Koliko ljudi znaju o musicarenju?

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E ovako prijatelju to su ti lose objasnili. Soma kad zakacis on vuce kida, sarana kad uhvatis to ti je isto ko kao soma samo dosta lakse, ali je izuzetan borac ako ga imas na stapu tanjeg najlona 0.14, 0.16..., a mladica je nesto drugo, jedina sansa da se lako prevari jeste kad je jedna trokraka zakaci za gornju a druga u donju vilicu i tad ona ne moze da otvori usta ni da dise, lako se umori i onda je samo vuces isto kad prase od 20kg bacis u vodu i vuces nema nikakvog otpora. To se brlo cesto dogadja, ali ako slucajno omasi pesha i zakaci se za oko peraje i sl. onda kako moj otac kaze "beste gaze posracu vas..." onda je to borba do iscrpljenja, ja nisam toliko iskusan mladicar kao on, ali u nekoliko navrata ruka mu ostane ukocena po desetak dana-kao da je slogirana. Ili ako se zakaci jedna trokraka onda mladica iz sve snage cupa tice po stenama glavm, a kad nema kud onda iskace na repu iz vode to metar u vazduh (isto kao i sabljarka) e tad je vrhunac. Ako nikad niste probali tako nesto obavezno na Drinu jak stap u ruke i juri mladicu....
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Sa svim postovanjem, ali mladica nije borac. BORAC! To sto je nposi struja i osjeca se otpor njenog tjela u struji nije borba!
Najpre mlataranje glavom vamo tamo, onda pokusaji pobjega, ali napram potocari i ostalim salmonidima sve je mlitavo...
Da ne bude zablude, nikada jos nisam uhvatio one preko metra, ali ih je moj frend desetak, od toga nijedne najlonom debljim od 0,38 i stapom tezim od 60grama t.b.. Jednu je uhvatio i musicarcem T&T Paradigm 9' #4.

Vazno je uskladiti pribor, inace moze da pukne predvez, moze da se odvine udica, ili da ribi istrgamo udicu iz usta.

Pecanje laganim priborom je uzivanje, teskim muka. Lagan mekan parabolik stap zamara ribu i stedi predvez.
Ako neko koristi stapove i pribor sa kojim bi bez problema mogao da digne brazdu hidrocentrale, onda je normalno da mu se cini da ima mladica dzinovsku moc...

Inace ova sa sliki uhvacena je priborom kojeg je vec sipmson spomenuo, predvezom 0,18 i izvadena za 5 minuti borbe.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Opet ti kazem da nisi u pravu...Ta mladica na slici ima 50-60cm ili 3-4kg 5 minuta i nije neko vreme za ribu te velicine, ali sve se ceni uzimajuci u obzir da je to musicarski pribor. Pre tri godine moj prijatelj pecajuci skobalja na travu zakacio je mladicu od 6kg na 0.16mm najlon, koju je zamarao 30minuta i imao srecu sto je mladica htela da slusa i nije jurcala po granju i ostrim stenama i brzo izasla na obalu. Opet kazem da je veliki broj slucajeva hvatanja mladica po 20kg i vadjenja kao krpa iz vode, jer se u 99% slucajeva pakaci donja i gornja vilica tako da ona ne moze da dise i brzo se umori. Ali kad je zakacis samo za jednu vilicu to je onda prava borba. A sto se tice toga da mladica nije borac-navedi mi ribu koja je veci borac od nje a zivi u nasim vodama. Potocna pastrmka ti se cini da je veci borac jer je u 99% slucajeva hvatas za jednu vilicu i onda je ona slobodna da radi sta hoce. A na musicarski pribor tesko da ce se prevariti neka iznad 5kg, vrlo tesko mozda na strimera neka do 10kg i nista iznad....
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Gregore,

Simpson mi je poslao ovu tvoju sliku i neke fotografije musica i uopste te nisam prepoznao...do ovog posta na forumu.
Cestitke na ulovu!

Pozdrav iz Minesote od Vladana (oldsurehand-a)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sumadinac wrote:
Opet ti kazem da nisi u pravu...Ta mladica na slici ima 50-60cm ili 3-4kg 5 minuta i nije neko vreme za ribu te velicine, ali sve se ceni uzimajuci u obzir da je to musicarski pribor.

Sumadinac, omanuo si najmanje 20cm :lol:

Evo imam i drugu sliku, a Gregoru se izvinjavam sto sam je ja postavio :hammer:
I nije na bilo koji usicarski pribor nego na extra fini pribor!!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Gregore, svaka cast za mladicu. Koliko sam ja razumeo ulovljena je u Sloveniji. Na zalost, mnogo su manje sanse nama u Srbiji ili Crnoj Gori da ostvarimo takav ulov. Jedva i ovi varalicari ubodu poneku.
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Sumadinac drug kojeg sam spomenuo uhvatio je 4 od ovih mladica sa sedom od nekih 14 centimetara sa jednokrakom udicom. Drug frend je uhvatio istim mamcem mladicu od 122 cm. Molim te objasni mi, kako zakaciti ribu za donju i gornju vilicu sa jednom udicom?
A da spomenem jos i to, da je kod nas na nekim vodama zabranjeno koristiti trokraku udicu...
Vjerojatno znas ili si cuo za Mirjanu Pavlic, ona ti je zena od Erica Brinkhoffa. Cesto pecamo zajedno, ona je clanica naseg udruzenja. Ove sezone uhvatila je mladicu prilicno preko metra strimerom...
Da nabrojim ribe koje zive kod nas i jaci su borac? Potocara, lipljan, mrena, kalifa... Da li treba jos?
Ja stojim na svom stavu, jer sam ga isprobao. Dok ne vidim ili isprobam jacih kontra argumenata moj stav stoji (al nesto mi govori da se nece promjeniti...)

Vladan hvala na pozdravu, odavno se nismo culi...
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Da ne bude zablude - mladica od Mirjane bila je uhvacena na Dravi.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Na Drini mladicu pecam varalicarskim stapom i kao varalicu stavljam pesha, a na njemu postoje dve trokrake udice, jedna je zakaci za gornju a druga za donju usnu, jel sad kontas. Ja sam uhvatio mrenu od 6kg to mi je najveca ali ne moze ni da pridje mladici, uhvatio sam 4.5kg Drinsku pastrmku koja je identicni borac kao i mladica, kalifornijsku nisam imao priliku da uhvatim veliku, ali verujem da je i ona tu negde. Svako dozivljava ribu na razlicite nacine, sve do sada uhvacene ribe me nisu ni malo uzbudile kao mladica!!!
 

Gregor

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2006.
Poruke
45
Broj reagovanja
0
Kontam ja dobro sta kazes i znam varalice, jer i kod nas neki koriste slicne peseve, vecinu njih proizvodi Zekavcic. Samo kod nas vecina ljudi koji i uhvate nesto, a ne samo da love, za lov pesevima koristi stapove t.b. do 100 grama i najlon maximum 0,40.
Mladica jest izazov i ako je uhvatis jest uzbudjenje ali zbog toga jer je nije lako uhvatiti. Samo jednu ribu do sada koju sam pecao je mnogo mnogo teze uhvatiti - Salmo trutta marmoratus... Luda riba...

Naskroz smo skrenuli sa teme - tema je MUSICARJENJE. :D
 
Vrh Dno