Izbor kombinezona i cipela

Dimi

Newbie
Učlanjen(a)
11.08.2013.
Broj reagovanja
0
Pozdrav kolege, do sada nisam kupovao niti kombinezon niti cipele, gazenje mi se svodilo kada je voda topla samo ali bih zeleo da krenem da gazim i u hladnijim mesecima, kao neko ko nema iskustva sa ovim stvarima, dobro mi dosao savet sta kupiti, na sta obratiti paznju itd...

Broj patika koji nosim jer 44/45, a sto se tice kombinezona, moze i pantalone samo, jer ne gazim vise od kukova.

Hvala puno

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Broj reagovanja
18
Po mom misljenju, ukoliko ne pecas cesto i stalo ti je samo do toga da budes suv, obican najlon kombinezon bi ti odradio posao. Ako zelis i imas novca pogledaj disuce kombinezone, naravno preporuka bi bila SIMMS ali nemamo svi novca za to. Sto se ostatka tice neka se javi neko sa vise iskustva.

Dimi

Newbie
Učlanjen(a)
11.08.2013.
Broj reagovanja
0
Po mom misljenju, ukoliko ne pecas cesto i stalo ti je samo do toga da budes suv, obican najlon kombinezon bi ti odradio posao. Ako zelis i imas novca pogledaj disuce kombinezone, naravno preporuka bi bila SIMMS ali nemamo svi novca za to. Sto se ostatka tice neka se javi neko sa vise iskustva.
Bio sam van drzave nekoliko godina, sad sam tu i vracam se na aktivu, ne bi izdvajamo vise od 150e za oba trenutno. Pa ono gledao sam neke jeftinije pvc varijante sa cizmama ali verujem da se leti upali katastrofa.. A sto se tice samo pantalona nisam video bas neki izbor

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Broj reagovanja
38
To sto trenutno ne gazis preko kukova ne znaci da je bolje da kupis pantalone od kombinezona jer i male reke u potrazi za klenom znaju da zafrknu sa nekim virom gde ce ti uci voda ako ne izadjes na obalu a to ume da bude iritirajuce. Simms je daleko od preporuke jer je bolesno skup, u Carpologiji cesto nalete i pantalone i kombinezoni i to je najbolje kupovati uz probu jer krace nogavice mogu da skrate vek trajanja cepanjem izmedju nogu, dakle obavezna proba pre kupovine. Sto se tice cipela kupujes isti broj tj oznaku koju nosis jer je prilagodjena za debljinu neoorenske carape ali i to uvek probas zajedno uz kombinezon. Ne ocekuj cuda od disucih kobinezona i to da ces uvek biti suv jer neces, on dise samo na suvom a u vodi ne moze da dise jer znoj ostaje unutra sto je i logicno jer je u vodi veca gustina van njega pa nije ligicno da ce ga izbaciti napolje kroz membranu...
Kupi i pododelo za hladnije mesece i neke dobre i tople carape koje idu uz nogu

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Broj reagovanja
18
X strech je odlican waders ali je preko budzeta, na popustima mozes naci Hodgman H3 ili H4, jedan kolega ga arci 3 sezone i uz malo krpljenja drzi vodu i dalje.

Vrh Dno