Imitacije odraslih krznokrilaca (Sedge, Caddis)

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Mr.Zakula je napisao(la):
Hvala Gogo,ali pazi,ovo su caddis-i napravljeni od polipropilena,a ne od srnece ili jelenje dlake.Neuporedivo su trajniji,plovniji,a bogami i lovniji. Takodje imash neogranicheno veliki izbor boja. Muva je nishka,tachnije Mix-ova i moja kreacija,koja predstavlja pored bambule instituciju nishkog fly tying-a. Moze da se pravi na dva nachina,jedan je razvio Randja,a drugi ja. Malo se razlikuju,ali je sushtina ista - zameniti srnecu dlaku.

Da Zak. , to znam, vidio sam već sličnih vam radova na orgu, a i to znam da su to vaše kreacije i zamjena srneće dlake :tbumb: ja još nisam imao prilike raditi sa tim materijalima, vjerojatno bi ih "usvojio" za neke tipove muha koje meni leže, iako ću priznati da mi je srneća dlaka jako draga, od nje su bile prve muhe koje sam radio i ostala mi u srcu, a bolju plovnost mojih postižem sa gušćim "slaganjem" dlake. Čim dođem do polipropilena isprobaću ga obavezno.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Gogo je napisao(la):
Mr.Zakula je napisao(la):
Hvala Gogo,ali pazi,ovo su caddis-i napravljeni od polipropilena,a ne od srnece ili jelenje dlake.Neuporedivo su trajniji,plovniji,a bogami i lovniji. Takodje imash neogranicheno veliki izbor boja. Muva je nishka,tachnije Mix-ova i moja kreacija,koja predstavlja pored bambule instituciju nishkog fly tying-a. Moze da se pravi na dva nachina,jedan je razvio Randja,a drugi ja. Malo se razlikuju,ali je sushtina ista - zameniti srnecu dlaku.

Da Zak. , to znam, vidio sam već sličnih vam radova na orgu, a i to znam da su to vaše kreacije i zamjena srneće dlake :tbumb: ja još nisam imao prilike raditi sa tim materijalima, vjerojatno bi ih "usvojio" za neke tipove muha koje meni leže, iako ću priznati da mi je srneća dlaka jako draga, od nje su bile prve muhe koje sam radio i ostala mi u srcu, a bolju plovnost mojih postižem sa gušćim "slaganjem" dlake. Čim dođem do polipropilena isprobaću ga obavezno.

Eh, Gogo, pa ti možda već stojiš na "rudniku" polipropilena. Tepisi se uglavnom prave od njega. Virni ispod stolice ;).
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Vjerovao ili ne nemam u kući ni jedan jedini tepih, a ni tepihane u gradu  :(, mislim da smo o tome već pričali baš ti i ja Mix, prije par mjeseci. A kad sam u Osijeku uvijek je nešto preče pa zaboravim da potražim tepihanu.
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
evo jedne koja je lovna na Tari
 

Prilozi

  • orange sedge.jpg
    orange sedge.jpg
    27,2 KB · Pregleda: 450

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Prirodna krila i čupavo telo od antron-sparkle mixa, bez petlovog pera.
 

Prilozi

  • Sedge sa cupavim telom.jpg
    Sedge sa cupavim telom.jpg
    47,6 KB · Pregleda: 418

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
tijelo/pijetlovo pero,osisano
krila/cdc
noge/zec,maska
'po uzoru na BOGIJEVOG sedza"
 

Prilozi

  • pijetao sedge.jpg
    pijetao sedge.jpg
    40,2 KB · Pregleda: 398

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Zakula,nevjerovatne musice. Imam molbu. hoces li mi(nam) objasniti izradu.
Vezes li "snopice" propilena kao i dlake srne,odnosno jelena?
Nabavio sam mnogo propilena,u gotovo svim bojama,pa bih se malo upustio u vezivanje ovakvih imitacija,a na 'brzim' vodama,koje posjecujem,one bi mi bile br.1.
Jos samo ovo,na kojim udicama mi ih preporucujes za pastrmku?
 
Z

Zakula

Guest
Miki,hvala na lepim rechima...Poshto je vec kasno,a ja nemam vec spremljen SBS,ostavicemo ga za sutra.
Uradicu Kalchu po koracima,pa ce sve da bude jasnije!

Inache,Miki,ne mogu da ti preporuchim neku tachnu velichinu Kalche,zbog toga shto sam se uvek trudio da u toku ribolova i datoj situaciji odradim "Matching The Hatch",tako da sam koristio Kalche na razlichitim velichinama udica i u razlichitim koloritima - sa podjednakim uspehom. Mogu da ti sugerishem,da ih imash u svim velichinama  :lol: i istovremeno u nekoliko tipichnih sedzevskih boja.
Dakle od broja 10 do broja 18,kada je udica u pitanju i u braon,sivoj,smedjoj,maslinastoj i eventualno crnoj,ako govorimo o telu tj. krilu.
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Mladene,hvala na objasnjenju,i sa nestrpljenjem ocekujem da sjutra vidim izradu. :tbumb:
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
tijelo/zuti dabing
rebra/paunovo pero,preko palmerovano pijetlovim
krila/cdc
noge/pijetao
 

Prilozi

  • sedge 1.jpg
    sedge 1.jpg
    50 KB · Pregleda: 368

hms

Junior member
Učlanjen(a)
18.09.2008.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prijedor BIH
Caddis Female

Udica C12 FB
Tjelo bodygolls dark oliv
Krila jelenska dlaka pa preklopljena sa dva pera cdc
Ticala u nastavku oguljena pera cdc

dscn0084lt2.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
ovo je muva koja ima pocasno mesto u mojoj kutiji. naravno sa razlogom. na ovu muvu, sam imao neverovatan broj krupnih klenova, pucanja gamakatsu udica f11, ispravljanja....

jedini uslov je da na reci ima krupnog klena i da je letnje ili jesenje predvecerje, najbolje je kad sunce zadje pa par minuta pre mrklog mraka, tad je vreme za krupnije braon tulare, u panicevoj knjizi ovo je cinnamon sedge. vrhunska muva, ekstra plovnosti i lovnosti. ko ju je probao verovatno zna o cemu govorim.

p2130051nw3.jpg


cinnamon sedge
udica: #10( dobre su sve od 14-8)
rebra: bakarna zica
telo: braon,cimet dabing
palmer: braon pevac
krila: cdc i jarebica tamnija, moze i sljuka i fazanka.... ( u originalu je bez cdc-a)
nogice: malo vece pero nego za palmer,takodje braon boje
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
#12
tijelo/dabing
rebra/paun
krila/cdc
grudi/zec
cesto lovim ovim imitacijama,i vezem ih u zutoj,braon i ovakvoj zelenoj boji.
Ljeti,pred noc,kada pastrmka poludi,uzivam u pokusaju da joj umjesto pravog zalogaja,podmetnem ovu moju kreaciju.
 

Prilozi

  • green sedge.jpg
    green sedge.jpg
    48,6 KB · Pregleda: 415

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
#12
tijelo/braon dabing
rebra/maslinasti konac 4/0
krila/cdc
grudi/zec
antene/dlaka vepra

 

Prilozi

  • do caddis.jpg
    do caddis.jpg
    47,8 KB · Pregleda: 383
Vrh Dno