kafena buba-stara ali dobra...

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo moje kafene bube dva puta armirana. Napomena: vrlo dobro pliva, nije izgubila ni malo na plovosti.

Prvi put armirana sa tankim osnovnim koncem, lakirana, i ponovo armirana finom sjajnom najon mrezicom (zenske carape). Ako je carapa fina sjajna boje kože posle lakiranja je skoro ne vidljiva, uglavnom lepo izgleda i imate vrlo cvrstu kafenu bubu.

evo i slike.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nazalost digitalac mi je slabiji pa ne vidite bas sve detalje :( :cry:
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Sebastian na kojem jezeru su snimljene one dvije fotke tebe sa klenom?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ah, to ti je jedno malo jezerce, odmah pored save bohinjke ispod Bleda. Tako nekako. Kažu mu "ribnik ribno". Ah, bar da je ribnjak. Te vece sto sam hvatao su jedni od retkih, i imaju srecu da sam ih bas ja uhvatio :) Ja 99% ribe sve pustim. Mozda 2 put godisnje uzmem kuci koju. Ako te zanimaju vode u Sloveniji sa klenom Bohinjsko jezero i Bledsko ti je prva liga. Tu su macani, koje vidis u patroli kako plivaju, pravih kapitalnih dimenzija. Za druge vode ne znam, ali inace Slovenija ima vrlo bogate vode kapitalnim ribama, no moras znati da su i dozvole skuplje. Ja inace idem na teze i skromnije terene je su jeftiniji. Inace na jezeru sam isto pecao i uhvatio u jednom danu dosta grgeca, klenova i jednu lepu pastrmku.
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Druze jel si ikada cuo za rjeku Savinju odnosno musicarjenje ondje?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
cuo sam, ali nemam pojma ni gde je... Reci mi nesto vise?

evo vidi klenove i nesto pastrmki na bohinjskom j. http://www.musicarenje.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=247&forum=11&post_id=1887#forumpost1887
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Izvini, stigao sam dojam da dolazis iz Slovenije, zato sam pitao za Savinju... :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja živim u Sloveniji tek pune 2 godine, i nisam baš svuda išao na pecanje. Inace preko leta sam cesto bio u srbiji i hrvatskoj, tako da nisam obišao puno slovenije. Tek sada malo više upoznajem slovenske vode :)

ah sada sam malo saznao o savinji. to ti je kod celja, uglavnom lepa reka, i nij skupo koao ovde na gornjskom regionu. U celjskom ribolovnom drustvu platis samo 3000 sit za dnevnu dozvolu za pecanje na Savinji.
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Izvini druze ali nisam mogao da odolim bez da te malkice ne prcnem. :lol:
Dolazim iz Slovenije. :hammer:

Savinja je moja maticna rjeka, to jest rjeka kojom djelom gazduje moje udruzenje.
Gazdujemo 35 kilometarama rjeke od izvora do granice sa sledecim udruzenjem a uz to i rjecicama Lučnici i Ljubnici, na kojima se takođe itekako dobro peca i naravno svim pritocima.
A dozvola nije jeftina - 40 eura, samo uhvati i pusti...

Clan kojeg udruzenja si?
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Ah da, zaboravio - uz Celje tece samo krajniji dio Savinje, kdje nema bas puno ribe za musicarjenje. Barem ne pastrmke, lipljana i mladice, inace dosta klena, mrene skobalja... Udruzenje RD Celje ti je cetvrto redom od izvora nadole koje gazduje ovom rjekom...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nisam jos clan ni jednog drustva jer nemam jos drzavljanstvo. inace se planiram uclaniti u ribisku druzinu bled. Samo za ulazak u drustvo moram da izdvojim 500 eura + ostalo :)
Polako pa ce biti svega.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lucky!? Slovenija zasluzuje posebne teme, a ne "kafenu bubu".
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Izvinjavam se, kriv sam, kriiiiiv. :hammer: :lol:
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Evo samo sto sam dosao sa vode (Juzna Morava).Iskljucivo sam isao da probam i pecam na kafenu bubu,ali uradjenu na moj nacin,i sa novim dodacima.za sat i nesto 5 komada od oko 200 Gr.Mesto je jako poseceno,ima dosta ljudi i guzva je,riba je naplasena dosta,ali vazno je da ona lovi,a tek mogu da zamislim negde u "dzungli" sta ce da radi ,ubijace ih na mesto.

Prezadovoljan sam ovom muvom.

Pozdrav.


M.Masic.
 
Vrh Dno