Kad ako ne sad!

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
A ovo sto kaze Seb, sad sam zvao drugara tehnologa posto mi je on nesto vec pricao o kristalizaciji, pa kaze:
Voda ledi na 0 stepeni. Jedino logicno objasnjenje mu je da je voda "podhladjena", (trunku ispod 0C) i da nije bilo daska vetra. I tada je doslo do oscilacije zahvaljujuci vetru, potresu ili je pala pahuljica na vodu i doslo je do trenutne kristalizacije. Kaza da inicijator ledjenja moze da bude i druga vrsta kristala i to se zove pelcovanje ali nece da kaze koji kristal, izgleda da nema pojma  :D . I kaze da mu sve to lici vise na laboratoriski experiment posto mnogo stvari treba da se poklopi. Seb, imao si srecu da prisustvijes velicanstvenom dogadjaju  :tbumb:

Evo setio sam se, mozda je neko sipao u vodu onu zajebanciju za pravljenje toplog leda za klizanje :D
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Jovanča je napisao(la):
Vidis ti kako i u civilnoj vojsci ispiraju mozak  :D

Nije Jovanca daleko od istine  :hammer:. Salim se, ali Strasni znaj da se taj sto ti je to rekao malo zajebao. Podela koja je najprihvacenija kod naucnika je da postoje 3 tipa. prva odozdo na gore, druga odozgo na dole i treca loptasta (extremno retka)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovde su ljudi navikli na tu pojavu "grmljavine" tj. mnogo glasnig stvaranja leda...njima je to normalno a i meni je postalo...kod nas ako je jak mraz i ako pre leđenja temperatura jako nisko padne od jednom onda se tako nešto desi ali mora biti debeo minus...kod mene evo bese minus 5 pa jedini led mi se pojavio na sporvodnicima stapa i to nesto minmalno.
Uffff, evo zavrsavam konacno strimere koje sam navezao pre par dana, konacno im oci stavih da vide kud treba da plivaju  :doh: da pronađu ribu umesto mene  ;) :D

Uradio sam i par onih sto je sone pokazao sa glavom od foama, pripemio nove sajlice duge oko 30cm...par predveza za svaki slucaj ako bude trebalo menjati. Stap je vec spreman, ceka samo da ga pokupim i krenem na vodu. Jos par malih priprema i onda jos da ulovim neki dan, preksutra mozda ili vec jedan dan...nadam se sto pre  ::)  Joj kako bi voleo jednu metrašicu da bocnem, jednu takvu i vise mi ni jedna nije potrebna za taj dan  ::)
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Stara tema ali pravi naziv za jesenje musicarenje stuke-kad ako ne sad!
Stukarosi spremate li se za predstojeci period po meni najbolji za lov stuke?
Danas sam sa bratom obiso neke bare,  neke koje cesto posecujem su vec pristupacne za ff,dok ove ostale su jos uvek pod travom,posto je vodostaj mali i voda kristalno cista primetli smo par komada raznih velicina,jos koji dan i druzenje sa ovim lepoticama je zagarantovano a do tada ostrenje udica i spremanje strimera  :)
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Evo ja pripremio predveze,sajlice,opro žnoru.Strimere vežem samo jednostavne,najviše clousere,oni su mi se najbolje pokazali.Pribor je spreman štap i rola 8# i rio pike...Nemogu doćekat!  :drool:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam za štuju uvek spreman  :lol: za nju mi dugo još ništa nije zafalilo  ;) osim vremena  :blush: mada ja sada ni ne mislim na štuku več na lipljane, pastrmke i mrene...možda sad koji dan (danas, sutra ili preksutra)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
peka je napisao(la):
...dok ove ostale su jos uvek pod travom...
Probaj da TEŽAK NEZAKAČIVI strimer vučeš preko (barske) trave. Guste trave, koja viši liči na livadu nego na baru. Možeš da se iznenadiš...  ;)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
odlican video....ko upeca stuku manju od  metra celava mu keva.... :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Vec je pocelo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uh2ZWssxlVc[/youtube]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
samo vi rokajte mada sam ja ove godine štuku stavio na stranu i dao prednost više salmonidima ali ko zna možda čak napravim i jedan izlazak na ovu prekrasnu predatorku
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
lepa ...svaka cast..jel to sa joce dane???
 
Vrh Dno