Klenić i jelšovka

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
To sam baš danas saznao. Reče mi drug da je sa par hiljada komada pomitrio  :lol: Kokin Brod, sa idejom da smuđ ima šta da jede.

No malo sam ga zbunio kada sam mu rekao da joj treba rečna školjka za mrest, pa sada ima zadatak i da poškoljki jezero, pošto tamo ima samo puževa.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.119
Lokacija
Čačak
Nek ubaci i basa zbog cverglana i ono malo amursko cudo sto raste deset cm da ima bas da jeede kad se smori od cverglana...  :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.298
Broj reagovanja
200
Lokacija
Zvornik
Već je to sve izdrndano i šta god ubacivali nema nikakvu ni koristi ni štetu,nažalost takve su nam sve vode.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bre Oholi što si posto neki hejter  :lol: smeta ti gavčica u Koku, štuka u Vlasinu, da se ti pitaš verovatno bi zabranio i onim Vranjancima da puste lipljana u Nišavu! Sreća pa te niko nije pitao i deca kod Palanku na crviće sad lepo love lipljančiće od 15-20 cm, jes da svi idu u tiganj, al bar se neko raduje!
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Probao sam nisavskog lipljena. Nije neki ukus, treba to da se istrebi. Mozda se ne hrani pravim insektima, pa mozda treba doneti sa Drine insekte. I travu, naravno.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Tako je. Opšte je poznato da je meso lipljana bljutavo ako se u proleće na hrani ikrom plotice. Što implicira da ili reku treba poplotičiti ili praktikovati UiP.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
898
Broj reagovanja
68
Tako je rekao i Misa Djonic i doneo cverglana  :hammer:
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
904
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Ma vas dvojica ste neozbiljni, ne moze s vama da se razgovara...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.119
Lokacija
Čačak
Hahahaha
Sprdam se goci :)
Japanac cek da se lipljen primi pa da vidis kakav je masan :) ima da bude ko sarance :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Staniša

Senior member
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
119
Lokacija
Kragujevac
Dvoprugasta uklija, pliska ili pravilno (po Kalči) šištavac, najverovatnije je vrlo retka riba u Zapadnoj Moravi. Šištavac izbegava nizijske reke i vrlo je redak u Moravama. On živi u brzim i hladnim rekama poput Nišave, Temske, Jerme, Vlasine, C. Timoka, Lima...a prisustvo bucova skoro je siguran pokazatelj da šištavaca nema.
Interesantni su nazivi ove ribe, koje bi trebalo zabeležiti. U okolini Pirota je zovu šljapik, u okolini Leskovca čajka, na Timoku belica, u Nišu šištavac...dajte još.
Jasenica je puna dvopruge, tako da ipak živi u slivu Morave.
 
Vrh Dno