Kako povezati predveze

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
da ne pukne buzir pri toj operaciji ...ili da se ne rastegne mnogo? petlja na konektoru je dosta debela  :blush:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Neće da pukne, malo će da se rastegne. Treba samo prstima mic po mic da navuče bužir i rešen problem. Ako je silikonski bužir u pitanju bez problema se montira, baš sam pre neki dan sebi montirao jedan konektor ovako.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
odlicno onda  :) sve smo napisali , sad samo da cekamo ilungu da nam kaze sta je uradio ? :-\
 

ilunga

Newbie
Učlanjen(a)
12.02.2010.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Lokacija
Harstad-Norway
Muku sam namucio  :(
Kasno sam video onu poruku da skratim sve a trebalo je prvo to da uradim  :doh:
Buzir je predugacak,preko 10 cm.

Navuko sam buzir na konektor ,kako-ne pitajte,
onda sam po savetu sasats-a polako ugukao kanap u konektor i navlacio sve do buzira.dalje nije htelo,tj do vrha omce.
Pa sam onda buzir odozgo krenuo da navlacim preko kanapa koliko je to bilo moguce,
nisam uspeo do kraja.predugacko je.Da sam prvo sve skratio mislim da bi proslo .
Viri konektor,kanap nije do vrha omce i malo sam sprzio buzir upaljacem kad sam hteo da ga malo....to..da ga pricvrstim.... :doh:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Umesto upaljacem i ako si vec hteo da ga pricvrstis necim onda si trebao samo malo super lepkom, mada pri zatezanju kanapa i konektora dovoljno se pricvrsti da ne moze izaci....
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
kad uhvatis omcu prstima jedne ruke i kanap iza konektora drugom rukom ...zatim snazno povuces u razlicitim smerovima ...sta se desava? da li sve ostaje na svom mestu ? ili spadne ?
ako se nista ne desava , onda je operacija uspela i mozes na pecanje bez obzira da li je sve uredno i izgledno za oko  ;)
umesto predveza uzmi parce monofila od 0.25 ili 0.30mm  od jedno 2.5 m na obe strane vezi omcu . jednu sastavi sa konektorom a na drugu ces vezivati parce drugog monofila na koji vezujes muve . to ti je za prvu pomoc dok ne nabavis pravi predvez
 

ilunga

Newbie
Učlanjen(a)
12.02.2010.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Lokacija
Harstad-Norway
DSCI0544.jpg


Evo ne znam dal ce da se vidi koliki sam cirkus ja od ovoga napravio :blush:
Nije moglo bolje a i za prvi put je odlicno.

Kad povucem sa obe strane ne desava se nista,ne mrda.I hteo sam da ga svucem medjutim nisam uspeo leglo je ko budali samar :D
Ja sutra sa ovim idem na vodu pa nek mi se smeju deca bas me briga :whistle:
Svima jedno ogromno hvala na savetima
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
sto si provukao kanap kroz omču ? i šta je ta crna fleka na kanapu blizu konektora  ???
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Nemoj da pališ upljačem strunu ,koristi super lepak (jednu kap lepka) da osiguraš spoj izmedju konektora i kanapa.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
sasats je napisao(la):
sad nesto gledam  ??? zar ima konektora na kojima buzir nije navucen fabricki , vec stize posebno? nisam video takav slucaj .
ako buzir nije na konektoru , onda si ga tek najebao  :blush: videces muke dok ga navuces ako nisi vest sa prstima

Ima.

Za navlacenje parce, komad tanke zice. Prvo kroz omcu pa kroz buzir i sve ide veoma lako i jednostavno
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
A kad spremis konektor evo kako da montiras na kanap...
http://revirisrbije.com/wp-content/uploads/2010/02/Konektor_Uputstvo-za-montiranje.jpg
samo ako je rec o obicnom buziru,kap super lepka resava posao ,kao sto Shone napisa.
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Imao slicnih problema,tj ostao bez konektora a trbao na vodu,pa sam primenio karabudzenje,moze posluziti kad nemate konektor ili se mucite sa istim,sva sto vam treba je malo super lepka i malo konca...
 

Prilozi

  • Photo-0511.jpg
    Photo-0511.jpg
    53,8 KB · Pregleda: 253
  • Photo-0512.jpg
    Photo-0512.jpg
    46,7 KB · Pregleda: 264
  • Photo-0513.jpg
    Photo-0513.jpg
    58,7 KB · Pregleda: 262
  • Photo-0514.jpg
    Photo-0514.jpg
    52,9 KB · Pregleda: 273
  • Photo-0515.jpg
    Photo-0515.jpg
    63 KB · Pregleda: 242

stepa

Junior member
Učlanjen(a)
12.11.2009.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Super resenje,ali da li ce otezati najlon i potopiti ga u vodu?  :-\
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Ne,nebi trebalo,nije to nesta tesko malo konca i super lepka,,svakako da je konektor tezi od ovoga,,,ja sam pecao na ovako skarabudzen sistem,doduse samo klena i nisam imao nikakvih problema,,,za neke mnogo vece ribe ne znam dal je ovo pametno  :)
 
Vrh Dno