Kako da uzivam u musicarenju?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Izgleda da sam ostareo. Ja toliko uzivam u musicarenju da sam mu posvetio skoro ceo svoj zivot. Toliko uzivam, da vec brinem i za svoje zdravlje jer, kazu, i veliko zadovoljstvo je stres. Medjutim, pojavili su se novi musicari koji kazu da ja, zapravo, i ne znam sta je musicarenje. Smeta im moja filosofija. Kazu onaj ko lovi s lakocom i ko ima dosta uspeha u ribolovu musicom, nije dobar, normalan i savremen musicar. Savremen musicar uziva u oblacenju, slikanju, obilazenju namestenih mu riba po revirima, ali i kad zakaci tu ribu. Retko mu se to desava, ali on tad stvarno uziva. Kazu da ja to ne umem!? Kazu da sam suvise primitivan da bih to razumeo. Na primer, Simpson, nas covek, uvek aktivan na ovom sajtu, covek bez koga ja ne bih toliko cesto ni pisao, pise: "Pokusaj nekolicine ljudi da predstave musicarenje kao skup zadovoljstva i uzivanja, pocev od pribora preko garderobe pa sve do ulova, i ovde na sajtu se obicno zavrsi neuspehom. Izgleda da je na nasim prostorima jos uvek bitnije da se vidi koliko masti i krljusti mozes da nastruzes sa plute svog stapa i koliko ti je mastan prsluk i pantalone." Mislio je na mene. Cacka me, a zna da ja vrebam takve prilike da prikazem svoju filosofiju kao jedinu pravu. Nisu svi musicari isti. Nije musicarenje jedinstveno. I u ovom sportu postoje razliciti pravci. Ja mislim da je potreba za maltretiranjem zivotinja, riba, primitivna. Kao covek koji mucim ribe musicarenjem, priznajem da sam primitivan. Ako je to ruzno, onda je prikrivanje toga posebnim oblacenjem i visestrukim kacenjem, ubadanjem pa oslobadjanjem neduznih zivotinja u posebnim revirima, najruzniji primitivizam ikad vidjen. Jedni (ili jedan) to priznaju, drugi ne. Ja ne pisem ovo kao protivnik musicarenja, vec naprotiv, kao pravi uzivalac. Ponavljam naravoucenije: MUSICAR JE NEPRIJATELJ RIBA, UBICA KOJI TO NE MOZE PRIKRITI! I ja sam takav. U pravu je Simpson, vrlo sam primitivan.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Koliko puta treba da se TUPI o ovome???
Svako ima pravo da uziva onako kako zeli, a nametanje i forsiranje necijeg prsitupa je u najmanju ruku pogresno!
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
Mnogo je onih koji mi kazu gde si ti bio ceo dan kad nisi donio ribu kuci (ili jednu - dve), sam pristup ovom pitanju moze da opise koliko ko razumije potrebu nas da hodsamo po trnju i padamo u hladnu vodu gorimo na suncu da bi uhvatili onu najbolju i najlepsu koju niko nije vidio(a ne u reviru) i na kraju PUSTIMO?
Ja i ne volim da jedem ribu a svi kojima kazes da si zaljubljenik u ribolov misle samo kako da napune zeludac ne kontaju nikako kako moze neko pustiti ribu kad je toliko hvata:)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dr. Lucky, ti si napravio ovaj forum i nazvao ga Filozofija musicarenja. Ako mislis da je filozofiranje isto sto i "tupljenje", onda izbaci ovaj deo. Ja mislim da sam pogodio temu. Nisam pisao o igranju valcera, bilijara ili nekih video igrica.
A sad jos malo "tupljenja":
Secam se vremena kad ni musicari nisu razmisljali o tome sta ce ostati posle njihovog ribolova i nije nas bilo ni malo sramota da nosimo i ubijemo sve ulovljene ribe. Niko nije obracao paznju na mere i ogranicenja. Onda se, sredinom devedesetih, to promenilo. Mogu da objasnim i zasto bas tad, ali o tome drugom prilikom. Musicari su poceli da paze na neke stvari. Prvo sto su odbacili, to je povremeno koriscenje varalicarskog i bilo kakvog drugog pribora. Drugo, pocelo se sa vracanjem riba ispod dozvoljene mere. Znali smo da ako ih vratimo, to isto nece uraditi ribokradica. Medjutim, pocelo je da bude sramota poneti je. Cak smo neke ortake odbacili i prestali da idemo s njima u ribolov zbog toga sto su skupljali sitne pastrmke. Stuka, kao jos jedna zasticena vrsta, nije se uzimala ako je bila ispod mere. Cak i sitne klenove koji nisu nikako zasticeni propisima vracamo. Na specijalnim musicarskim revirima, postujemo sve propise. Ako je Catch & Release revir, vracamo sve ribe, bez ikakvog razmisljanja. Nebrojeno puta doziveli smo da nas sa divljenjem gledaju lokalni ribolovci kako sportski lovimo i nicim ne zasticene ribe oslobadjamo. E, ako neko za takve kao sto smo mi (jos bolje, ja) kaze da smo primitivni, jer nam se jedva oci vide od prljavstine pokupljene pri sunjanju kroz dzungle, prsluci sijaju od riblje sluzi koju nam ostavljaju klenovi i pastrmke koje se otimaju dok ih mozda i oslobadjamo, sto imamo zakrpe na kombinezonima, jer ih busimo i trosimo, sto imamo svoju filozofiju, ili mozda sto nismo iz nekog odredjenog dela Sveta ili nase zemlje (!?), onda taj (jos uvek)ne zasluzuje da sebe zove musicarem.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
E pa MixMasteru zaboravio si na samo jedan detalj.

