Kako je Catch & Release stekao popularnost kod nas

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
 U našem sportu, veština se meri ulovom i nikako drugačije. Bez ulova-rezultata, mušičarenje prestaje da bude sport. Oni, čiji ulov nije vredan pažnje, rado se oslobađaju njega, pod izgovorom prihvatanja "vrhunske mudrosti", C/R, dok oni najveštiji, koji bi da se pohvale svojom veštinom i rezultatom, ne prihvataju takvo izjednačavanje sa ostalima.
Na C/R revirima, niko nema nikakav vidljiv rezultat i nema ničeg sportskog. Svi su isti i razlikuju se samo po odelu i opremi. To je raj za one koji ne znaju da mušičare, jer im se rezultati svode na priče i sumnjive slike.
Ja volim da se razlikujem po ulovu. Ne po lepoti, bogatstvu, automobilu, eleganciji, poznavanju engleskih fly casting termina, već isključivo po ulovu, jedinom sportskom rezultatu.
Nisam neki ljubitelj ribljeg mesa, ali volim da pronesem veliku količinu krupnih riba pored nekog ko o tome samo sanja. Ubeđen sam da je to zdrava, sportska, osobina.
Za to zadovoljstvo plaćam, a ako treba platiću još skuplje.
 

Tadic

Junior member
Učlanjen(a)
07.08.2007.
Poruke
22
Broj reagovanja
0
Ej Mix, car si! Ti furas varijantu toplo-hladno ili komunista - antikomunista! Ispada (pardon, samo na osnovu tvojih reci) da si u ovom topicu antikomunista, sto je jako popularno poslednjih par decenija!!! Ono sto si predocio o C&R je cisti komunizam: svi zadovoljni i srecni! A suprotna varijanta je personifikacija tebe samog i ljudi slicnih apetita: JA pa JA!
Ma samo furaj svoj fazon, vidim da ima ljubomornih na tvoj lik i delo! Meni si skroz cool :bye:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Selective harvest.
C&R je nuzno zlo kod unistenih voda i u revirima koje vode kratkovide stipse koje ce se dugorocno naplacati poribljavanja. Kao i Mix, na sta god da je mislio bio je u pravu.
Zacinje se nova trajna veza na forumu.  :tbumb: Vezbajte serenade. :bleh:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Apsolutni sam pristalica Selectiv harvest.Tako se ponašam i na Dunavu,tj,tako sam se ponašao.Poštujem mjesta  gdje je C&R obavezan,al na Ribniku nosim po koju Kalifu.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Noge kako!!! ... noge ovako... noge onako... noge svakojako! :D
 

jankoj

Junior member
Učlanjen(a)
14.10.2007.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Svi lepo znamo da u Srbiji pravi C&R ne postoji(odnosno postoji samo na papiru jer se ni takve vode dobro ne cuvaju).U takvoj trenutnoj situaciji ja sam za to da C&R rezim uvede na sto je  vise  reka jer cinjenica je da gde je to uvedeno, bez obzira sto se i odatle riba odnosi, ima vise ribe za pecanje...

Mixmaster je napisao(la):
 U našem sportu, veština se meri ulovom i nikako drugačije. Bez ulova-rezultata, mušičarenje prestaje da bude sport.
Nisam neki ljubitelj ribljeg mesa, ali volim da pronesem veliku količinu krupnih riba pored nekog ko o tome samo sanja. Ubeđen sam da je to zdrava, sportska, osobina.


Musicarim iz ljubavi. Mogu da shvatim ljude koj ubiju ribu i nose je kuci radi jela. Cak mogu da shvatim i nekog siromaska koj ulovljenu ribu proda iako tako krsi zakon. Jedino ne mogu da shvatim da neko ubija ribe da bi se time hvalio, to je za mene primitivizam, stvarno ne znam kakve to ima veze sa sportom...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Kolke krstače, napunismo ga na brzinu! Cepaj Mile, ja sam nerotkinja!  :D
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Goci je napisao(la):
Kolke krstače, napunismo ga na brzinu! Cepaj Mile, ja sam nerotkinja!  :D
Legni da te blagoslovim! ... mada.... :blush:

Znas kako: ima ovde ONIH DRUGIH... probaj prvo kod njih! :D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
@Sjekloca:  :doh:

Mixmaster je napisao(la):
  U našem sportu, veština se meri ulovom i nikako drugačije. Bez ulova-rezultata, mušičarenje prestaje da bude sport. Oni, čiji ulov nije vredan pažnje, rado se oslobađaju njega, pod izgovorom prihvatanja "vrhunske mudrosti", C/R, dok oni najveštiji, koji bi da se pohvale svojom veštinom i rezultatom, ne prihvataju takvo izjednačavanje sa ostalima.

