kafena buba-stara ali dobra...

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo namucio sam se malo i dodao krilca... jedva cekam da ih isprobam.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kao svakodnevni korisnik (i autor) veoma slicne muve, koju uz pomoc brojih postovaoca i izradjivaca bambule usavrsavam(o) vec godinama, nalazim par nedostataka, to jest, uneo bih jednu inovaciju za ovu muvu. Mozda je i to vec neko radio, ne znam. Ovakva musica bi se raspala posle prvog udarca o granje ili stenu. I bez toga raspala bi se posle nekoliko zakacenih riba. Postoji (moj) lek za to. Treba preci tankim osnovnim koncem preko zrna kafe i namotati puno konca kod "dupeta" ove muve, kako ne bi, kad oslabi lepak, skliznula. Tad je treba prelakirati. Pogledajte moje bambule. AKo bolje zagledate videcete da se nazire ovaj konac. Verujte, to je vrlo, vrlo vazno. Mislim i da je pecena kafa isuvise kruta da bi i ovako izdrzala bilo koji slucajan udar o bilo koji tvrd predmet. Moracu ipak da je probam da bih se u praksi uverio u sve ovo. Bilo bi lepo da kupovinom pola kila pecene kafe dobijemo na hiljade tela za bambulu, koja se dugo prave i na ceni su. Kafa kosta 3 eura, a tela bambula oko 300 eura!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala na savetu MixM. ...upravo sam nalepio jos 5 zrna kafe na udice i sutra cu te iste, prije nego ih dovrsim, probati armirati koncem. odlicna ideja...

svakim danom napredujemo sve vise i u svakom pogledu ;) :pint:
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
157
Ja koristim lak sa rastopljenim najlonom za ucvrscivanje raznih povrsina, pocevsi od pene za krila spinera i krznokrilaca do morskih musica i premazivanje cvorova za big game "rigging" i konektore. E sad, uopste nisam u toku koja marka moze da se kupi u Srbiji... Ovde kupujem Sally Hansen, ali specificno verziju sa najlonom, koja je predvidjena za zenske vestacke nokte, ili za ucvrscivanje dugih prirodnih... Kad smo kod ovoga, vestacki nokti su opasni i za spoon fly (moju verziju musice kasike/pilkera, al' za to treba nova tema).

Elem, ako mozete naci ovakav lak za nokte i armirate kafeno zrno koristeci Mixov sistem, dobijate garant neunistivu muvu. Narocito je bitno da ga naneseta ispod, da bi zastitili spoj super lepka, pogotovu ako koristite jeftinije varijante, koje voda narusava. Ako hocete da budete "fancy", koristite beli silk za armaturu-kada se izlakira postaje nevidljiv, dok koristeci osnovni konac mozete da "stelujete" boju po potrebi. Ja ovo koristim u izradi stapova ponekad i onda izgleda kao da karike "lebde" na stapu, jer beli silk postaje nevidljiv pod epoksijem. Tanak monofilament, izvrsan za izradu strimera, takodje postaje nevidljiv pod epoksijem-primer je poznata musica/riblja imitacija Surf Candy.

Kad smo kod epoksija, on dodaje tezinu jer se sastoji od solidnih materija, tj. nema isparavanja-koju masu nanesete to ostaje. Posto zrno kafe vec samo po sebi pliva nisko u filmu, i daje sjajan profil musici, ne preporucujem ga, mada super tanak sloj nebi narusio plovnost.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zanima me šta mislite ako bi lakirao i armirao zrno kafe sa lakom za završne čvorove na muhama... Ovaj lak je dobar i ne topi se u vodi, preporučuju ga i za lakiranje leđa, krila itd.
Danas cu to da kupim. Mada cu pogledati i onaj lak za ucvrscivnje noktiju ;)
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
511
Broj reagovanja
157
Musicari cesto koriste proizvode koji nisu originalno namenjeni za vezivanje musica, ali mnogi od tih proizvoda, ukljucujuci i Sally Hansen lakove, su cesto bolji od specijalnih "musicarskih" proizvoda. Uz to, obicno su znatno jeftiniji. Ja recimo za specijalne efekte na nekim od mojih velikih morskih strimera koristim par proizvoda koje sam slucajno provalio medju akrilnim preparatima u prodavnicama umetnickih boja. Bitno je ekperimentisati. :lol:

