Kako musicariti na najboljim mestima pre svih?

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
6013533.gif
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Listam ove neaktivne teme, u potrazi za inspiracijom i nisam mnogo prelistavao dok ne naiđoh na ovo.
Imam na umu najbolji način da pre svih mušičara lovite na najboljem mestu. Treba prvi da pronađete neku tehniku mušičarenja i otkrijete njenu primenljivost. Radite ono što nikome ne pada na pamet!
Na primer, u mušičarenju mrene nema šanse da vam smeta preveliki broj mušičara. Isto tako, nećete imati problema ako prvi primetite da u nekoj zabačenoj bari ima štuka.
  Čak i u mušičarenju salmonida možete pronaći nešto novo. Doskora mi niko nije smetao u mušičarenju nišavskih pastrmki. Iako sam nesebično razotkrio "tajnu", mislim da će još malčice vode proteći Nišavom dok mušičari ne počnu da mi zauzimaju najbolje brzake.
Dobar primer je i mušičarenje neobičnih riba, koje ne privlače većinu mušičara, poput bodorke, crvenperke, sunčanice, grgeča ili karaša. Teško da će vam neki mušičar dosađivati i zauzeti barsko mesto pre vas...
Jednom rečju najbolje mesto je ono na kome niko nikad nije radio ono što vi nameravate da radite. Nažalost, po toj logici, ne postoji gore mesto od onog gde mnogo ljudi na isti način lovi istu vrstu ribe, a takva mesta su sve popularnija.
 
Vrh Dno