salesom1dpx6.jpg


Evo jednog ulova "bez ulova-rezultata", u trenutku kada je pecanje prestalo da bude sport. Ulov nije bio vredan pažnje, pa se moj drug Sale njega oslobodio, tj. vratio ga nazad u Južnu Moravu. Na osnovu fotke soma od 95 cm (bez repnog peraja) se "nikako" nije mogao pohvaliti, pa tako ovaj ulov gubi svaki smisao. To i ja, koji sam ovog soma nežno prihvatio rukom, mogu da posvedočim. A i lagani pribor i monofil 0.22 mm čine ovaj ulov totalno bezvrednim...  :doh:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Pa bre, Goci: nema tacke, ne lici na klena... ni na lipljena....  :(

Maaaaalko lici na vretenara.... al' ima brkove. More, ako ste ga vratili, pogle' kaki je ruzan! :blush:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
jankoj je napisao(la):
Svi lepo znamo da u Srbiji pravi C&R ne postoji(odnosno postoji samo na papiru jer se ni takve vode dobro ne cuvaju).U takvoj trenutnoj situaciji ja sam za to da C&R rezim uvede na sto je  vise  reka jer cinjenica je da gde je to uvedeno, bez obzira sto se i odatle riba odnosi, ima vise ribe za pecanje...

Mixmaster je napisao(la):
 U našem sportu, veština se meri ulovom i nikako drugačije. Bez ulova-rezultata, mušičarenje prestaje da bude sport.
Nisam neki ljubitelj ribljeg mesa, ali volim da pronesem veliku količinu krupnih riba pored nekog ko o tome samo sanja. Ubeđen sam da je to zdrava, sportska, osobina.


Musicarim iz ljubavi. Mogu da shvatim ljude koj ubiju ribu i nose je kuci radi jela. Cak mogu da shvatim i nekog siromaska koj ulovljenu ribu proda iako tako krsi zakon. Jedino ne mogu da shvatim da neko ubija ribe da bi se time hvalio, to je za mene primitivizam, stvarno ne znam kakve to ima veze sa sportom...

Jankoj, ima mnogo istine u celom tvom postu. I prvi i drugi deo je istinit. Ja pripadam ljudima koji su veoma primitivni na vodi i dičim se svojim mrtvim rezultatom, koji pošteno plaćam (da se ne zaboravi). Veoma sam primitivan i to ističem kao sasvim normalnu osobinu. Ne samo da ubijam dozvoljenu količinu riba, nego u vodu ponekad i pljunem, pišam, bacam ogriske jabuka i ostalog voća, a ponekad se natrtim i kakim. Kad sam u gradu, kulturan sam. Ovaj sport je predviđen za iživljavanje i to, nad životinjama. Zašto to kriti?  ???
Sport je, ovde, u lovu riba. Trofeji su nam ribe, a ne pehari i medalje (mada i njih imam).
Ja volim da svi vide dobre rezultate koje imam pri mušičarenju. Kupači, izletnici, mlade skupljačice jagoda, raspoložene tete... Posebno zadovoljstvo mi pričinjava gnev, ljubomora i zabezeknutost ostalih sportskih ribolovaca, kada vide da jedan mušičar može imati fantastičan, vidljiv rezultat, i da moj sport nije samo puko filozofiranje i glupiranje.
Ako nije lepo biti primitivan na reci, gde je lepo? Mi, stanovnici velikih gradova, tražimo sportove koji nam omogućavaju da ispoljimo svoj urođeni primitivizam. Džiberi imaju obrnutu potrebu, da pronađu način da budu kulturni i otmeni.
C/R moda prolazi na zapadu, a kod nas (normalno :hmmmm:) tek dolazi.


Napisaću vam priču kako je jedan zbunjeni suprug, koji je obećao ženi bogat ulov, tokom izleta na Nišavi, prešao na C/R kada sam prošao pored njih sa neobično velikim ulovom. Odjednom je odbacio ideju da večera ribe i prestao da bude ribolovac broj 1. Postao je pobornik C/R ideologije.
Eto, moj doprinos popularizaciji oslobađanja ( i prikrivanja) ulova je ogroman. Mnoge sam tako preobratio i nastaviću to da radim. Zato sam i dao svoj glas za vraćanje svih riba u ovoj anketi. Lakše je vraćati, nego naučiti loviti.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
...Ako nije lepo biti primitivan na reci, gde je lepo?
Ja mislim  da NIGDE NIJE LEPO BITI PRIMITIVAN! :yeswink:

E,pa.... svasta! :doh:
 
Vrh Dno