Kako povezati predveze

Musica

Junior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
21
Broj reagovanja
0
Školica mušičarenja: Beking + Fly line + konusni predvez + predvez + muva, kako sve to povezati?
Pišite... :nowink: A početnici neka pitaju...

Postoje, koliko sam ja shvatio, dva predveza. Jedan koji se kači za konektor i onda se omčica konektora i očmčica predveza vezuju alkicom. Zar ne? Pošto u jednom topicu više ne postoje fotografije kako povezati (kojim čvorom) prvi predvez i drugi, neka mi neko pokaže taj čvor. ::) Hvala!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
evo ti svih cvorova koje trazis . samo umesto cvora koji savetuju za  izmedju kanapa i predveza ja ti savetujem da nabavis konektor i olaksas sebi posao

http://www.animatedknots.com/indexfishing.php?LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com
 

Musica

Junior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
21
Broj reagovanja
0
sasats je napisao(la):
evo ti svih cvorova koje trazis . samo umesto cvora koji savetuju za  izmedju kanapa i predveza ja ti savetujem da nabavis konektor i olaksas sebi posao

http://www.animatedknots.com/indexfishing.php?LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com

To svakako, tako sam i naveo u postu. Hvala.
Još jedno pitanje... Ide li mušica sa sve udicom ili se stavlja na udicu? Mislim na kupovne.
 

Musica

Junior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
21
Broj reagovanja
0
I još nešto. Idu li ukupno dve alkice? Jedna na spoju dve omče (omče konektora i omče konusnog predveza) i druga između ručno vezane omče konusnog predveza i drugog predveza? :(
 

djole10

Junior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
Lokacija
Požarevac
Svaka mušica i strimer se motaju direktno na udici, tako da dolaze sa udicom i kupovne i pravljene. Izuzetak su tube strimeri na koje se naknadno vezuje udica. Pretraži forum imaš sve lepo prikazano, što u slikama što videom. Pozdrav
 

Musica

Junior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
21
Broj reagovanja
0
Da li se u prodaji može naći konusni predvez sa dve omčice, fabrički vezane, kako bih ga alkicom spojio sa konektorom i drugim predvezom? 
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Dobro došao Musica na naš forum  :bye:

Savetujem ti da ukoliko imaš vremena pročitaš ispisane postove u temama koje te zanimaju. Ukoliko se teže snalaziš koristi SEARCH, to će ti u mnogome olakšati pronalaženje odgovora na sva pitanja.

Ukoliko ne nađeš to šta tražiš, postavljaj pitanja do mile volje, dobićeš odgovor na svako.

 

djole10

Junior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
Lokacija
Požarevac
Ne uvijaj glavu kad te ne boli. Ako budeš malo uporan, dovoljno je samo OVAJ forum da pročitaš, videćeš da ti ne treba ni jedna omča. Zato su ljudi i izmislili čvorove razne.

Možda ti deluju ovi članovi ne ozbiljni, ali to su vrhunski stručnjaci tako da ćeš dobiti kvalitetne savete.

Odvoj vremena za edukaciju pa onda pitaj šta ti nije jasno. Ukoliko misliš da ćeš pitanjima rešiti sve svoje dileme i da ćeš uspeti sam ući u mušičarenje grdno se varaš. Navataj nekog mušičara iz tvoje okoline i idi mesec dana sa njim na pecanje ali samo kao posmatrač, pa onda polako dalje.

Ovo ti pišem iz iskustva, ja imam kuma koga mogu da davim danonoćno, a ti se snađi.


Pozdrav i želim ti brzo napredovanje.
 

Musica

Junior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
21
Broj reagovanja
0
Iz Beograda i bio bih srecan kada bi neko mogao sve da mi poveze sto se tice vezivanja.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Imaš čak i neke specijalizovane radnje u BG-u a jedan od vlasnika je na forumu.Naravno imaš još ljudi iz Beograda koji mušičare,raspitaj se da li ima kakav klub i slično (sekcija).Tu bi našao utočište.

 

ilunga

Newbie
Učlanjen(a)
12.02.2010.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Lokacija
Harstad-Norway
Ljudi ja moram da vas smaram ali nista ne kapiram vise :(
Procitao sam sve sto sam nasao ali nista mi ne ide u glavu...zaglavio sam totalno..

Kupio sam cekrk u formaxu onaj za 400 kinti Viva, nisam stavio beking jer je spulna kratka pa sam odmah namotao DT-7-F i skoro pa napunio celu masinu.

to izgleda ovako

DSCI0525.jpg


e sad
dobio sam uz kanap neki konektor u koji ne mogu da provucem nista,probao sam i najlon 0,20 ali ne prolazi,kao i neku plasticnu cevku

DSCI0520.jpg


nemam predvez nego pokusavam da na kanap direktno povezem nesto od najlona  i na vrh stavim malu kopcu i na nju musicu i da odem tako sutra na vodu.

Dajte neki savet,dal da se mlatim i ima li sanse da to povezem i kako ili da dizem ruke.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ja sam svoj prvi konektor vezivao za kanap  :doh: jebi ga tad nije bilo foruma da mi neko pomogne . zato cu pokusati da ti izadjem u susret ovako u pisanoj formi , pa cemo se valjda razumeti  :blush:
na konektoru si verovatno primetio plasticni cevcicu , buzir ? ako nije navucen skroz do omce , povuci ga prstima pazljivo na tu stranu .
zatim uzmi kraj kanapa koji hoces da ubacis i uguraj bar nekoliko milimetara u konektor . zadrzi prstima kraj konektora u koji si ugurao pocetak kanapa , a drugom rukom sabijaj ostatak konektora . primetices kako se konekutr siri . onda popustis kraj koji si drzao ...i kanap polako ulazi unutra ...to operaciju ponovi nekoliko puta , sve dok kanap ne stigne do same omce . zatim navuci buzir do samog kraja konektora i to je to . ako nisi ukapirao javi se na PP da probamo jos jednom  :)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
I konektor i bužir su činimi se predugački moguće da ti to stvara probleme. Skrati ih kao što sam ti obeležio na slici i uradi sve ovo što ti je Sale napisao.
 

Prilozi

  • KK.JPG
    KK.JPG
    8,9 KB · Pregleda: 405

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sad nesto gledam  ??? zar ima konektora na kojima buzir nije navucen fabricki , vec stize posebno? nisam video takav slucaj .
ako buzir nije na konektoru , onda si ga tek najebao  :blush: videces muke dok ga navuces ako nisi vest sa prstima
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ima rešenja i za taj problem. Odseci parče monofila od jedno 0.30 mm, može i tanji ali sa ovim i malo debljim je lakše.

Kada navučeš konektor na kanap, provuči monofil kroz petljicu konektora i poravnaj krajeve monofila. Zatim oba kraja uguraš kroz bužir do kraja i samo svuči bužir preko konektora, držeći čvrsto oba kraja monofila, do mesta gde se on završava.

Nadam se da je savet od pomoći.
 
Vrh Dno