Kako je Mixmaster bežao od gnevnih domorodaca?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ne znam za tebe druže Dare, ali meni se ova mušičarska tema veoma sviđa!  :D

Ima tu puno korisnih saveta koji se mogu pročitati između redova. Recimo:

-Puštajte ribe kako biste mogli brže da bežite od seljaka kojima izgazite žito, a koji vas navodno jure zbog prekomernog ulova.
-Ako već ne puštate sve ribe, a ipak volite prečicom kroz žito, onda bar poštujte ograničenje od 5 kg bele ribe. Statistika pokazuje da menju linčovanim mušičarima žitogazačima dominiraju oni sa preko 5 kg klenova.
-Ako vas već uhvate, podmitite ih friškom ribom. Dobar jednodnevni mušičarski ulov (10-15 kg) je dovaljan za Sv.Nikolu. Obavezno spomenite cenu šarana!
-Ako pomahnitali seljaci slave mrsnu slavu onda ste najverovatnije najebali, ali i dalje možete:
a. da se pravite da ste mrtvi
b. da ih šutnete u jaja
c. da im bacite veštačke mušice u oči
d. kažete da vam je Toma Nikolić ujak (kockarska varijanta, samo ako sve prethodno ne upali)

Eto...  8)
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Drže Goci,dobro rečeno.Dare,mlad li si i neiskuan?Ne prekidaj bre ,viš da je postalo napeto. :tbumb:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Evo tolko je nepeto, ja sam se sav napeo samo što se nisam :toalet:

Ako sam dobro zapamtio celu priču o tvom "Bežanju od gnevnih domorodaca" prošao si pored neke grupice domorodaca koji su te priupitali za ulov. Kada su videli veličinu i količinu sićušnih kleonva koju si usmrtio, potegli su kuke i motike da te pošalju kod druga Starog tvog idejnog vodje i vrhovnog šamana. Medjutim na tvoju veliku sreću  nisu bili u mogućnosti da te sustignu pošto si bežao u najnovijem modelu obuće za gaženje kroz vodu "Tigar popke aircushions 2000+". I tako si ti izvukao muda iz procepa i utekao, a domoroci ostaše u oblaku prašine za tobom tužni i čemerni što ti bar neku lakšu telesnu povredu u predelu debelog mesa ne napraviše :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
To je ta priča koja kruži po glavnom gradu SFRJ? Meni nije poznata, a ni kao izmišljotinu je nisam do sada zabeležio. Vrlo je maštovita, pa ću je ubaciti u svoju zbirku "Narodne priče o Mixmasteru". Ovo je klasičan balkanski folklor, koji, u ovom slučaju, dolazi iz centra turbo-folklora, što znači- vrhunska.
Ima osnova za ovu priču. Pretpostavljam da je neki neupućeni posmatrač gledao kad mušičarim beovice ili bodorke, ali nije mogao da shvati da se na muvu, u Nišavi, lovi bilo šta drugo osim klenova, pa su mu se ove ribe učinile kao sitni klenovi. Dešavalo mi se to. Ako takav zaista postoji, trebalo je da priđe i raspita se o mom ulovu, koji uvek rado pokazujem i objašnjavam način na koji sam došao do njega. IStini za volju, nikad nisam sreo mušičara na Nišavi, u poslednjih 20 godina, koji je imao krupnije klenove od onih iz moje torbe. Dok lovim klenove, ja biram one najveće.
Ima puno mušičara koji uzimaju sve klenove koje ulove i ja im nimalo ne zameram. Bude li ih neko na bilo koji način uznemiravao ili, ne daj Bože, proganjao, trebalo bi da odgovara zbog toga. Jednostavno, loviti sitne klenove, kao i skobalje, karaše i slične ribe, je dozvoljeno. Ja to ne radim, ali onaj ko radi ima moj blagoslov. Ako upravnik (gazda) vode omogući nešto, niko drugi to ne može zabraniti. Nije mi jasno, kada će naš narod i ribolovci shvatiti da nema više samoupravljanja i da reke, jezera, šume, zgrade, fabrike...imaju ili uveliko dobijaju svoje upravnike, direktore i gazde? Kada će se to napokon desiti? Da li će već jednom duh Josipa Broza, koji još uvek vlada iz svoje prestonice, da se iseli?
Da razjasnim malo. Zamislite da sam ja gazda Ponišavlja i upravljam svim vodama i, naravno, propisujem pravila ribolova. Izvadim 30 miliona evra i poželim da eksploatišem ribe iz Nišave, da bih zaradio i povratio uloženi novac. Zbog čega bih ja brinuo o seljaku kome reka ionako služi samo da istovari smeće? Ja bih ogradio reku i zabranio mu da prilazi i gleda. Po kom bi zakonu taj zamišljeni džiber smeo da uznemirava, na primer, 100ku, koji voli da lovi sitne klenove, a ja mu naplatim dozvolu da baš to radi? Dečko došao da uživa, platio, poštuje moje propise, a onda mu se pojavi neka budala, koja nema pametnija posla i zamišlja da je reka njegova, i počne da ga, na bilo koji način, uznemirava. Dužnost onog ko mu je naplatio pecanje je da ga zaštiti, ako je potrebno, u saradnji sa policijom.
Da skratim filozofiju. Ako su nekoga jurile neke budale, koje zamišljaju da je reka i vlast u njihovim rukama, to nisam bio ja. Nišku Banju i taj teren, ponavljam, posećujem nekoliko desetina puta godišnje i mušičarim klenove. Nikada nisam imao slične probleme, a klenovi koje ja pronosim Niškom Banjom veći su od klenova ostalih mušičara u 100%, od oko 1000 slučajeva. Dragi 100ko, PedjaBG i ostali, zapamtite ovo 100%. Ja oslobađam sitne klenove, iako nisam dužan da to radim. Protiv sam C/R, ali me je sramota da, pored glavonja koje redovno lovim, šetam i boraniju.
Na kraju, voleo bih da vidim klenove koje love oni koji su se drznuli da mene kritikuju i prepričavaju priče za koje i sami znaju da su izmišljene. Voleo bih da vidim slike sa ulovljenim klenovima 100ke, koji je najglasniji. Čini mi se da nijedan nije veći od šake.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Randjo evo ti slika mog prosečnog klena dok sam lovio na varalicu, znaš i sam da sam na muvu počeo da lovim prošle godine,a pri tome sam samo jednom išao na klena i upecao jednog jadnička od 10ak cm koji je naravno bio vraćen.
A što se tiče ograničenja, ona ne moraju biti propisana baš uvek, ako je čovek dovoljno pametan sam će puštati ribe koje su previše male. Da uporedim to sa seljacima koje si popljuvao u prethodnom postu. Seljak nikad ne će da zakolje jagnje od 7kg, pošto zna da može da ga proda bolje kad bude veće. Tako isto treba seljačinama sa štapom u ruci objasniti da i ta riba od 5-10cm može da naraste i mnogo veća, a pre toga ostavi i potomke za sobom :mad:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
  Ako u zakonu piše da ne smeš da imaš seksualni kontakt sa devojkom mlađom od 18 godina, ti sasvim slobodno možeš sa devojkom koja ima 19. Ako te neko uznemirava zbog toga, pozoveš policiju da ga smiri. Tako je po zakonu.
Ako neko ulovi 4 kg klenova, skobalja, bodorki ili beovica od po 5 cm, niko ne sme da ga zbog toga uznemirava.
Ja, niti lovim klenove manje od 20 cm, niti jurim devojke mlađe od 30 godina, ali nikome ne branim da, u skladu sa propisima, to radi.
100ko, klen od 10 cm težak je oko 20g. Za "čuvenih" 5 kg je potrebno preko 250 takvih klenova. Ti verovatno misliš da ja svaki dan izvadim po najmanje 500, pa onda sa njima bežim niz Nišavu, Timok, Toplicu, Vlasinu ili Timok :doh:, a seljaci me jure motkama, sekirama i lopatama :aaa:, jer im je žao mladih ribica.
Eeee, Tito, Josipe, šta učini generacijama. Kada su mladi Beograđani klicali "I posle Tita- Tito", znali su da ih njegov duh nikad neće napustiti. Bili su u pravu. Za mene je svaki stanovnik Beograda pola čovek, pola Tito, pa zato sa razumevanjem gledam na njihovu zbunjenost  :wacko:.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Dragi moj Randjo, ako ovo što ti pišeš razume bilo ko sa ovog foruma mislim da taj nije baš skroz čist. :wacko:
Što se tiče Josipa Broza poznatog pod nadimcima Tito, Drug Stari, Ćopavi Zagorac...

