Jednostavni strimeri

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Mafke kriv si jer pecas na vodi gde ima pastrmke a ona je u lovostaju... Pastrmka je ugrožena vrsta i ne treba je dirati dok je u zabrani. Klena ima dosta pa ako ga i slučajno okačiš u zabrani dok pecas pastrmku mislim da nije neka šteta ali ni tada ne treba preterivati... Ja ću lično ispoštovati lovostaj klena i neću odlaziti na reke gde je klen dominantna vrsta.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Kobra to sto ti pricas veze nema.... ne znam koliko unazad pamtis ali klena nema kod nas u meri u kojoj ga je bilo....
Mafke sad ozbiljno.... ako nije zabran totalni na tom mestu....udri po klenovima....a pastrmke ces ionako vracati. Ja podrzavam

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Klen je ugrozena vrsta koliko i pastrmka, to sto u Srbi ima mnogo vise ciplidnih voda nego salmonidnih a poznato nam je da klena ima u obe, ne znaci da je klen niza vrsta i on je nebitan, bitna je samo pastrmka. Meni su obe vrste podjednako i bitne i vazne...

Po meni je ovakvo glediste je lose, populacija klena naprimer na Kolubari je blago receno satrta, i sad kad izadjes mozes da pecac komade od 15-20cm kad uhvatis 30-35cm oboris rekord u novijoj istori. Komadi od 1kg su samo istoriske cinjenice...

I nisam za izlazak na reke gde u znacajno vecoj meri ima ima ribe koja je u zabrani pod izgovorom da pecas onu koja nije a ima je u tragovima...ali izlazak na reku gde je odnos izjednace ili priblizan apolutno podrzavam...

Rekama i popravci populacije ce te mnogo vise pomoci dobrim i pazljivim prisustvom na njoj nego sedenjem kuci za racunarom i pisanjem kako je sve propalo...

Da su svi musicari naprimer ove zime po jedan dan bili na donjem delu gradca pecali klena i sve uhvacene ribe vratili u vodu sad bi taj deo reke bio krvat pastrmkama i nebi je bilo u tragovima zato sto su je plovkarosi(ima i njih postenih kao sto i musicara ima kvarnih) pocistili zato sto imaju drugacije kodekse odnosa prema reci i ribi...
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Dobro ljudi onda idemo svi na salmonidne vode, zašto čekamo 1. Mart, pa svima se ide na pecanje i za par godina pecacemo sami sebe za kitu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Kobra....niko ne pominje salmonidnu vodu....samo vodu gde je izjednacen odnos riba.... na gradcu gde sam ja bio.ima vise klena to potpisujem

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
89kobra je napisao(la):
Dobro ljudi onda idemo svi na salmonidne vode, zašto čekamo 1. Mart pa svima se ide na pecanje i za par godina pecacemo sami sebe za kitu.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Opet generalizujes, niko ne prica o svim salmonidnim rekama, vec o onima gde ima klena i znatnoj meri!

Niko neprica o pecanju klena na npr. Jermi gde klena skoro nema vec o rekama gde ima vise klena od pastrmke ili jednako...

Mada po svim pisanim pravilima mozes otici na koju hoces ali ja to ne podrzavam!
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Tihi ako malo bolje pročitaš napisao sam da treba ispoštovati obe vrste...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
89kobra je napisao(la):
Klena ima dosta pa ako ga i slučajno okačiš u zabrani dok pecas pastrmku mislim da nije neka šteta ali ni tada ne treba preterivati...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Ja nevideh nigde da si to napisao, a onako sam komentarisao zbog ovo tvoje recenice, u kojoj jasno kazes da ako klena uhvatis u zabrani nije steta, ali ako zakacis pastrmku nedaj boze u zabrano to ke strasno. Strasno je jedino ako odes da pecas kao klena a ustvari ides da pecas pastrmku, nedokazivo ali ostavljam svakom pojedincu da se stidi ili da se ponosi svojim potezima odnosom prema rekama i ribama...
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
89kobra je napisao(la):
Tihi ako malo bolje pročitaš napisao sam da treba ispoštovati obe vrste...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Opet citam i nevideh nigde ako stvarno jesi tako napisao onda stvarno izvini...
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Kobra do zabrane klena ima ihaaa (15.april pocinje ),a klenovi naslagani kao drva u Grzi i na strimer po vodi sneznici ga je lakse uhvatiti nego leti.
Bruka bi pukla da nas neko na Grzi zatekne  sa FF priborom ,a pre 1. marta i ne opra nas ni Sava ni Morava kod kolega iz JA,a i na nislije da naletimo HAOS. Eno Mafke vazda zagovornik ''pravde i zakona'' na Grzi u ''nevreme''. :doh:

Niko ne bi verovao da smo posli bas na klena krupnog. Razmislicu dooobro. Ipak klen postaje dominantnija vrsta na jezeru.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
E pa mafke ako me put na grzu nanese.... a lepa reka bas

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Mafke Fly je napisao(la):
Kobra do zabrane klena ima ihaaa (15.april pocinje ),a klenovi naslagani kao drva u Grzi i na strimer po vodi sneznici ga je lakse uhvatiti nego leti.
Bruka bi pukla da nas neko na Grzi zatekne  sa FF priborom ,a pre 1. marta i ne opra nas ni Sava ni Morava kod kolega iz JA,a i na nislije da naletimo HAOS. Eno Mafke vazda zagovornik ''pravde i zakona'' na Grzi u ''nevreme''. :doh:

Niko ne bi verovao da smo posli bas na klena krupnog. Razmislicu dooobro. Ipak klen postaje dominantnija vrsta na jezeru.
Brate ima vremena da od 1.Marta do 15.Aprila bacimo poneku i klenu sa Grze. Ako smo izdržali do sad izdrzacemo i ovih 15 dana koliko je ostalo do otvora sezone.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
tommylee je napisao(la):
Hvala drugari pošto vam se sviđa evo još  :bye:
28swprk.jpg

6preat.jpg
Potreban neki materijal za tjelo kao ovaj a i boja mi igra ulogu,nebesko plavo!
Šta preporučujete?

Ovakvi su se dokazali i ne da rade nego odvaljuju bucova!Bio je i jedan klen cc 1,5Kg  :smoke:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ako piše na kesici pročitaću ti,mada mislim da nema naziv.Ja sam to dobio na poklon od jednog kolege a sada mi ponestaje ovakvih materijala!
 
Vrh Dno