Kamenjarke

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
to da to mi je isto reko jedan stari musicar ovde u austriji gde kupujem materijal svaka nimfa ima svoju odredjenu tezinu sa kojom bi trebalo da raspolaze po vodama. ali da nema pravila jer riba kad je gladna uvek napada sve sto joj je na jelovniku, riba je uvek gladna svih 24h samo sto nekad lovi na vrh vode nekad ispod povrsine vode a nekad na dnu zato treba proverita kad je gde i nikad neces pogresiti  ;)
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
evo danas malo zanimacije pa cemo videti oce li je riba jesti  ;)
DSC05540.JPG

DSC05543.JPG

DSC05482.JPG
https://lh4.googleusercontent.com/-mQvTi-I6Tms/VA27f1hbFNI/AAAAAAAABg4/b83XHHoXq_U/w831-h553-no/DSC05537.JPG
 

ado bl.

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2011.
Poruke
149
Broj reagovanja
0
silvio je napisao(la):
Razumijem... "Nimfa je dobra koliko je teška" dođe kao stara narodna ali ima mnogo istine u njoj...
Nebi trebala da bude niti prelaka niti preteška nego taman za uvijete u kojima želiš da lovis ;) Uvijek bi pristao radije da m je preteska nego prelaka  ;)

Ova ti je za 10´ke Silvio volim i ja teske nimfe i uvjek mi je odgovor na to "bolje da je ja dizem sa dna,nego da nemoze doci do dna " ;)
Ovakve muhe ja sa tri tungsten glave i olovo u trupu pravim ;)
Odlicno ti izgledaju ove muhe Acko  :tbumb:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
silvio je napisao(la):
"Nimfa je dobra koliko je teška" dođe kao stara narodna ali ima mnogo istine u njoj...
ima jos jedna narodna ... "ribu ne lovi muve , nego otezanje" i to je 100% tacno za bilo koju muvu i ribu .
aco, veoma lepo si je navezao . malo je preterano realisticna za moj ukus i potrebe ribolova , ali je odlicna da se pokaze vestina vezivanja i lepa za videti  :tbumb:
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
hvala vam drugovi ulozio sam dosta truda u ovu kamenjarku ponajvise nozice dok sam vezivao ali uspelo je posle sat vremena  :doh: bila je gotova ako je riba nece ponecu i sacmaru pa ima da je jede ko luda  :mad:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Acko. Super muva. Al za pecanje nije. Samo pomisli kad otkines tri ovakve kako ces da se osecas. To je tri sata tvog zivota na dnu reke. A postoji sansa da ih otkines pre nego bocnes ribu..... ako ih vezujes za licno zadovoljstvo onda super. Ako je za lov.....batali to i vezuj npr muve poput saletovih.... ovo shvati samo kao moje licno mislhenje i savet ne kao apsolutnu istinu
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
imam jednog druga u isto vreme smo poceli sa izradom inace je on samo realistican vise puta mi je reko sta tvoje muve vidi ove muve moje ko zive kad ces ti ovo napraviti. ajde reko da mu dam odgovor i na to pa se resi da je napravi  samo sto on kupuje veci deo tela gotov a ja sam je pravio iskljusivo od perca zlatnog fazana , inace nisam ljubimac realistige vise mi odgovaraju standarne muve . a sto se tice pecanje probacu je pa boze moj ako ostane na dnu neka je nije covecija glava  ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Hahahh. Mislim da si mu odlicno odgovorio. A realno nije glava :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
acko23 je napisao(la):
imam jednog druga u isto vreme smo poceli sa izradom inace je on samo realistican vise puta mi je reko sta tvoje muve vidi ove muve moje ko zive kad ces ti ovo napraviti. ajde reko da mu dam odgovor i na to pa se resi da je napravi  samo sto on kupuje veci deo tela gotov a ja sam je pravio iskljusivo od perca zlatnog fazana , inace nisam ljubimac realistige vise mi odgovaraju standarne muve . a sto se tice pecanje probacu je pa boze moj ako ostane na dnu neka je nije covecija glava  ;)

LIKE  ;)  :tbumb:
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
danas sam mu poslao  fotke nije ni proslo pola sata pozvao me i ladno me covak najebo ko konja  :eek: razlog zasto je moja kamenjarka bolja od njegove  :doh: nisam mogo da verujem to sto cujem i kad me je sve tako lepo pohvalio  :whistle: zalepio mi slusalicu ostao sam bez reci  :eek:  sta da radim kad je blesav  :) ako je stvarno tako misli nek mu bude.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:hammer: :D

Ljubomora I sujeta su teske dusevne bolesti ali na svu srecu ozdravljvive. Tovrsna bolestina coveku zamagli razum pa je nesposoban videti jasnu sliku realnosti.... ok, da ne kenjam vise I slucajno da ne seciram psihoanalizom coveka koga ne poznam kako god da bilo dobro je to, barem lepo vidis sa kime imas posla pa ne treba da trosis vreme na one koji nisu sposobni da ti budu iskreni drugovi (bio to on jedan ili njih vise)...

Realizam je ok, to je fino kao izazov za svakog ljubitelja vezanja musica. Naravno, za lov mi koristimo sasvim nesto drugo I elem million puta se pokazuje kako te nalickane ultra realisticne muve nikako nisu toliko lovne kao npr. neke proste ko pasulj ili npr. kao meni najomiljenije impresionisticki vezane...

Ok, neki su 100% uvereni da su realisticne ipak nekako naj naj naj naj lovnije....ok, ako su, bas fino samo neka love njima  ;) Jos bolje, I treba, sto vise ribolovaca da love takvim muvama, bilo bi to fino da sto vise musicara pocne da koristi te super HiTech musice u prakticnom ribolovu....to bi bilo vrlo lepo prema ribama  :hammer: a I gentlemanski prema nama ostalim ribolovcima  :lol: koji bi I dalje da lovimo kojekakvim prostim kerefekama.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Gledam sve ove kamenjarke i stvarno ima vrhunskih..E sad jedno pitanje za vas..Vidim da ima dosta raznih boja kamenjarki ali da li bi mogao da napise neko od vezaca npr Braon varijanta mart npr, onda zuta npr april, narandzasta oktobar itd ( sad sam lupao ) a ja cu juriti modele u tim bojama pa da skidam polako i spremam za sezonu i klasiram po mesecima koja kad pali ( planiram za Gradac )  :D
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Zar tamo ne pale sve u svim bojama u svako doba?  :D :D
 
Vrh Dno