Mogu sa ponosom da kažem da pripadam prvoj generaciji koja nije polagala pionirsku zakletvu gorepomenutoj personi, i na to sam ponosan podjendako kao i na svoje poreklo, prezime i grad u kome živim, a koji ti mrziš iz dna duše iz samo tebi znanih razloga.

Ja, niti lovim klenove manje od 20 cm, niti jurim devojke mlađe od 30 godina, ali nikome ne branim da, u skladu sa propisima, to radi.
100ko, klen od 10 cm težak je oko 20g. Za "čuvenih" 5 kg je potrebno preko 250 takvih klenova. Ti verovatno misliš da ja svaki dan izvadim po najmanje 500, pa onda sa njima bežim niz Nišavu, Timok, Toplicu, Vlasinu ili Timok dohfly, a seljaci me jure motkama, sekirama i lopatama aaa, jer im je žao mladih ribica.
Pa klen manji od 20cm i nije klen nego klenčić, a osoba ženskog pola koja ima 30+ godina je polovnjača, a ne devojka (ovo bi barem trebao da znaš pošto si jedno 15ak godian stariji od mene).
Ne misilmi da te jure stalno niti da ti stalno hvataš tako enormno velike količine sitnih klenova, ali očigledno da su te nekada jurili, a pretpostavljam da te nisu stigli :'( čim možeš još uvek da loviš ribu.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam nikad bežao, niti me je iko ikada jurio zato što sam uspešan i nemilosrdan sportski ribolovac, ali 100% sam siguran da si ti, 100ko, pola čovek (poreklom sa Timoka- svaka čast :respect:), a pola Tito (to ti je fenotip iz NBG, Titovog grada). Ti to nisi znao?  :hammer:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mix za ovakvu uvredu neću i ostati dužan budi siguran.
:bat:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno