Konzervativni ili Liberalno shvatanje musicarenja!!!!

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Sebastiane druze srecan ti rodjendan !
(simpsone seckaj i otvaraj novu temu da coveku lepo ljudi cestitaju rodjendan!)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala hvala, cak sam se i ponovio heheh. novi neopren i prsluk. ko je danas najsretniji ;-P :)

Nema vise u ribara mokre gace ... :-D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Srecan rodjendan, Sebastiane i uvek zategnute strune!
Sty Esox je potavio ovu temu i odusevio me. Nikad nisam upoznao musicara koji lovi iskljucivo na stajacim, nizijskim vodama. Cenim taj izbor vise nego cisto salmonidno musicarenje, koje je odavno "provaljeno". Molim te Sty, budi tako ljubazan i napisi nam nesto o tome kako si poceo sa svojim cudnim hobijem? Da li te privlaci i musicarenje na planinskim vodama? Koliko si uspesan?
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Meni je prva riba ulovljena na muvu bio klen na limskom jezeru, tokom kampovanja i bratimljenja sa jednim ribolovackim udruzenjem iz Rudog! Oduvek sam imao zelju da probam i da se okusam i u musicarenju, pruzila mi se prilika i eto upecao sam prvu ribu i za vreme svog boravka na limskom jezeru nisam se odvajao od musicarskog stapa. Posto sam pre toga citao dosta toga o lovu stuke musicarskim priborom, odmah po povratku potrosio savu ustedjevinu (pare koje sam osvoi na jednom BAS kupu)i kupio stap i strunu a cekrk pozajmio od prijatelja koji je imao jedan ali ga nije koristio, jer se nije bavio musicarenjem! Po pribor sam isao cak u Nis, ali stap kupljen kod Vanje mi je trajao samo prvo pecanje, verovatno je bio negde ostecen pa je pukao prilikom prvih par zabacaja. Vanja ispao fer pa mi poslao drugi na koriscenje dok neresi probleme sa ovim "nesretim"! Joj ne mogu da opisem koliko sam se odusevio kad sam uhvatio prvu stuku na strimera, i dokazao sebi da je i to moguce u ovim nasim uslovima...

Bilo koja vrsta musicarenja me podjednako privlaci. Najblize salmonidne vode su mi na nekih 300km,a kola nemam....
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Nista ti se preseli u unutrasnjost! Salim se, moja prva riba uhvacena na musicarski pribor bila je dvonoga! Ne salim se ozbiljan sa, kada sam kupio prvi musicarski stap izasao sam na ulicu da ga isprobam, ali to je bilo vrlo kasno, posto sam mislio da nece nikog biti na ulici da mi se smeje i smeta, ali ko na kilnac komsinica Suzana, je prelazila preko ulice iza mene, a ja onako sav razdrazen bacao kanap ko budala i zakacim je za rukav! Tada sam shvatio da sam rodjen za musicarenje i da tu ima necega. Druga riba koju sam uhvatio bila je pastrmka ne secam se kolika je bila ali za mene pocetnika, bila je ko ajkula. I tad sam poceo da masem stapom, ubrzo sam stupio u kontatk sa Savom Martinovicem, kupovao od njega muve, poceo da pecam na Drini i to je to!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Opet smo skrenuli s teme. Da se vratimo "shvatanju" musicarenja. Nema tu mnogo shvatanja. Kad imas vremena i kad ti se ide toliko da ti se vid muti (meni se to desava), ides da musicaris tamo gde je voda bistra i radi riba. Ako znas da lovis razne vrste riba, to ces i raditi. Tezak "ovisnik" ce uvek traziti sto vecu dozu adrenalina i to, sto pre, jer cekanje, putovanje i slicna maltretiranja samo ubijaju "narkomana", ovisnika o "musicarskom adrenalinu". Dakle, ako si iz Novog Sada, a spremas se, na primer, na put ka lipljenima, prvo se dva-tri prethodna dana "pumpaj" loveci stuke strimerom ili jos bolje (zbog sitnih muva koje trazi lipljen) suvom muvom i crvenperkom. Kada nabijes dovoljno adrenalina da imas rezervu, tek onda putuj 400 km do salmonida. Nemoj da te kriza uhvati na putu. Premda i za to ima resenja ako putujes automobilom. Stanes na prvu klenovsku reku i bocnes nekoliko komada. Nikako ne smes da ispadas iz fazona. Eto, svestranost i liberalno shvatanje musicarenja, nije hir ili besmislica, vec potreba, nas ozbiljnijih korisnika ovog "opijata". Mislim, TOTALNOG MUSICARENJA.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nekako razumem ovo sto si napisao. Kada sam bio u hr. dok smo isli po sumama i brdima uvek sam nosio svoj stap, iako je dvodelni i nezgrapan za pun auto ljudi:) Morao sam usput da svaki potok pogledam, skoro svaki. Cak sam naisao na jedan sa nesto manjih pastrmki a dubina je jedva pola metra. Igrao se ja stapom i ribama gde god da sdam bio. Idemo na piknike, sume, gljive, ali kada cujem potok eto mene tamo. Vidio sam dosta beatisa, ucaurenih caddisa, gamarusa i crvica u njima. Vrlo zanimljivo je bilo. Odusevio sam se nad svakom vodom, ne samo salmonidnom, iako hladna voda;-) najbolje osvezava :)
 

piroman

Senior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
179
Broj reagovanja
0
Musicarenjem moze da se nahvata dosta konzervi, te je konzervativni pristup ocigledno bolji, pogotovo ako ste Kareli...
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
1101.gif
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Druze sty_esox izvinjavam se. Nocas su iseci ovo akvaristicko tupljenje!
 
Vrh Dno