Kamenjarke

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
aljkavo=cupavo kod mene.....i takve muve volim jer su neodredjene kad su pod vodom, takav materijal radi, dise...npr klinka kojeg obicno radim od ice dub-a ili antrona obavezno rascesljam pre pecanja, takva muva deluje kao da ima kosuljicu koju vuce za sobom

jedina uredna muva, ujedno i moja omiljena je fazanov rep nimfa, ili suva
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
evo i od mene malo zajebancije
w14u92.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
meni je ok sasvim, mada ja mnogo volim materijale koji rade....ovakve muve nisam probao, nisam imao ni kad
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.117
Broj reagovanja
943
Ovakvih trebaš da imaš pogotovu kamenjarki kod kojih krutost materijala i nije baš prevelika mana jer su same od sebe krute.
Usput Lorenco extra kamenjarka još u par različitih boja i veličina i spreman za otvor :tbumb:
Čak bi i neke stoneclingere mogla da imitira.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
baš je fina! Ja se isto polako spremam ali sa klasičnim imitacijama, planiram biti 1.3. na lancovu
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
klasicne muhe su sigurno najbolji izbor za ribolov, efektne a i brze za navezat.. al eto doslo mi je napamet da probam i nesto novo. volim eksperimentirati posto mi je kopiranje bezvezno.
sebastian i ja cu akobogda pocetkom marta vec na vodi biti : ), lancovo to je radovljica jel? ja cu pocet sezonu ovde u Kranju, ma da tu nekog posebnog zadovoljstva nece biti jer ce biti sigurno 90% ulov ulozena pastrmka..
pozdrav
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da Radovljica...kakva če situacija biti kod nas ne znam.

Malo offtop.: kakva zelena boja je najbolja za Jeseničko Gacko, da nije tirkizna ili je sve jedno?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
super, hvala ti!!!  :tbumb: Jedan domačin kojem je taj deo pod nosom mi je pokazao jednu njegovu, navodno favorit, samo tirkizno zelen dubbing namotan na #12 Jig udici.

Evo još jedna zanimljiva verzija kamenjarke. Radio sam je ali bez ovih nogica, moram da probam ove godine i tu foru.
http://hipwader.com/2005/stonefly-nymphwestern-pattern
 

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
super je : )
tamo na gacki ako potrefis boju napravis cudo ribama..  nekako sam najmanje imao uspeha na narancaste boje.
evo ja sam jednom to isto uradio.. namotao sam samo olive dubing na udicu i gore mali tungsten i dobio sam dosta pastrmki. jedino sto znam je to da smo na nimfe dobivali vece ribe (55-74cm) nego na strimere i slicno, neznam zasto je tako al eto. belly boat je dobro ako imas, ma da neces ostati bez ribe i obalom ;) samo voda treba da je prava posto je jako opasan teren
 
Vrh Dno