjem vize  :D jer bi mi 8'€ otišlu u prazno :doh:). Eto sada te moje žabice čekaju novu priliku za USA ili neku vodu ovde kod nas gde ima bassa. Možda ju čak probam i na nekim drugim ribicama ali od zubatih riba imam averziju jer to je ipak žabica od foama  :blush:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
SEAB. kralju  misli da ti ta zabica nece mnogo pomoci imajuci u vidu na kakvim samo ti rekama peca i jezerima.
To su verovatno jezera prepuna pastmke,Lipca  tako da mislim da ni jedna od ovih riba nece se opredeliti za ti zabicu..
Ukoliko imas malo vramena poseti Novi sad  i njegove rukavce koji su prepuni BASSA A BOGAMI I STUKE TAKO da ti garantujem odlican uspeh FOR Novi Sad>>
==--Blue Fox--
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kod nas reke i jezera nisu baš prepune ribama (ali jesu bogate), ipak se ovde ne rade ribnjaci od reka nego i ako se poribljava ne poribljava se sa tonama riba, radi se stručno. Tako da i dalje večina ribolovaca mora da se potrudi da bi došla do kapitalne ribe. A žabice, kao što sam več spomenuo ne mislim bacati zubatim grabežljivicama a tu sam na prvom mestu imao u mislima pastrmke. To sam namenio samo Bassu a ovde ču za foru probati bacati samo klenu na našem jezeru...inače mislim ih prišparati za jezero Borovik u HR ako budem otišao tamo ove godine. Tamo ima ogromnih bassova samo im je teško doći bliže (plovila zabranjena)...tamo sam ih lovio mnogo sa poperima (poper fly) ali svi su bili neki bebi baseki. Za kanale i bare u okolici Novog Sada znam...Kada bi se neko setio barem jedno jezero u Beloj crkvi napuniti bassom to bi bila prava stvar.  :yeswink: Tamo bi sa ovakvim žabicam došao do izražaja. Inače kada bi ovo malo brže povlačio i po dunavu na nekom limanu gde je bucov aktivan zveknuo bi ju garant.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
sebastian je napisao(la):
Inače kada bi ovo malo brže povlačio i po dunavu na nekom limanu gde je bucov aktivan zveknuo bi ju garant.
Ma joook čini ti se. ;)
Moj predlog: na prelasku brze i spore struje žaba plop, plop, a buconja klop klop. Ovo iz iskustava sa klenom, Pošto grabljivac čuči u sporijoj struji ili iza neke zapreke kada mamac prodje kroz brzu struju on nema previše vremena da oceni šta je nego napada ;) Znači igramo na foru :D 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
100ka je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
Inače kada bi ovo malo brže povlačio i po dunavu na nekom limanu gde je bucov aktivan zveknuo bi ju garant.
Ma joook čini ti se. ;)
Moj predlog: na prelasku brze i spore struje žaba plop, plop, a buconja klop klop. Ovo iz iskustava sa klenom, Pošto grabljivac čuči u sporijoj struji ili iza neke zapreke kada mamac prodje kroz brzu struju on nema previše vremena da oceni šta je nego napada ;) Znači igramo na foru :D 
tačno ali ima i takvih grabežljivica koje stoje u sred matice, vira, struje i vrebaju sve što pokušava da se izkobelja sa ruba brze na mirnu  ;)...rub je hot spot :yeswink: a isto tako i rub jata kedera (ako lovimo imitacijom ribice).
 
Vrh Dno