KAKO PRAVILNO ZABACITI I VODITI BAMBULU

Z

Zakula

Guest
Oholi,mislim da ti je oblik bambule losh...Stomak ne sme da ti bude ravan,ko' shto reche Gringo,nikako!Generalno,telo bambule treba da bude kapljastog oblika,a krila ne previshe dugachka.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Najbolje je ako mozes da postavis sliku bambule u krupnom planu i iz vise uglova pa da je malo analiziramo.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
oholi je napisao(la):
da li je uvek dead drift neophodan kad vodimo bambulu?

Nije, ako loviš pastrmke ili bucove. Oni ponekad vole malo dodatne akcije.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
postavicu slike, a kojekakve pokrete bambule cu da probam,predpostavljam da treba da budu diskretni(pokreti)
 
V

vaga

Guest
Ja imam bambulu od balse,e kod plasiranja imam slucaj da uvek prvo padne najlon pa tek ona, dok kod ostalih tipova je potpuno obratno a to karakteristicno "plop" se uopste ne cuje.Da li tu igra bitnu ulogu duzina predveza i koliki bi on trebao da bude za pomenuti tip bambule...?
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
vaga je napisao(la):
Ja imam bambulu od balse,e kod plasiranja imam slucaj da uvek prvo padne najlon pa tek ona, dok kod ostalih tipova je potpuno obratno a to karakteristicno "plop" se uopste ne cuje.Da li tu igra bitnu ulogu duzina predveza i koliki bi on trebao da bude za pomenuti tip bambule...?

Ja i dan danas ponekad imam istih ovih problema. Najcesce je problem u zabacivanju i duzini predveza, ali pomaze i da nogice budu malo redje, krila manja a telo vece.
 

AndrijaRaketic

Senior member
Učlanjen(a)
08.02.2013.
Poruke
396
Broj reagovanja
16
Lokacija
Cacak
U koje doba dana i u koje delove vode(brzaci,tisaci,ispod drveta)zabacujete bambulu?
Moze li se na nju pecati i na vidjeno posto mi se letos dosta puta desavalo da oko podneva na povrsini vidim nekoliko klenova 1kg+?
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Gdje god sumnjaš da ima klena bacaj,može na viđeno.Ja jedino u sred ljeta imam situaciju da neće baš to PLOP,nekako mu je prejako pa bacam policelonke.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
 


Ja sam dugo bio veliki ljubitelj bambula. Radio sam ih na udicama #14-#12,prateci javljanje klenova na povrsini,tj. kolobare. Medjutim zavoleo sam policelonke i potrudio se da im pojacam plovnost,pokazale su mi se lovnije,tako da i dan danas lovim na imitacije buba koje sezonski nailaze.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
To se Mafke zove "snajperista ribolovac", lovi klena na one kopnene bube koje su u datom momentu najprisutnije. To je prava stvar a ne slepo zabacivanje crne drvene bube na 12ici cele godine.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Strelac,hvala na razumevanju. Od kada sam poceo ka kopiram ''prirodu'',neizostavno uz sebe moram da imam dugacak pean  :tbumb:
 

isako

Junior member
Učlanjen(a)
13.02.2013.
Poruke
64
Broj reagovanja
0
Lokacija
LA City
Da li bamboli treba dati malo zivota povlacenjem vrha stapa-strune ukoliko izostane napad ribe nakon zabacaja ili je jednostavno pustiti da je nosi voda do ponovnog zabacaja.

Poslato sa LG-P700 koristeci Tapatalk 2

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
povlacenje samo za sitnu ribu . krupan klen bezi obavezno . samo voznja sto vise prirodna
 

box018

Junior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
97
Broj reagovanja
0
Lokacija
018
ima li neko iz nisa te bambule da mi da da idem da pecam malo. inace ja sam pocetnik u ovom poslu. HVALA
 
Vrh Dno