Kada posle "uspesnog" ribolova odes u obliznji seoski kafic da popijes pivo a lokalne cure te gledaju sa zgrazavanjem, alkohoricari iz obliznjeg dragstora se pitaju ko to smrdi na ribu a macke se motaju oko tvoje mrezice ...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako toliko smrdim na ribu, zamisli kako je tek onima koji su sa mnom u kolima!
Lokalne cure!? Ja po nasim selima uglavnom vidjam cure starije od 50 godina. Mladje su odavno presle da zive u gradovima. Pun ih je Beograd i slicni gradovi. Beogradska zuta stampa ih je puna. Grand parada, City records, splavovi...Ispraznise se sela duz Nisave, Toplice i ostalih reka. Radujem se sto ce se mnogo manje govana sliti iz njihovih napustenih WC-a, pa ce planinske reke biti cistije! Stvarno je tako. Pored pastrmskih reka odavno niko ne zivi. Zato su i ciste. Mislite da bi opstale pastrmke kad bi pored Visocice zivelo na hiljade ljudi?
 

Piki

Senior member
Učlanjen(a)
19.03.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
24
Bravo Mix,mnogi su se u ovoj tvojoj temi prepoznali.Ko nema srece ili privilegije da vrlo cesto bude na vodi taj leci svoje komplekse tako sto kupuje najskuplju opremu (caki po desetine stapova,cekrka,kombinezona........) i uglavnom tupi.A na vodu ode ako ima srece jednom u mesec dana.Uvek sam govorio da necu zaliti ni jedan ulozeni dinar u svoju opremu jer imam tu privilegiju da sam na pastrmskoj vodi svakog dana i za godinu dana na stapu imam toliko riba koliko mnogi fly majstori sa ovog sajta nece imati celog zivota.Svakog dana uzivam i priznajem da ne mogu da izbacim ceo kanap,neznam naziv svake musice na ovom svetu,ne poznajem koja se serija stapova godinama u nazad pojavljivala... ako je to nekima za utehu,ali sam svakog dana na vodi i mozda ne sa mojim perfektnim zabacima ali uvek imam ribu.Pozdrav svima koji su svakodnevno na vodi pa makar i ne pratili svetske fly trendove .
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
ja se apsolutno slazem sa Mixom,ali nemojte da ovo preraste u raspravku!!!ipak je ovo relax,sto kaze Lucky, svako ima pravo da peca na svoj nacin,makar to i ne bilo pecanje!!!

pa bre ljudi na Resavi pre par godina ja pecam i lik ladno postavlja mrezu na tom mestu!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mislis i taj sto postavlja mrezu ima pravo na svoj stil? Treba razmisliti i o tome. Ja sam ukapirao da neki od ribokradica, bilo da koriste mreze, bilo bombe, podvodne puske ili otrove, smatraju svoje aktivnosti nekom vrstom hobija. Mnogi od takvih su bas ljudi koji imaju neku vlast: policajci, oficiri, razni rukovodioci... Dolazim do zakljucka da nasa drzava, zapravo, podrzava ovakve sportove! Zar mislite da i najbolji ribocuvari u nasim krajevima reaguju kad vide policajce, oficire... dok unistavaju ribu? Jok! To je poseban, ekskluzivan, sport rezervisan za mocnike. Neometano uzivaju u njemu dok mi buljimo u monitore!?!?!
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
mozda zvuci glupo,ali bas zbog toga meni je palo na pamet da uradim sledecu stvar

odem kod predsednika opstine!!!
zatrazim odredjeni deo reke!!!
prezentujem sve mogucnosti turizma ako sve prodje kako treba!!!
zatrazim neku kintu od njega,da bih poribio!!!
ja cu sam za pocetak da radim i da cuvam!!!
a kasnije kad stvari legnu na svoje,naplacujes dnevnu dozvolu!!
i dalje da vam ne pricam


e sad postoji jedan veliki problem,posto pastrmka voli izuzetno cistu vodu.
resava u gornjem toku se nalazi kod rudnika resavica koji u odredjenim periodima stalno ispiraju ugalj.
da li bi to smetalo?

p.s. kako vam se svidja moja ideja,kod vas u Nishvilu bi to jos bolje uspelo,ima vas vise
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ti si, izgleda, veoma mlad i ambiciozan. Ipak, promeni topic.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Joj bre mene nema par dana i odma Mix frku i dramu napravi :lol: :lol:

