Jezerska pastrmka

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Sunce, nisam citirao tebe vec drugog Peru. Niko ovde tebe ne zajebava veruj mi niti nam je takva namera. Kolege sa foruma te samo usmeravaju da ne verujes svakome ko prica takve gluposti. Nisi ti nista kriv sto si cuo takvu pricu, ali eto ti prilike da im sledeci put zapusis usta kada pocnu takve price.
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Imenjače (ako se tako zoveš i ako je ovo tvoje godište) niko ovde tebe ne zeza ,ali moraš znati da su ti "ozbiljni" ribolovci i ozbiljni lažovi,ne znam zašto ali sa sve većim "majstorstvom" idu i masnije priče ,tako da ne treba verovati baš sve i na prvu,posebno jer si koliko vidim vičan sa kompjuterom i aktivan si na forumu pa možeš i da vidiš kolike su pastrmke.


 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Jezerska pastrmka ili jezerska zlatovčica (lat. Salmo trutta - morpha lacustris ) brza, veoma lepa slatkovodna riba koja živi u bistrim, čistim jezerima, a pripada familiji Salmonidae.

Jezerska pastrmka ima vrlo sitne krljušti, koje čvrsto naležu na telo pa ih je stoga teško uočiti. Prvi zrakovi u grudnim, trbušnim perajama, kao i u podrepnom peraju su bele boje. Leđa su zelenkasto-crne boje, bokovi tela srebrnkasti a trbuh je beo.

U periodu mrešćenja, menja donekle boju tela. Na telu postoje retko raspoređene krupne rozikaste pege u obliku slova iks.
Može da naraste i do 1 m, ali je obično manja od pola metra. Može dostići težinu do 10 kg, i starost do 15 godina.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
velika vecina riba nema gornju granicu rasta, ona je uslovljena hranom,potencijalnim opasnostima.....

jezerska pastrmka moze dobro da poraste, a roniocu u dubini moze svasta da se ucini
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Čekaj bre ,jel vi sad hoćete da kažete da je pastrmka uvećana zbog maske ili šta ti ja znam čega do mere od 170 cm minimum osim ako ronilac nije patuljak visine 62,e takve ribe sam i ja hvatao.
Sve je to lepo ali  :bleh: :bleh:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pera98 je napisao(la):
Jezerska pastrmka je ove godine pecana na Vlasinskom jezeru...I jos nesto, pricao mi je gnjurac kako je gnjurio da proveri da li je ostecena brana kada se spustio dole video je pastrmke vece od njega...Morao sam da spomenem jer svaki letnji raspust na vlasini provedem 2 meseca i musicarim klena ... :D
Ronilac te najverovatnije nije (namerno) slagao, zaista je mogao da vidi ribe veće od njega u Vlasinskom jezeru, samo što su to bili somovi.

Iste priče prijavljuju ronioci koji proveravaju brane na Bovanskom, Zavojskom i mnogim drugim jezerima.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
a i da je video pajku, tacnije kad bi ga iznenadila i malo ocesala pod vodom usrao bi se on u gace(odelo) pa bi i slona video dole :)
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
Jezerska pastrmka ili jezerska zlatovčica (lat. Salmo trutta - morpha lacustris )

Ovo je netacno to jes jezerska pastrmka i zlatovcica nisu isto to jes cak nisu ni rod.

Jezerska pastrmka, Salmo trutta - morpha lacustris

Zlatovcica, Salvelinus alpinus

A ova vrsta zlatovcice iz Amerike mozda izaziva zabunu, Lake Trout Salvelinus namaycush
 
Vrh Dno