Kako da povezem konektor sa koncem ?

...:::Vladan:::...

Junior member
Učlanjen(a)
15.01.2009.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Resio sam stvar,ako ne budem zadovoljan konektorom ucinicu onako kako je Alp rekao  :tbumb: hvala svima !
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Vladane,
kako vidim ti si iz Niša. Tamo imaš mušičara "milion". Nađi jednog i vidi kako sve to izgleda i kako sve to funkcioniše pa vidi šta ti odgovara.
Sve je to individualno - kako ko voli ili kako je navikao.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
...:::Vladan:::... je napisao(la):
Resio sam stvar,ako ne budem zadovoljan konektorom ucinicu onako kako je Alp rekao  :tbumb: hvala svima !

Cvor prikazan na klipu (Needle Knot) je najbolje rjesenje. Nacin bez cvora najbrze rjesenje. Konektor ima smisla samo ako iz nekog vrlo opravdanog razloga cesto mjenjas kompletne predveze.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Cvor jeste najbolje resenje. Ovo sa topljenom kuglicom doduse nisam isprobao, mada sam poprilicno siguran da nema nosivost cvora. E sad konektor za mene vise nema smisla jer se uz pomoc termo buzira moze napraviti omca od samog konca (ima to vec negde na forumu) tako da ako neko hoce da cesto menja predveze dobija znatno elegantnije i vrlo pouzdano resenje.
Ako neko hoce da peca koristeci pleteni predvez koji ne planira da menja sve dok ga sluzi najbolje je da se odluci da konac ugura u kraj predveza. Naime mnogi proizvodjaci predveza koriste na krajevima gde su omce iste one cevcice od kojih su napravljeni konektori pa se jedan kraj tih omci vrlo cesto moze izvuci uz malo truda (gnjavljnjem da popusti lepak i povlacenjem u stranu). Ako i ne mogu, moze da se odsece do kraja dela koji ulazi u osnovu i onda ugura konac u taj ostatak. Onda treba samo imati u vidu da taj kratki deo cevcice 'konektora' nije dovoljan da drzi kao ceo konektor silom stezanja vec se mora pred kraj napraviti jedan cvor (kao ovaj sa iglom) oko cevcice i i konca u njoj. Pozeljno je preci super lepkom preko tog cvora, ali samo preko njega. Postupak mozda ne ukazuje na to ali proizvod je vrlo pouzdano i fino resenje.


Vladane posto si iz Nisa pusti mi privatnu poruku sa brojem telefona pa mozemo da se nadjemo na vodi da ti pomognem oko tih stvari.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam ove godine prešao na čvor zbog intermediate strune sa  providnim vrhom pa se konektor video kao bela lala.Čvor sam premazao tankim slojem epoksija i moram reći da je prezentacija zaista mekša i svsishodnija.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Dobra ideja Zvezdane. Mada je cvor sam po sebi dovoljno jak, ovako ce sigurno lakse da prolazi kroz sprovodnike.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ja ljudi promenim do dva puta predvez kad mušičarim bucova ,mnogo menjam strimere ,stalno im prezentujem nešto drugo pošto se ovi moji brzo naviknu i provale prevaru ,naravno koristim običan fluoro carbon za predvez ,menjam pa stavljam tanji ,deblji ,kad se prebacim na štuku onda stavim i pletenicu (konac) i to mi je ujedno i leader i tippet i bez konektora bi mi stvarno bilo teško da non stop nešto seckam ,slažem se da je bolja varijanta bez ikakvih budža na sistemu pogoto na salmonidnim vodama i kod riba kod kojih je važna prezentacija muve ,gde se koristi konusni predvezi  koji se ne menjaju često ...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
To je čvor koji povezuje kraj kanapa i strunu 0.40mm,koja je prvi deo predveza,a ta kombinacija ne može da pukne! :nowink:Posle toga ide 0.30mm pa od skoro tippet ring.
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
tomasini je napisao(la):
Dobro, jasno mi je da ne znamo vezat čvorove....ali ne razumijem kako mali konektorčić od najlonskih niti prevučen tankim prozirnim bužirom može plašit ribu? Pogotovo ako na njega još staviš i predvez..
Predvez 2,75 m + 1 m tipet
 

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
zvezdan je napisao(la):
To je čvor koji povezuje kraj kanapa i strunu 0.40mm,koja je prvi deo predveza,a ta kombinacija ne može da pukne! :nowink:Posle toga ide 0.30mm pa od skoro tippet ring.

Nisi me razumeo. Meni se desavalo da kad na cvor koji spaja predvez i glavni konac, kapnem malo super lepka, da glavni konac pukne tu gde sam stavio lepak.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ne znam za super lepak,nisam ga stavljao,epoxy lepo formira opnu oko čvora,vrlo tanak sloj.
 
Vrh Dno