Kako musicariti na najboljim mestima pre svih?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Sanjali ste nocima i danima svoju omiljenu reku i njene najbolje virove. Dosao je dan kada sa svojim ortacima dolazite na ta mesta. Tad pocinju da se javljaju zabrinjavajuci problemi. I oni treba da pecaju. Poznaju teren. Kako raspodeliti virove? Kako ostvariti svoje snove, a ne ometati prijatelje? Oni hoce da se zateknu bas na istom viru u isto vreme! Kako resavate ovo?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Sjajn tema. Mislim da bi o ovom problemu mogao da napises doktorat!:))))) Objasni i lepo napisi taktiku sa Crnog Timoka i Radovanske reke. Mozda pocnu ljudi da primenjuju taj fazon!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
510
Broj reagovanja
151
Dobra tema...

Ja sam pastrmku uvek lovio, a i danas lovim sam. Ne iz sebicnosti, nego zbog toga sto u mom rodnom gradu nije bilo musicara, a trenutno ovde ne poznajem nijednog, jer sam u ovom kraju odnedavno. Ako se desi da na vodi zateknem ribara koji je stigao u isto vreme, pitam ga na koju ce stranu (ili on mene, zavisi ko se prvi spremi pa pridje drugom). Ako on ode uzvodno, ja krenem niz vodu i obrnuto. Kada sam pecao na vodama gde je guzva (takve izbegavam do maksimuma i jako retko na njima lovim), desava se na nekim od njih da se ribari smenjuju na jednom potezu-onda se samo prati ustaljeni red. Ako lovim nizvodno i vidim musicara koji lovi uzvodno, izadjem na vreme i obidjem ga u velikom luku od vode. Isto ako nekog sretnem koji sporije lovi uzvodno-obidjem ga i preskocim solidan deo terena pre nego sto ponovo udjem u vodu. Ovo su standardna pravila sportskog ponasanja. Na kraju, ako se desi situacija koju je Mix opisao u postavljenom pitanju, mislim da je bacanje novcica dobro resenje. Svi imaju zelju da dobro prodju i tu najbolje kocka odlucuje...nema ljutis!!

S druge strane, cesto sam lovio u okeanu sa obale sa drustvom, dok sam pored njega ziveo. Posto sam izigravao vodica, uvek sam prijateljima davao najbolja mesta i upucivao ih na imitacije, metode povlacenja i ostale detalje koji donose uspeh. Rezonovao sam da sam ja tu stalno, a njima, koji ponekad dolaze iz daleka, je zaista bitno da iskuse taj tip musicarenja. Naravno, to se coveku sve vrati, na neki nacin. Na velikoj povrsini kao sto je plaza ili greben, lako je loviti paralelno. Medjutim, kao domacin sam uvek ustupao prve hice oko neke strukture pored koje se grupise riba(stene, nagli pad dna i sl.)gostu. Tu prvi zabacaj cesto donosi udarac.

Ako se lovi iz camca i pozicija u istom je kljucna za uspeh u lovu, dva prijatelja najbolje love tako sto se smenjuju posle svake ulovljene ribe-ovo je prilicno ustaljena fer plej procedura.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nemam nista protiv da mi neko stoji i na ramenu dok ne smeta fizicki ili psihicki. Moja riba je samo meni sudjena i nikome vise. Sa svojom ekipom nemam nekih problema, razidjemo se po vodi i vrlo lako se kapiramo. Ako ispadne da neko pre podne lovi na najboljem mestu, posle podne ce loviti neko drugi. Samo ne podnosim galamu, sve ostalo je ok.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ma sve to moze da se podnese, bar meni nikad to nije predstavljalo problem, volim da uzivam na reci, pecao li sedeo pored nje. Nikad se nisam nervirao ukoliko neko lovi na mestu gde sam planirao da pecam, sednem pored reke u hlad i uzivam. U svakom momentu mogu da ustupim mesto coveku koji ima toliku zelju da tu zabaci, takav sam od uvek i kad pecam na plovak (skobalja na Drini), tako i lipljena...
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Vezes krvolocnog kera na to mesto i niko ne sme da pridje :lol:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Pa nije car u tome, najbolje da stavis cuvalicu za ovce i goveda i pustis struju!
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
Ma daj bre bez minskog polja nista!!!ja koristim Clansku kartu udruzenja da izradim klince(kazem da je ribocuvarska sluzba i pokazem karticu sa mojim imenom i slikom)!a posto tacno znam ko od njih nema dozvolu zapretim oduzimanjem opreme onda oni mole a ja se napravim dobar i kazem da mi se sklone sa ociju inace odose stapovi!!!klinci srecni sto su se "izvukli"odu kuci a ja rasklopim stap pa udri!!!HE BAS SAM ZLOCA!!!!!:)
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja mislim da na ovom sajtu treba da se uvede ispit zrelosti, ako ga polozis mozes da se registrujes, ovako gluposti na sve strane! Ili jos bolje ko resi neki zadatak sa integracijom, to se uci u IV srednje znaci(18-19god).
 
M

Mr.Zakula

Guest
Shumadinac,mislish na integralne funkcije i izvode...?Hahah...Tu bi vecina popadala!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Prvi izvod, drugi izgod, pracijalna integracija, dvojni trojini integral, matrice.......uh ginekologija!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kako na najbolje mesto pre drugih? Dignes se u zlo doba dok svi spavaju pa juris na zeljeno mesto. Tako si uzmes vremena da se u miru pripremis, osmotris riblju aktivnost. Nesto pojedes, popijes i polako bez zurbe skliznes u vodu - pa akcija!
 

vjaksic81

Junior member
Učlanjen(a)
17.04.2006.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Posto najcesce lovim u paru sa bratom , nas dvojica podelimo vodu tako da su jedan dan parna mesta moja, pocev od prvog slobodnog vira,a neparna njegova pa drugi dan obrnemo i tako redom...
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
ojha :D
6013533.gif
 
Vrh Dno