Jos jedan pocetnik - jos jedna dilema oko izbora prvog stapa

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.113
Broj reagovanja
942
Tommy meni je najlakše na početku bilo sa full flexom e sad tebi je možda obrnuto ja nemam pojma...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
mene zanima sledece,napisacu ovde da ne otvaram novu temu...naime,do sada sam u 99% slucajeva musicario ili poperima,bambulama ili strimerima..bez vecih problema sto se zabacivanja i zeljene distance tice..neki dan probah da musicarim suncanice ili ti karasa sa suvom muvom..napravih pokolj ali....posle duzeg pecanja uvidim da na tipetu imam cvoric ili cvor....naravno ,produzio sam predvez i tipet sve zajedno su oko 3m...dok kod bambula i popera je negde oko 2m-2.5m..da li se cvorici stvaraju zbog jakog prednjeg tapera kanapa ili pretpostavljam da ja nesto ne radim dobro.....doduse u pocetku su mi se pravili cvorici kad sam pocinjao da musicarim ali cvor na tipetu nisam video ne secam se kad poslednji put.....do juce kad sam pecao karase...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
garantovano te jebavaju karasi i mrse ti tipet  :mad: ma zaguljene su to ribe , valjda su ih zato i stavili na trajni izlov  :D
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
lako je tebi a muka moja ...pa sutra kad podjem za bosnu na pastrmke a ja ne znam da plasiram muvu kako valja.....tipet u cvoricima ...bice veselo...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ma opusti se  ;) i meni se ponekad vezuju cvorici , samo ja pet para ne dajem . pecam ribu i uzivam  :D verovatno dosta stvari radim pogresno ali dok je efikasno ne sekiram se uopste  :)
 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Da ne bih otvarao novu temu postavicu ovde pitanje...
Dok trazim/cekam odgovarajuci stap za sebe , na internetu trazim dobre tutorijale za FC. Nasao sam par klipova na youtube ali mi se nekako najvise svidjaju klipovi , meni nepoznatog, cenjenog gospodina:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JW1C5jxL48E[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=08v8VkqVQjw[/youtube]

Gledajuci i slusajucii ga, mogu reci da sam u  razumeo kako FC funkcionise ( jos "samo" da naucim i u praksi  :doh: ).
Zanima me vase misljenje o ovim klipovima. Da li cikica dobro pokazuje?
 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Ok, saznao sam da se gospodin zove Mel Krieger i da je prava FC legenda :). Pocetnik sam pa nisam upoznat sa mnogim cinjenicama iz FF sveta. :(
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
On je poznat po didaktici i metodici poducavanja bacanja. Slovi za jednog od napoznatijih ucitelja bacanja. Slusajuci njegova objasnjenja mozes doista puno korisnog nauciti, osobito kada se tek pocinjes baviti time. Medjutim, njegova izvedba je daleko od vrhunske. Postoje daleko bolji bacaci i demonstratori bacanja cija izvedba zabaca izgleda tri klase bolje od ove koju vidis na filmicima. Sto ne znaci da su bolji ucitelji. Iako ima i takvih.
 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Hvala Alp. Pretpostavljam da si u pravu ali ja cu biti srecan i ako dostignem njegov nivo. Za pocetak cu se ugledati na ovog majstora pa kad to vise ne bude dovoljno potrazicu nekog drugog :).
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Pitanje početnika: Odgovara li štap 8´ #5 za pecanje bucova na Tamišu? Ili možda bolje 9´ #5?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kada se bucova lovi cesto je bitno dalje baciti pa je to lakse postici sa duzim stapom posebno pocetniku  ;)
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
alp je napisao(la):
Medjutim, njegova izvedba je daleko od vrhunske. Postoje daleko bolji bacaci i demonstratori bacanja cija izvedba zabaca izgleda tri klase bolje od ove koju vidis na filmicima.
Najverovatnije si ti jedan od njih  :D
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Raspitaj se malo kod nekog tko se u to razumije. Cak i najvecim postovatelji MK slazu se da on nije osobit bacac. Sto mozes vidjeti i na ovim klipovima. Ne slazem s isto tako prilicno brojnom skupinom koja kaze da je bio bas los bacac. Osim toga on je ucitelj ne izvodjac. Sto se mog bacanja tice, da ono se jako razlikuje od ovog. U to mozes biti siguran.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Jako neuko i neozbiljno je uzeti Mel Krigera "u usta" i porediti ga sa bilo kime i cime. Cova je takav bio da se jednostavno ne moze porediti. Dovoljno je da je bio samo jedna mala inicijalna kapisla za mnoge musicare, bilo oni instruktori ili obicni ribolovci, citajuci njegove tekstove, gledajuci filmove, dolazeci na kurseve, seminare i dr.  Nemerljiva je njegova uloga u formiranju danasnje IFFF, tj sama ideja da se napravi nesto sto ce okupiti musicare pod jedan kisobran, da se napravi nesto pozitivno na musicarskom polju.
Covek je legenda svog vremena, vremena kada su bili drugaciji kanapi, drugaciji stapovi, kada se nije toliko uslo u ficko-matematicku stranu zabacaja.

I da neko danas kaze on slabo baca, da ima mnogo drugih koji su bolji od njega ili sta vec, je neumesno, neprimerno...

O strani koliko je iza njega ostalo nejgovih ucenika.. velika vecina danasnjih instuktora moci ce samo da sanja. Da je bio los, sigurno ne bi bila takva prica

 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Umjesno ili neumjesno - tebi ili bilo kome - on osrednje baca. Cak i za njegovo vrijeme, cak i za FFF standarde. To je ocigledna cinjenica i nije nikakva tajna cak i u Americi. Postoje filmovi gdje poziva one koji po njegovom misljenju znaju bacati da pokazu kako bi to zapravo trebalo izgledati. Ukratko, simpatican covjek koji voli to sto radi, dobar ucitelj, realan i svjestan svojih sposobnosti. Svakako vrlo zasluzan. Samo to nema veze s "fizicko-matematickom" stranom bilo cega, niti nekakav americki IFFF mjerilo bilo cega (dobroga).

Neki, zapravo mnogi, kompetentni ljudi smatraju i cesto vrlo otvoreno kazu da on ne samo da nema blage veze o bacanju vec su mu i uciteljske sposobnosti upitne i neprimjerenje europskom mentalitetu. S tim se misljenjima, recimo, izricito ne slazem. Mislim da je MK ok ucitelj, covjek koji voli to sto radi i vrlo je zasluzan je za razvoj musicarenja u Americi. Dapace svakom pocetniku bih preporucio da si medju ostalim pogleda i to. Ali na otvoren i kritican nacin, bez "pozitivnih fiziocko-matematickih okupljanja pod iste kisobrane", "nemjerljivih uloga" i slicnih parola.   
 
Vrh Dno