Kako se spajaju struna i podvez?

djurodjuka

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2006.
Poruke
49
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Zvuci nevjerovatno ali je istina.Ne znam kako se povezuju podvez i struna.Danas sam kupio strunu dt #5 i neki prevez knotless i eto problema!!Ne znam kako se spajaju struna i prevez.Nasao sam na nekom sajtu neku sliku kao probusena stuna itd..ali to nema sanse posto je ovaj podvez debeo da bi usao u strunu.Imali neki dio koji sam zaboravio da kupim molio bih da mi objasnite.
Pozdrav!
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pozdrav Djurodjuka.Verovatno si zaboravio da kupiš jedan mali deo koji se zove konektor taj deo se navuče na konac povuče gumica koja je na konektoru da učvrsti vezu i eventualno možeš da staviš jednu kap smrt lepka a i nemoraš jel će kasnije da te nervira zbog provlačenja kroz sprovodnike. To je to osim ako nisi kupio neku drugu vrstu podveza  koji nema omčicu koju ja još nisam video a ni čuo za nju.Evo ti jedna sličica konektora.
 

Prilozi

  • konektor.jpg
    konektor.jpg
    22,1 KB · Pregleda: 1.616

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne treba ti konektor. Ja to ne koristim. Konektor je jedna "budza" koja je nepozeljna na musicarskom sistemu. Izmislili su ga musicari koji imaju potrebu da cesto menjaju predvez. Na primer: skinu plivajuci pa stave tonuci. Musicari koji nikad ne menjaju predvez, kakvih je najvise medju nama, nemaju nikakve potrebe za konektorom. Jedino sto im je potrebno je cvor kojim ce da vezu svoj predvez na konac.
Taj cvor koji si video na tom sajtu je bas to sto ti treba. Jedino sto neces uraditi je: neces izbusiti konac. Cak i da mozes, time nista ne bi postigao. To je isti cvor koji koriste ribolovci prirodnim mamcima da bi vezali udicu bez okca. Pretpostavljam da znas taj cvor. Zamisli da je musicarski konac ta udica i na njega tako vezi predvez. Konac je mek, pa ces morati da podmetnes iglu, koju ces posle izvuci i zategnuti cvor. Ovakav cvor se nikad nece odvezati, niti ce svojom tezinom ometati sklad postepenog suzavanja konca i predveza.
 

djurodjuka

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2006.
Poruke
49
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Hvala na odgovoru,pretpostavio sam da mi nesto fali ali sam se snasao tako sto sam vezao cvorom za podvez za strunu i isprobao sistem koji sam kupio.Sto se tice konektora svidja mi se, mislim da cu ga probati samo jos kad ga budem nabavio jer ovdje u podgoricu nema da se kupe.Molio bih da mi neko predlozi koji bi za mene bio dobar.
Sto se tice cvora ukapirao sam kako se veze samo ce mi trebati malo vjezbe jer sam ovaj danas vezao jedno 20 minuta.
Evo jedno glupo pitanje!
Mozete li mi objasniti u vezi podveza knotless koliko moze puta da se promijeni musica na njemu,jer poslije svake promjene on je kraci sto pretpostavljam nije dobro.
Pozdrav!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nece ti dugo trajati ako lovis lipljene na Moraci i Tari, jer ako mnogo menjas muve, ode metar predveza na dan! Postoje neka resenja, kao sto su metalne spajalice (los izbor) i alkica na kraju predveza na koju se veze jos pola metra najtanjeg najlona. Po meni, majbolje resenje ti je da sam sastavis predvez od najlona raznih debljina.
 

djurodjuka

Junior member
Učlanjen(a)
12.04.2006.
Poruke
49
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Vidio sam dosta predloga o sastavljanju podveza volio bi da cujem i tvoj predlog i koju marku najlona koristis za izradu.
Pozdrav!!!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Po meni zakon je klasichni,konusni predvez.Bez pletenja,bez chvorova...Ubedljivo najbolji koji sam koristio je Maxima.A takodje su i dosta dobri Umpqua i Hardy.Za tipet trenutno koristim Formax XP Silc i izuzetno sam zadovoljan.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja od samoga pocetka nisam probao konektor, ali eto iz ciste znatizelje cu ga probati.... Bas sam ga malo pre kupio :)
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Imam recept za pletenje konusnih predveza, potrebno vam je:
najlon debline 0.10 ili 0.12mm, daska duzine stapa na kome pecate (npr.2.6m, 2.7m...), nekoliko eksera, malo lepka i jedna dokona osoba da vam pomogne oko pletenja i eto pletenog konusnog predveza koji se uopste ne razlikuje od Orvisovih. Jedan prijatelj mi je dao skicu kako se pravi, verujte mi ja sam do sada kupovao pletene orvisove, ali sada pravim sopstvene koji su identicni.
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Šumadinac, daj tu šemu da probamo.Sve što sam napravim mi je duplo veči užitak.
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Šumadinac, daj tu šemu da probamo.Sve što sam napravim mi je duplo veči užitak.
 

HITNA

Senior member
Učlanjen(a)
04.12.2005.
Poruke
166
Broj reagovanja
0
Što se tiče spajanja strune i predveza to je početnički problem koji nije dovljno pojašnjen ,a da ja probam pokušati .


Uzmete strunu i jednu običnu iglu ,sa iglom uđete u strnu kroz vrh strune oca 5 milimetara i onda sa iglom izađete kroz strunu e onda malo sa upaljačom zagrijemo iglu zato da nam kanal kroz strunu ostane dovoljno širok da kroz njega provučemo konusni predvez.Kad smo izvukli iglu onda kroz rupicu na sturni koju smo napravili kada smo probili strunu 5 milimetera od vrha uvlačimo predvez ali najprije uvlačimo vršni dio predveza (tanji vrh) i provučemo ga do kraja i napravimo završni čvor i na kraju stavimo super ljepilo na kraj strunr da voda nebi ulazila u strunu........i to bi bilo to.
Još više imaš na stranici www.hiline.se pod male tajne i tamo imaš o svim čvorovima.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Ja sam i dalje za klasicni gotov konektor. Ali ima dosta ljudi koji direktno vezuju i najlon na kanap i to je jedna vrsta kreativnosti, svako se opredeljuje za opciju koja mu najvise odgovara!!! A za skicu cete malo sacekati da je nadjem i skeniram. Uskoro!!!!
 

HITNA

Senior member
Učlanjen(a)
04.12.2005.
Poruke
166
Broj reagovanja
0
Zaboravih reći da za vrh predvez vežem i podvez jedne do dvi duljine štapa i za njega vežem muhe i onda ti predvez traje........i traje
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druze Sumadinac,
Sa velikim nestrpljenjem cekam skicu. Uz tvoju dozvolu postace i clanak!
Salut!
 
Vrh Dno