KLEN 2014

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
307
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Lepo vreme i raspoloženi klenčići su fantastična razonoda. Ni sam neznam koliko ovakvih sam juče ulovio
 

Prilozi

  • klen .1.JPG
    klen .1.JPG
    80,3 KB · Pregleda: 245

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Odlicno Ivane,i ja sam juce pred sam  mrak za 45 min.  nalovio puno ovakvih.Na svaki zabacaj bukvalno,zapoceo sam elk kadisom na 16-ci i nisam  menjao do kraja lova. Bez  vidljive aktivnosti na staklenoj povrsini recice,odmah je  klen kupio  musicu.

Zbog  deteta sam se vratio kuci,a osecam da bi pao bar jedan glavonja pocetkom mraka. Aparat  mi je zao sto ne ponesoh samo zbog  kratkog klipa od 10-ak min. :(  Samo UL akcija .
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
307
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
Mišljenja sam da je u ovom periodu najveća mudrost naći ribu, a izbor mušice je nebitan. Šta god da baciš, a da ostaje na površini ili tik ispod nje, daje rezultate. Aparat ni je nosim, to slikanje mi je poslednja stavka, škljocnem telefonom po nešto, pa kako ispadne
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Kod mene na Timoku posle prve slane kao da reka skroz utihne. Voda je mala, brzo se ohladi i to izgleda ima veoma veliki uticaj na riblju aktivnost. U virovima ga jure plovkaroši ali mi smo sa površinskim muvama završili. Ako izleti neki sunčan dan i stvore se neka dva sata u najtoplijem delu dana nešto bi i moglo da se prevari, predveče bismo mogli samo da pogubimo zube cvokotajući pored reke.
 

ivants

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2008.
Poruke
307
Broj reagovanja
15
Lokacija
Trstenik
I kod nas je najtopliji deo dana najproduktivniji, kako sunce zalazi aktivnost se smanjuje, a vrlo veliki uticaj ima vetar.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Strelko,kod mene je recica maxi regulisanog toka,cak monotonog gde ni trava  ne prelazi 10 cm bog redovnog odrzavanja

i ciscenja  priobalja. Minimalno sunca je potrebno da se klen aktivira,na suvu izguram sezonu celu. Gola obala, sva svetlost je 

kocentrisana na  mirnu povrsinu vode. Pecam i po snegu ako je suncano,ali pre podne pred pocetak topljenja  :tbumb:

Lepo zapazanje Ivana  TS,'' u ovom periodu'',zaista moze i  mali mrav i bilo koja  dobro plivajuca  musica. Klen sada nije probirljiv

kao krajem leta. Na ovoj recici ako poveze visa temperatura 4-5 dana,mozes decembra da lovis na policelonke # 10.

Sasvim druga prica je u gornjem toku i ostalim mi omiljenim rekama u pravoj prirodi,kao kod tebe na Timoku.

Jedina mana  ovoj ''goloj'' reci kroz grad je sto je muka prevariti klena blizu kg,a ima ih .
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Knačno i ja da stignem na vodu.Cjelu godinu mi voda mutna i velika.Pa sam se ovaj put bacio na jed nu pritoku Drine.Više jepotok nego rijeka ali je pun sitnog klena.
Nisma odavno mušičario pa sma se uželio a i da obiđem terene posle poplave.Dobrih virova ima pa sa proljeća kakav i veći da se uhvati.Imam par snimaka ali dok ih ne uploadujem nema gledanja.
Ništa posebno sitna riba i ne pretjerano savršeni tereni  :bye:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Danas sam se prebacio na drugu vodu,na Drinjaču.
Ozbiljna voda,info sinoć pade i ja se odmah upalih!
Nisam se pokajao,pun vir klenčića.
Mušičarsku glad sam brzo utolio,posle nekolicine ulovljenih na osrednju bambulu krenuo sam sa ekeperimentisanjem.
Probao sam svašta od imitacije trave do volija,na njega jedan griz,vjerovatno samo za rep uhvatio.
Voda dosta hladna ali topao vazduh je podigao dosta ribe.Pored klenova i beovice nemilice kupe.
Ponudio sam im za kraj emerđežra od seđža i uzimali su lagalno ali sigurno.
Kratko i slatko biješe,mislim da je ovo kraj za 2014.
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Iz potoka...

15cdqmr.jpg


e8llqw.jpg

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ja imam  sličnu jedini problem je smeće koje kvari atmosferu.Voda obiluje klenčićima,da je malo više vode u koritu bilo bi i mnogo većih.NA ruke i dubinke uhvati se po koji do kilogram.Za takve vode to je puna kapa!
Sa manjim Aftmama,ja imam trojku,bude zanimljivo.Meni blizu pa kada ništa ne fukcioniše ova riječica mi daje motivaciju.
A dobra je i za vježbanje zabačaja.
Drogi odlične fotke!
 
Vrh Dno