Prvo zasto si se ti osetio prozvanim uopste??
Pa ja sam priborom i nekom kulturom pokusavao godinama da "opismenim" i varalicare, zasto ne sada i musicare.
Vi koji imate tu, kako neko rece, privilegiju da zivite uz musicarske vode treba da budete primer ostalima ali sve je stvar shvatanja. Dok sam bio iskljucivo varalicar, ponasao sam se isto. Razlika u ceni izmedju dobrog stapa i kineskog djubreta je najvise 100e i zasto stedeti na necemu sa cime treba da se druzis ceo dan, 100 dana u godini? Plute mojih stapova se umaste svaki put ali imam dovoljno kulture da ih uvece operem.
Ni u "civilu" ne idem odrpan i mastan, a sto bih onda u ribolov, lov,...?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dobro, pobratime H Simpsone. Skrenuli smo s teme. Ja mislim da neko voli da se transformise u divljaka kad ide u prirodu i kad musicari i uopste peca. U gradu je doktor, zubar, disk dzokej, harmonikas, profesor, prostitutka..., ali kad podje u ribolov skine svoje cisto odelo i namerno se uvuce u iscepano i prljavo i sav se zakamuflira da ga niko ni na ulici ne prepoznaje. To je posebna igra (ili predigra) za kojom neki od nas, koji zivimo u gradovima, imaju potrebu. Boravak u nekoj dzungli ili klisuri idealna je prilika za to. To ti je slicno onim seksualno nastranim osobama, koje vole da oblace zenski donji ves!(zezam se)
Pored reke se ne priznaje ni odelo, ni strucna sprema, ni poreklo, ni cisto odelo, ni lova, ni auto, nista slicno. Iskljucivo se postuje vestina lova ribe. Nista drugo. Sa mnogo sam se musicara i ostalih ribara upoznao. Svi od reda su zavideli onom ko ima najvise ulovljenih riba. Pre ribolova prica se o priboru, goretexu, markama stapova i cekrka, automobilima, novcu, poslu... cim napipas vodu, to sve "pada u nju".
Zamisli da si ulozio dve hiljade evra u musicarsku opremu, a pecas pored nekog seljaka koji za sat vremena ulovi toliko krupnih pastrmki, koliko ti nikad neces uloviti (samo zamisli to). On dao sto a ti dve hiljade. On svrsava od zadovoljstva, a ti od muke. Pre ribolova on je tebi zavideo, ali za vreme i posle ribolova, on moze samo da te ismeje. Nista drugo. Zato ako volis da potrosis na opremu za neki sport, potrudi se i da ti ta oprema i posluzi. Ako si gospodin i na reci kao i u gradu (dakle, ne transformises se) onda pokazi bar samom sebi da novac nisi bacio. Nemoj da ti neki "primitivni" musicar cita lekcije, ili da se, sto je jos gore, skrivas od takvih. Jednostavno, vrhunski opremljen treba da bude samo vrhunski sportista. Sve ostalo je smesno.
Za kraj: Postujem musicare koji uzivaju u pedantnosti, cistoci i kvalitetnoj i lepoj opremi, postujem i musicare koji nemaju ili ne daju toliko novca na opremu, postujem (verovatno najvise) i musicare koji su najefikasniji (ulozeno-vraceno), ja u stvari izuzetno postujem i razumem sve musicare.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
E vidis Mix gde se razlikujemo?

Ja ne zelim da mi zavide niti zavidim nekome, bilo zbog pribora ili ulova! Ne ismevam ljude makar pecali i sa germinom ili ne uhvatili ni jednu jedinu ribu. Samo imam svoj pogled na sport ili hobi kojem sam se posvetio. Zelim da uzivam u svakoj sekundi, necu da mi bude ni vruce ni hladno, necu da me boli rame od mocuge, necu da zajmim pribor na vodi, necu da razmisljam ko koliko hvata i cime hvata. Gledam svoja posla, na vodi pogotovo. Nisam ni za kafanske varijante pecanja pa ne slusam koliko se tu tupi, ali i kad cujem moram da odreagujem.
I jos nesto. Moju ribu niko nema sanse da uhvati bez obzira koliki je majstor!! :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Eto opet fali taj prokleti EDIT (Lakiiiiiiiiiiiii :lol: )!

Ulozio sam mnogo vise od 2k evra u kojekakav pribor i nisam zazalio ni jednog sekunda. Ne zato sto imam neke velike pare vec zato sto mi nije zao da ih potrosim za to. Ja nisam tip koji ce da da istrese poslednji dinar za auto ili garderobu, ali cu se odreci mnogo cega zarad lova i ribolova.
A kad pomenu "neki seljak" za mene su to oni sto kriju na vodi koja muva daje ribu, ili oni koji ti se popnu na krkace ako te vide da hvatas. I ponavljam da ne zavidim nikome a pogotovo ne na pecanju.
 
Vrh Dno