Internet trgovina (Upomoc)

drrobin

Junior member
Učlanjen(a)
20.01.2012.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ako je neko  narucivao od www.bogdangawlik.pl  mozda moze da mi pomogne ,prvi put kupujem preko neta i nisam bas najbolje upucen , ja sam narucio neki materijal i bice mi poslato putem Parcel Post - Priority( sta u stvari to znaci) sad me zanima da li mi to stize na kucnu adresu ili ja to treba negde da preuzmem. Ako ima neko iskustva sa ovim on line kupovinama neka pomaze.

Unapred zahvalan svakom ko pomogne.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
To u stvari znači da su ti poslali paket običnom poštom.

Do sada sam imao 10-ak porudžbina od bogdangawlik i uvek su mi slali na taj način, Parcel Post. Svaki put je sve regularno stizalo u roku od nekih nedelju dana.

Uvek bi mi poštar doneo paket kući pa pretpostavljam da će i tebi.
Naravno, ako dođe a ne zatekne nikoga ,ostaviće ti u poštanskom sandučetu potvrdu o prijemu pošiljke, kao i obično.
 

danijel

Junior member
Učlanjen(a)
23.08.2008.
Poruke
68
Broj reagovanja
0
Kako si platio druze.Kako ide ta procedura.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Harise, ukupno imam 30-ak porudžbina materijala za ribolov od trgovina bogdangawlik,taimen,mistpool i sportfish i 10-ak porudžbina knjiga i cd-ova sa amazona. Za plaćanje koristim Visa Classic kreditnu karticu.

Dok je carinski limit bio 25 € ja sam naručivao robu vrednosti do 30 €.
Samo jednom sam platio carinu, dva puta sam platio carinsku obradu 60 dinara a u svim ostalim slučajevima nisam imao nikakve dodatne troškove.
Dakle, platim robu i poštarinu ( kod Mistpool-a je besplatna poštarina) i to je sve.

Carinski limit je u međuvremenu podignut na 75 €. 
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.151
Broj reagovanja
129
Lokacija
Kruševac
drrobin je napisao(la):
Ako je neko  narucivao od www.bogdangawlik.pl  mozda moze da mi pomogne ,prvi put kupujem preko neta i nisam bas najbolje upucen , ja sam narucio neki materijal i bice mi poslato putem Parcel Post - Priority( sta u stvari to znaci) sad me zanima da li mi to stize na kucnu adresu ili ja to treba negde da preuzmem. Ako ima neko iskustva sa ovim on line kupovinama neka pomaze.

Unapred zahvalan svakom ko pomogne.
Poslao sam vam na PP odgovor. Izvinjavam se sto ranije nisam odgovorio, tek danas sam dobio poruku
 

danijel

Junior member
Učlanjen(a)
23.08.2008.
Poruke
68
Broj reagovanja
0
MM je napisao(la):
Harise, ukupno imam 30-ak porudžbina materijala za ribolov od trgovina bogdangawlik,taimen,mistpool i sportfish i 10-ak porudžbina knjiga i cd-ova sa amazona. Za plaćanje koristim Visa Classic kreditnu karticu.

Dok je carinski limit bio 25 € ja sam naručivao robu vrednosti do 30 €.
Samo jednom sam platio carinu, dva puta sam platio carinsku obradu 60 dinara a u svim ostalim slučajevima nisam imao nikakve dodatne troškove.
Dakle, platim robu i poštarinu ( kod Mistpool-a je besplatna poštarina) i to je sve.

Carinski limit je u međuvremenu podignut na 75 €.
Hvala puno na odgovoru.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mistpool je MAJKA!  :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam uspoređivao cene sa drugim EU e trgoinama i razlika nije neka...posebno proizvodi koji imaju svuda istu/skoro istu cenu tako da za mene mistpool ostaje na prvom mestu  a onda dođe i taimen...e-bay.co.uk samo kao alternativa ako ne mogu pronaći što želim u prvoj ili eventualno drugoj trgovini. 
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Evo par provjereno dobrih...provjerite i vi
www.lathkill.com ,  http://www.lakelandflytying.com , www.troutline.ro
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala za ove dve iz GB, čim 'ufatim vremena malo ču ih prečekirati.  :tbumb:
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Ja sam radio sa dosta njih ali ove su pored poljaka jako korektne i cijenama i poštarinom i uslugom.
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Da ne otvaram novu temu samo zbog ovog pitanja...

Predpostavljam da ima vas koji ste narucivali nesto sa Taimena, pa me interesuje:
"Polish Post - Priority" = to znaci da ce biti poslato obicnom postom i da ce stici obicnim postom?

Ukupna vrednost porudzbine je 33eur + 7 eur troskovi isporuke.

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
tako je i stigne u roku 10ak dana....
 
Vrh Dno