Internet trgovina (Upomoc)

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Probaj da se ulogujes preko telefona i mobilne mreze operatera (nemoj ici preko wifi). Ovo mi izgleda kao "man in the middle attack". U prevodu, neko pokusava da ti ukrade sifre za pristup tako sto glumi wifi router. Moras obavezno paziti da li ti link na koji ides pocinje sa "https://" . Sve ovo vazi za bilo koji sajt koji trazi sifru.
Jos jedan predlog, probaj preko nekog drugog browsera (npr. Firefox).
 

Nikolavb96

Senior member
Učlanjen(a)
18.02.2014.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Prilikom logovanja treba da bude shttp. Kokiko ja znam posto sam imao slicnih problema, poslusaj da promenis pretrazivac ili iskljuci antivirus. Barem sam ja tako uspevao da zavrsim.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Momci, hvala vam.  :tbumb:

Bili ste u pravu, instalirao sam Firefox kao pretraživač i sada radi kako treba.

 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Opet ja...

Danas se navršava peti dan kako mi pošiljka iz USA stoji "zaglavljena". Isti status: 11030 IZMENIČNA POŠTA Za carinu.

Budući da ide vikend, gde ne očekijem neke promene, ponedeljak će biti osmi dan kako se ništa ne dešava.

Treba li da počnem da brinem ?
 

Prilozi

  • IMG_1365.jpg
    IMG_1365.jpg
    102,7 KB · Pregleda: 190

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Licno sam dozivljavao da duze od nedelju dana roba stoji na carini, ali je uvek stigla bez ikakvih problema osim tog kasnjenja... Mislim da je problem samo do neazurnosti nasih sluzbi
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MM ne treba da brines, ja posiljku iz Engleske cekam od 03.11. pa ti vidi. Srbi otkrili aliexpress pa porucuju maske za telefone u milionskim kolicinama, zatrpase carinu nacisto.
 

Nikolavb96

Senior member
Učlanjen(a)
18.02.2014.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
MM ne treba da brines, ja posiljku iz Engleske cekam od 03.11. pa ti vidi. Srbi otkrili aliexpress pa porucuju maske za telefone u milionskim kolicinama, zatrpase carinu nacisto.

Ahahhahaha

 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
112
MM je napisao(la):
Opet ja...

Danas se navršava peti dan kako mi pošiljka iz USA stoji "zaglavljena". Isti status: 11030 IZMENIČNA POŠTA Za carinu.

Budući da ide vikend, gde ne očekijem neke promene, ponedeljak će biti osmi dan kako se ništa ne dešava.

Treba li da počnem da brinem ?
Opušteno, moj rekord je 2 nedelje! Mislim samo na zadržavanje na carini, ne na ukupno trajanje isporuke.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja upravo bijem tvoj rekord, roba mi je usla u zemlju 07.11. Kako mi rekose sa carine da se ne nadam paketu pre cetvrtka. Juce su carinili robu od 01.11.
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
112
Pa da, logično ... od Engleske do beogradske carine 3-4 dana, a od carine do tvog stana mesec dana  :hammer:.
Interesantno je da mi je onaj paket što sam pomenuo bio oslobođen od carine (najobičniji koverat), ali je svejedno čamio tamo 15 dana.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Hvala ljudi, sad mi je već lakše. Ebay procenio rok isporuke do 2. decembra, ima da ga probijem za mesec dana.  :doh:

Ma, samo nek' stigne, sezona je za mene ionako gotova.

od carine do tvog stana mesec dana  :hammer:.

Ovo se čak i rimuje.  :D
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
simpson H je napisao(la):
Ja upravo bijem tvoj rekord, roba mi je usla u zemlju 07.11. Kako mi rekose sa carine da se ne nadam paketu pre cetvrtka. Juce su carinili robu od 01.11.
Boki,jel se žali klijentela na čekanje?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
ne zale se jer sam ih unapred spremio na to cekanje. Vise nikome ne obecavam kratak rok isporuke za nesto sto treba da im narucim.

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk

 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
U zadnje vreme velika frka oko posiljka.

Meni iz Japana jedna koja je posalta 23.10. stigla danas. Mozda ima veze jer sam zvao u ponedeljak najpre carinsku ispostavu u Savskoj u BG-u, objasnio o cemu se radi, onda mi oni rekli da je paket 22.11. otpremljen i da zovem u Nis i tamo mi rece neki tip da su prebukirani kao nikad do sad.

Cekam sad jos jedan koji je poslat 29.10.

Apropo toga - dolazi postar na vrata, kaze carinska usluga (koja je samo 67 din) plus pdv ukupo za naplatu - 1200 din.
Ne razmisljajuci, dam pare. Pogledam carinsku deklaraciju, kao osnovicu, odnosno vrednost paketa naveli 55$. Ok, i dalje nije cudno, mozda se Japancero zajebao i nije ispostovao dogovor da naslovi da posiljka kosta 5$.
Ali se nije zajebao. Lepo napisao da je vrednost 5$, a da je tezina paketa 55gr.
Odem u carinsku ispostavu, pokazem, objasnim salterskom radniku i on mi kaze da nema problema, samo da popunim zalbu/prigovor, kako li vec iiiiii da to platim 2000 din!!!  :-X

Pa to su bre lopuze kakvih nema na svetu celom.

Doduse, ovo mi je xxx paket i prvi put ovakav propust, ali to svakako nije opravdanje za neosposobljenost carinika. Koj moj radi tu kad ne zna da rastumaci stvari?! :mad:

I danas rekoh da iskoristim popust na neki ribo pribor zbog crnog petka.
Napravio sam malo masniju porudzbinu. Nemam pojma cemu da se nadam ako mi se taj paket zagubi.
Zemlja nam je takva da je sve u haosu. Mada vidim da su u Evropi gori od nas Italijani, njima niko nece da salje najjeftinijim metodama i bez osiguranja. Jedino su oni veci lopovi od nas, izgleda.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ih bre Japi pa to im je fora u zadnje vreme od kada su poskupele takse za zalbe. Sve te male posiljke mrtvi 'ladni "carine" sa oko 900-1300 din pa se ti zali. Nema problema cak ce i da usvoje zalbu pa ce da ti vrate pare od carine :D
 
Vrh Dno