Izbor kombinezona i cipela

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
636
Broj reagovanja
1.286
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
molim preporuku za waders... koji su nedostaci/prednosti hlača u odnosu na visoke s tregerima? I da li netko ima isustva s kupovinom za nestandardne mjere... ja sam 181cm, 95kg i stopalo 46 - 46,5, inaće imam gumene čizme do jaja, dva para, i u njima imam 50-70 izlazaka godišnje... večinom lovim u vodi dubine do koljena
 

oeneusflyfishing

Junior member
Učlanjen(a)
03.09.2021.
Poruke
28
Broj reagovanja
41
Lokacija
München
Sa tregerima ponekad obučem, više volim hlače, jer ionako nikad ne stojim dublje. Prednost hlača je kada je vani +40 zna malo oko grudi majica biti mokra jer nisi u vodi u gornjem dijelu, ali kad je toliko vruće odkacis tregere i skopčaš oko pasa. A što se tiče normalne visine i veliki broj obuće e to ti je veliki problem. Tu samo spašava Simms. Jer oni imaju i medjumjere a broj čarapa veliki. Moj drug nosi 46 i naručio hlače neke jeftine i do vrata je mogao navuci hlače:)
 

Prilozi

  • Groessentabelle-Simms-Wathosen--Watschuhe.pdf
    447,8 KB · Pregleda: 7

radodeyan

Senior member
Učlanjen(a)
10.08.2006.
Poruke
142
Broj reagovanja
31
Meni se čini da je veći problem širina , nego dužina.
Ja sam imao Hogman dva modela, Redington 2, sada Simms, i uvek je to bio L, za moju visinu od oko 180.
Greškom sam kupio Patagonia LK.
Dužina je nekako i mogla da prođe, mada imam malo kraće noge.
Ali širina je bila takva, da smo dvojica mogli da stanemo.
Imam i Raspala pantalone i tu je opet L
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
904
Broj reagovanja
75
Po tvom opisu veličina Large king bi verovatno bila odlična, možda čak i običan L ako je čarapa veća kao što ima Traun river od pristupačnijih.
Uvek prednost kombinezonima, lako ga spustiš, dal na tregere ili pakovanje varijanta, a pantalone nikad ne možeš podići, opet ja mnogo volim i Drinu, mada i manje reke pogotovo s'proleća znaju da iznenade sa dubljim virom gde te deli korak dva ili mnogo više okolo...

Ja sam sličnih gabarita, 184 95kg 44,5broj, mada su mi noge dosta duže u odnosu na telu i jedino scierru nosim XL, ostale su L taman.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
661
Broj reagovanja
299
Lokacija
Banja Luka
Ako gazis samo do koljena a smeta ti nesto kod gumenjarki (npr. vrucina ili smrad kad ih izujes), onda uzmes kukovace/mudarke "aktivne" i rijesio si brigu.
To je ono sto ja kontam za sl. sezonu. Jer ne gazim nikad dublje od butina. A prednost u odnosu na hlace ili "gegice" je sto se muda i guJica manje usaftaju na vrucini. A mnogo lakse je prilagoditi broj svojim mjerama nego hlace ili gegice...
Svako zna za sebe...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Za to do kolena i butina ponekad je sorc u mom slucaju...
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
122
Broj reagovanja
260
Lokacija
Bor
Da li je neko koristio neke cipele u kombinaciji sa kombinezonom a da nisu specijalizovane samo za te namene? Npr. pada mi na pamet da možda mogu da se upotrebe cipele za planinarenje ili čak i radna obuća...možda bi bile trajnije, a svakako se mogu naći povoljnije nego baš cipele za kombinezon....naročito što je kod nas izbor ovih drugih jako siromašan....
Evo primera....ove deluju ok....još ako se ubace oni klinovi u đon...
https://eshop.wurth.rs/grigio-o1-copy

Mišljenja, iskustva...?
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
636
Broj reagovanja
1.286
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
ja sam sezonu i pol nosio neke kineske gojzerice sa vibram đonom stare preko deset godina... jedino je što se ne smiju sušiti na suncu jer se razlijepe... nakon popravka su i dalje u funkciji...
ova tvoja ideja s radnim cipelama funkcionira... uzmi dva broja veće cipele, i nabavi neoprenske čarape, pa ih navuci preko čarape wadersa... produžit ćeš vijek wadersu,
 

Ivaninja

Senior member
Učlanjen(a)
21.05.2021.
Poruke
122
Broj reagovanja
260
Lokacija
Bor
Hvala...vredi probati...to sa dodatnom neopren čarapom je dobra ideja...
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.965
Broj reagovanja
43
Ja sam prosle god maj mesec i Ribnicka ladna voda, busna stara Patagonija, Bare neoprenske carape...kolko tolko ublazile hladnocu..tako da obavezno neki neopren uz improvizaciju.
|Zasto da ne.
Mlinka mudro zbori a Ivaninja, ja sam za u svakom slucaju.
Pastete i dalje na meniju, do daljnjeg (y)
 
Vrh Dno