Imitacije odraslih krznokrilaca (Sedge, Caddis)

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Sale , cini mi se ovaj tvoj tular ko izmisljen za podvlacenje ispod povrsine, spec za one momente kad nece da skupi suvu (na Drini) ::)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Klasika sa krilima od pera zalepljenog tankim epoksijem na najlon čarapu.

index.php
 
Z

Zakula

Guest
Shta ti bi da napravihs ovakvu muvu?! ??? ??? Duuugo nisam video ovako neshto u tvojoj kutiji!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mr.Zakula je napisao(la):
Shta ti bi da napravihs ovakvu muvu?! ??? ??? Duuugo nisam video ovako neshto u tvojoj kutiji!

Ma, ispalo mi jedno ogromno pero od buljine na pod dok sam talasao po svojim FT trezorima, pa ga prilepih epoksijem uz pomoć onog zavesastog materijala, čisto da probam. Ništa posebno-prevaziđena muva. ;)
Culture je krka za doručak, bez hleba. :lol:
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Kuzma je napisao(la):
Sale , cini mi se ovaj tvoj tular ko izmisljen za podvlacenje ispod povrsine, spec za one momente kad nece da skupi suvu (na Drini) ::)
Zapravo je klasicna suva imitacija , ali kad se okvasi pluvackom moze da ide u film  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
pc240645kk9.jpg


verujem da bi ovako nesto radilo
udica #10 owner penny hook
telo: furry foam braon
rebra: bakar zica, ili bolje divlja svinja
podkrila: 3cdc-a
krila: fazan muski grudno pero
nogice: jedno cdc i jedno pero sa grudi sljuke namotani zajedno

dok se ne pojavim na tari gradacke pastrmke ce da joj sude
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Gacka u svibnju, predvečerja su predivna ne samo po krajoliku nego i po apetitu pastrvi kada je u pitanju sedž.
Fantastičnom žestinom napadaju sedževe i preko 3 cm veličine, iako sam bio pomalo skeptičan na nagovore da ih probam (jer smo preko dana lovili nimfama pri dnu ili sitnim krejicama u filmu) a sedž od 3 cm mi se činio kao povelika muha za to. Ipak isprobao sam i oduševio se viđenim, sutradan sam se naoružao sličnim muhama i nestrpljivo čekao zadnjih sad-dva smiraj dana kada se potočne dižu na sedževe. Pa evo mog sedža step by step.

Udica je VMC 9283 BZ #8 u stvari je to streamer-hook ali zbog dužine tjela sedža mi je i odgovarao.Materijal je srneća dlaka, hakle pjetla za nožice i ticala.

s1.jpg

Udica je armirana koncem i head cementom da se srneća dlaka ne vrti oko nje. A u nastavku je klasično slaganje srneće dlake i stezanje koncem,poslije svakog bunta armiram je cementom radi konačne čvrstoće.
s2.jpg

Kada sam popunio udicu dlakom,formiram makazicama završetak tjela jer će mi kasnije smetati hakl. Vežem hakl za nožice i također ga aramiram.
s3.jpg

Od istog pera pravim i ticala koja učvršćujem i armiram.
s4.jpg

Namotavam nožice i sve ponovo cementiram. Ostaje mi završetak glavice i šišanje tjela.
s5.jpg

Na zadnjoj fotografiji je sedž kojeg sam radio sa leđnim krilima, no nakon druge pastrve - njenih zubi , krila više ne liče ni na šta pa sam odlučio raditi bez krila a činjenica da sam ih nastavio normalno loviti potvrdila mi je da je pastrvi silueta koju odozdo vidi bitnija od činjenica ima ta muha krila ili su on imitirana već oblikom tjela-siluetom pa zato krila više ne stavljam.

 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Odlična muva Gogo,ali je udica perverzna,moj favorit za tanke bucovske strimere. :hammer:
 
Z

Zakula

Guest
The one and only,Culture (Kalcha) Caddis.
 

Prilozi

  • Kalcha.jpg
    Kalcha.jpg
    44,9 KB · Pregleda: 513
  • Kalcha Cinamon.jpg
    Kalcha Cinamon.jpg
    34,2 KB · Pregleda: 457

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
zvezdan je napisao(la):
Odlična muva Gogo,ali je udica perverzna,moj favorit za tanke bucovske strimere. :hammer:
Da, čisto strimerska udica, al da si vidio kolike su te muve tamo u stvarnosti čudno bi bilo, bilo što drugo uzimati, baš zbog njihove veličine-dužine tjela sam koristio ove i pastrvama uopće nije smetalo, uzimale su je odlično praktično bez promašaja.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Gogo je napisao(la):
zvezdan je napisao(la):
Odlična muva Gogo,ali je udica perverzna,moj favorit za tanke bucovske strimere. :hammer:
Da, čisto strimerska udica, al da si vidio kolike su te muve tamo u stvarnosti čudno bi bilo, bilo što drugo uzimati, baš zbog njihove veličine-dužine tjela sam koristio ove i pastrvama uopće nije smetalo, uzimale su je odlično praktično bez promašaja.
Ma jasno druže,nego mi se baš svidela ova udica!
 
Z

Zakula

Guest
Gogo je napisao(la):
Mr.Zakula je napisao(la):
The one and only,Culture (Kalcha) Caddis.

Odlične muhe Zak.  :tbumb: nisam ih još vidio ovdje u tim bojama, kod mene su uglavnom svijetlijih nijansi.


Hvala Gogo,ali pazi,ovo su caddis-i napravljeni od polipropilena,a ne od srnece ili jelenje dlake.Neuporedivo su trajniji,plovniji,a bogami i lovniji. Takodje imash neogranicheno veliki izbor boja. Muva je nishka,tachnije Mix-ova i moja kreacija,koja predstavlja pored bambule instituciju nishkog fly tying-a. Moze da se pravi na dva nachina,jedan je razvio Randja,a drugi ja. Malo se razlikuju,ali je sushtina ista - zameniti srnecu dlaku.
 
Vrh Dno