Naravno da proizvoda ima mali milion, i konkretno mi nije poznat lak sa slike, ali probaj ga, sto da ne.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bas sam ga probao, da fin sjaj, ali najbolje ce biti da ga koristim za zavrsne cvorove i mozda kakva leđa, zato sam sada kupio lepak (lak) za nokte Fing'rs. sada cekam da se stvrdne. armiranje mi nije ovj puta uspelo, ali mozda sledeca bude ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo jos zadnja serija kafenih buba, ojacane lepkom za nokte...

Dosta mi vezanja kafe za sada :), sada je vreme za akciju, da ih vidim na delu. fly_salut
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Jesi li ih isprobao Sebastiane izgledaju bas super?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
cim isprobam javljam, kod nas u sloveniji je malo zahladilo i kisa vazda pada, cak i sneg nam pre par dana prekrio vrhove planina, a ja i zivim tu odmah ispod planina hehe.... tako da cekm malo lepse vreme pa idem na malo jeftinije revire...a za ove bolje i skuplje i da imam trenutno para ne mogu, sve tri save se digle i mutne su.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sada kod kuce grbim kicmu i vezem muhe, danas idem do bohinjskog jezera pa ako bude lepo vreme cu da napravim par slika pa cu da ih podelim sa svima vama...dosao mi bivsi profesor iz grckog u posetu. Pa sada malo vodimo njega i njegovu zenu okolo naokolo:)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gasa, i svi ostali, ja sam prezadovoljan kafenom japanskom bubom...nazvat cu je samuraj :)

danas smo ja i moja žena vodili mog bivšeg provesora i njegovu ženu do Bohinja i nazad. To uključuje savu bohinjku i bohinjsko jezero jer sam ja vodič LOL :p Mora biti pored vode i riba. Bilo nam je svima lepo, no blala...pustimo to, to vam nije važno. Ponio sam par zrna kafe.
E dragi moji mušičari i ribe vole kafu...jako je vole ;)
Otišao sam na most sa kojega vam šaljem ovih par slika. Uzeo sam kafenu bubu koju sam vezao bez udice. samo sam malo kapnuo lepka na vrh kafe i dao perja malo da imitira glavu i nogice. Malo sam se potrudio i slicno ko na udici. Hehe he, bacio sam dole tu kafenu bubu, voda je u trenutku zakljućala. Ribe se doslovno pobiše za tu bubicu od kafe. I klen i pastrva jednak odziv. Posle sam bacio samo zrno kafe bez nogica, ali tog puta  nisu baš poludile, ali nije prošlo ni 3 sekunde da ju klen nije zgrabio i posle par sekundi pljunuo kad je shvatio da bas nije neka muha. Ovu muhu treba kontrolirano koristiti heheheh
Japanska buba "samuraj", seče, rastura. Dobra i za jezero i za  reku. Jedva cekam da zabacim i ove moje sa udicom :);) fly_puca

Genijalna muha.

Mix. sad nekako razumijem zašto voliš svoju bambulu hehehe  ;-)
 

icaf

Junior member
Učlanjen(a)
27.02.2006.
Poruke
21
Broj reagovanja
0
Druze Sebastian, kad nas pozivas da ti dodjemo u goste i napecamo se. Pa ovo je neverovatno toliko riba na 4 m2 vode kako li je na 4000 m2?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
LOL... hehe tek da vidis u rano jutr na bledskom jezeru. kapitalci pivaju uz samu obalu...somovi, sarani, klenovi (kapitalci), sada ove godine je i jezerska pastrva brojnija, ima i stuke ogromne...samo i dozvole nisu jeftine evo vam cenik informativno (nije reklama) a ni ja nisam clan jos uvek, ali bit cu jednom http://www.ribiska-druzina-bled.si/slo/dovolilnice.asp

Nažalost jučer nisam imao digitalac sa sobom, pore obale na metar ipo dubine lepa štukica od nekih 70 cm, ima toga ohoho...
 
Vrh Dno