Izbor kombinezona i cipela

Dimi

Newbie
Učlanjen(a)
11.08.2013.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Pozdrav kolege, do sada nisam kupovao niti kombinezon niti cipele, gazenje mi se svodilo kada je voda topla samo ali bih zeleo da krenem da gazim i u hladnijim mesecima, kao neko ko nema iskustva sa ovim stvarima, dobro mi dosao savet sta kupiti, na sta obratiti paznju itd...

Broj patika koji nosim jer 44/45, a sto se tice kombinezona, moze i pantalone samo, jer ne gazim vise od kukova.

Hvala puno
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
Po mom misljenju, ukoliko ne pecas cesto i stalo ti je samo do toga da budes suv, obican najlon kombinezon bi ti odradio posao. Ako zelis i imas novca pogledaj disuce kombinezone, naravno preporuka bi bila SIMMS ali nemamo svi novca za to. Sto se ostatka tice neka se javi neko sa vise iskustva.
 

Dimi

Newbie
Učlanjen(a)
11.08.2013.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Po mom misljenju, ukoliko ne pecas cesto i stalo ti je samo do toga da budes suv, obican najlon kombinezon bi ti odradio posao. Ako zelis i imas novca pogledaj disuce kombinezone, naravno preporuka bi bila SIMMS ali nemamo svi novca za to. Sto se ostatka tice neka se javi neko sa vise iskustva.
Bio sam van drzave nekoliko godina, sad sam tu i vracam se na aktivu, ne bi izdvajamo vise od 150e za oba trenutno. Pa ono gledao sam neke jeftinije pvc varijante sa cizmama ali verujem da se leti upali katastrofa.. A sto se tice samo pantalona nisam video bas neki izbor
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.868
Broj reagovanja
181
Lokacija
Kragujevac
To sto trenutno ne gazis preko kukova ne znaci da je bolje da kupis pantalone od kombinezona jer i male reke u potrazi za klenom znaju da zafrknu sa nekim virom gde ce ti uci voda ako ne izadjes na obalu a to ume da bude iritirajuce. Simms je daleko od preporuke jer je bolesno skup, u Carpologiji cesto nalete i pantalone i kombinezoni i to je najbolje kupovati uz probu jer krace nogavice mogu da skrate vek trajanja cepanjem izmedju nogu, dakle obavezna proba pre kupovine. Sto se tice cipela kupujes isti broj tj oznaku koju nosis jer je prilagodjena za debljinu neoorenske carape ali i to uvek probas zajedno uz kombinezon. Ne ocekuj cuda od disucih kobinezona i to da ces uvek biti suv jer neces, on dise samo na suvom a u vodi ne moze da dise jer znoj ostaje unutra sto je i logicno jer je u vodi veca gustina van njega pa nije ligicno da ce ga izbaciti napolje kroz membranu...
Kupi i pododelo za hladnije mesece i neke dobre i tople carape koje idu uz nogu
 

Ledeni_ junior

Senior member
Učlanjen(a)
21.04.2020.
Poruke
268
Broj reagovanja
34
Lokacija
Pozarevac
X strech je odlican waders ali je preko budzeta, na popustima mozes naci Hodgman H3 ili H4, jedan kolega ga arci 3 sezone i uz malo krpljenja drzi vodu i dalje.
 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
227
Broj reagovanja
11
Bio sam van drzave nekoliko godina, sad sam tu i vracam se na aktivu, ne bi izdvajamo vise od 150e za oba trenutno. Pa ono gledao sam neke jeftinije pvc varijante sa cizmama ali verujem da se leti upali katastrofa.. A sto se tice samo pantalona nisam video bas neki izbor
Rudy heger odelo na sajtu je 299 e .
Ja nabavljam iz Nemačke za 199 e .
Tj skoro svu robu imam za 40 % popust.
Ako treba eto..
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Da li neko ima iskustvo sa jeftinijim cipelama u nasim prodavnicama? Raspale su mi se Chota posle 10 godina, pa bih opet nesto jeftinije a izdrzljivije. Znam da puno trazim ali mozda neko ima da preporuci. Bistro Goran.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ja uzeo Scierine raspale se jako brzo tako da mi nisu baš bile jeftine :cry:
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
661
Broj reagovanja
299
Lokacija
Banja Luka
I ja htjedoh pitat da li neko jos ima iskustva sa Chota pantolama i cipelama..? Ja se dvoumim da uzmem kukovace i cipele...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Pola foruma nosi chota cipele. Vecina je zadovoljna. Za tu cenu su ok. Nisu neki ne znam kakav kvalitet ali 2 sezone lagano.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
770
Broj reagovanja
56
Lokacija
Svrljig - Trnava
Ja lično ne vidim neku razliku izmedju tih pomenutih i Taimena recimo... Taimenove cipele su mi preživele 3 sezone, a plaćene su cca 50€
Ne znam kakvi su trenutno dodatni troškovi u Bosni i Srbiji, na to isto treba obratiti pažnju, da carina i pdv ne dupliraju cenu cipelama...
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
904
Broj reagovanja
75
33% na full cenu sa shippingom dodaješ, ali zato kad naručuješ van eu, taimen skida porez, uvek postoji šansa da prođeš bez dažbina, ali sve manja....
 

oeneusflyfishing

Junior member
Učlanjen(a)
03.09.2021.
Poruke
28
Broj reagovanja
41
Lokacija
München

oeneusflyfishing

Junior member
Učlanjen(a)
03.09.2021.
Poruke
28
Broj reagovanja
41
Lokacija
München
Na adh-fishing.de zna nekad ispast dobro cijene, samo treba gledat često. Ja naišao na patagonia ultra light čizme za 99€ broj 42/43 , inače su 225€. Al to ode odmah za par sati
 
Vrh Dno