Klendžijske reke Srbije

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Nasao sam clanak o klenovima na Fruskoj gori. Objavljen je u "Ribolovackim novinama" br. 14/97 (str 7.), napisao ga je Ranko Travar. Mrzi me da pisem ceo text pa cu samo da ga ukratko prepricam.
Prilikom pecanja ispod petrovaradinske tvrdjave u maju '96. primetio je da nesto jede neku vrstu tularosa sa povrsine. Uzeo je par tularosa i namamcio ih na udicu No.16. Nastradalo je 6 klenova (oko 20cm) za 10 min. Potom je dosao do zakljucka da su te ribe dosle sa prolecnim sneznim vodama. Kasnije prilikom lova na stuku njegov kolega  je pohvatao kedere meredovom u potoku koji tece kroz Sremsku Kamenicu, medju njima je bilo i klenova. Kolega mu je takodje rekao i da je meredovom uhvatio i jednog klena od 1/2kg kog je vratio u potok. U januaru '97. ekipa predvodjena autorom texta je otisla na doticni potok u S. Kamenici i upecala par klenova da cisto potkrepi svoju toriju o klenovima u fruskogorskim potocima. 8)

Pitanje za Pedju.  :tbumb:
Na kojo strani Save su hvatani klenovi, beogradskoj (iznad govnare) ili novobeogradskoj (kod brodogradilista)? Da li ih ima i leti ili samo s proleca i na sta su hvatani?
Sad kad mi je Timok zatrovan mozda pocnem i u BG-u da vatam klenove, jos ako bude moglo na muvu, uhu bice ludo! :bye:
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Kod stope novog zeleznickog mosta sa novobeogradske strane, ulaza u rukavac brodogradilista
 

IgorNL

Newbie
Učlanjen(a)
06.07.2007.
Poruke
12
Broj reagovanja
0
Meni je ova tema jako interesantna jer do sada u zivotu nisam uhvatio nijednog klena. :-[
Sledece nedelje idem na godisnji u Vrsac, vidim da se ovde spominju Nera i Karas koji su relatvno blizu Vrsca.
Ima li neko mozda par informacija koje bi mi pomogle da vec jednom skinem junf sa klenovima. :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako ideš na neru, druže obavezno pograničnu dozvolu nabavi da bi izbegao dodatan adrenalin ;-) Kod bele crkve nizvodno kod neke osmatračnice su kao neka mnogo ubava mesta...mrena, klen, skobalj...naravno štuka isto....tu kao ima velikih i kapitalnih riba...proveri dodatno.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Igore verujem da ce klen da ti postane fetish br.1 :)
Tight lines!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nera uh....sve najbolje sam cuo o toj reci. verujem da ces se provesti bombasticno!
 

IgorNL

Newbie
Učlanjen(a)
06.07.2007.
Poruke
12
Broj reagovanja
0
Dajte jos koju o toj Neri...sve me interesuje. ;)

Lazo, meni je brancin trenutno fetish br.1.
Klena u Holandiji ima jako malo ali je vrlo cenjena riba.
Jedan moj poznanik, inache jedan od boljih varalicara je prosle godine uspeo da naleti na jato krupnih klenova
i uhvatio je 20-ak za jedan dan. Trebaliste cuti sa kakvim odusevljenjem je pricao o njima a u zivotu se nahvatao stuketina i preko 120cm i smudjeva preko 95cm.
Ja bi licno radije uhvatio klena od 1kg nego stuku od 8kg. ;)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Licno druze Igore mislim da ti je na Neri kilas zagarantovan. malo procunjaj po sajtu, dosta smo se bavili kleno, kao taktikom tako i muvama i verujuem da ces da pokapiras. A onda sa teorije na praksu i to na jednu od najjacih klendzijskih reka. Uh... :drool:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Na Llimu sam letos poceo da musicarim klena. Naravno bilo je odmah ulova sitnijih komada. Najveci komadi pali su na neke bube kafene i bambule. Komadi oko pola kila. Imao sam priliku ja da kacim klenove na blinker i od 2,5kg ali to mi je za musicu tesko dostizno! 8)
Sledece sezone cu forsirati klena vise. Znam mesta za krupnog na Limu i spremi cu mu neke imitacije kopnenih insekata i vockica, na to padaju alave glavonje... :lol:
 

dragan62

Newbie
Učlanjen(a)
09.03.2011.
Poruke
1
Broj reagovanja
0
Da li neko ima iskustva sa pecanjem klena na Obnici i Jablanici? (dve reke od kojih nastaje Kolubara)
 
Vrh Dno