Ishrana pastrmki

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Evo jos jednog kurioziteta, koga sam pročitao u Ribolovačkom magazinu, pre mnogo godina i nažalost nesećam se autora. On je naveo da je ulovio pastrmku koja je imala čičak u ustima  ??? ??? Da li ej instinktivno uzela, ili joj je čičak zasita zaličio na insekta, sam autor nije mogao da proceni. A bogami ni ja nemam objašnjenje!
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
112
Dobro se sećam i ja te priče, mislim iz Ribolovačke revije. Autor je u Zaovinskom jezeru na Tari ulovio pastrmku koja je u želucu imala, ne 1, već 2-3 komada čička  :doh:. Slučaj je svakako zanimljiv, ali ga "ublažava" to što je u pitanju kalifornijska, možda pobegla iz nekog ribnjaka.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Nikad necete poverovati kako je pecena jaretina dobar mamac za homoljske kalifornijke, samo im morate bacati i leba i kupus-salate da ne dobiju gorusicu.  :hammer: Jedino sam bio tog dana snuzden posto sam sedeo na mestu gde su dva dana ranije bili tata-Zloba i mama-Hira! Marko je "cepao" gajbice, opravdano odsutan.
A vrapce vec sedam da pravim za Jermu, kakvi crni strimeri!

Negde je neko vec pisao na forumu, cini mi se, o energetici ishrane. Izvrstan napis. Nema mu se ni sta dodati, ni oduzeti. Svaki uzrast ima i svoje preferencijale, koji doprinose da se favorizuje odredjen tip ishrane i poveca verovatnoca vrsenja iste ili frekvencija uzimanja nekog tipa, velicine ili oblika hrane. Kod ljudi, recimo, primetna je promena cula ukusa tokom starenja. Roditelji, jeste li primetili kod dece kako vole kashice "Juvitane" koje su nama odraslima bljutave? Onda pocnu da jedu slatke stvari, ali npr. praziluk, rotkva, ajvar, plavi paradajz, teska mesa i sl. stvari cesto su im bljak :wacko:. A onda odjednom sve to u pubertetu pocne da im bude prihvatljivo, pa pozeljno. Ne mogu da tvrdim da je kod pastrmki  i drugih vrsta kicmenjaka bas tako, ali velika je verovatnoca da ti razvojni pomocni mehanizmi pored energetike mogu preko subjektivnog dozivljaja hrane da uticu na promene u ishrani kod pastrmki.
E. kad bi bilo i para za neki takav eksperiment... Bas bi bilo smesno-superishka!
 
Vrh Dno