KORISTISTITE LI OVO ?

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ma ja je kontao za jezero,iako imam čamac,lakše je sa pedalinom manevrisati (nožni pogon).Dok su ruke cjelo vrjeme slobodne.Iz tog razloga bi mi jedino trebala.
A za dalje mi netreba i ne idem na vode gdje bi mi tuba trebala,ne posjećujem druge velike vode.
Kod mene na Zvorničkom jezeru ima stalni protok vode,pa se na jednom mjestu kratko zadržavate,dok bi pedalina daval fore da se pretraži svaki kutak uz obalu.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa ja jezero je pedalina idealna ,verovatno bolja od tube 100puta....i povoznija i plus mozes da ustanes kad hoces
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Ne kapiram sto bi se udavio sa gumom,,,El neko od vas probao to pa zna iz iskustva il je to cista predpostavka????
Vidoh na netu da su to ljudi vec radili...
 

kawazoki

Newbie
Učlanjen(a)
25.04.2011.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
svuda po malo
strashni je napisao(la):
ko ima mogucnosti bolje je da uzme model koji musicara drzi iznad vode a pokrece se veslima, skuplje ali lakse za kretanje, klasicnom tubom teras samo unazad a dok mases nogama (perajima) pomeras tubu i nikad nisi u zadovoljavajucem polozaju

    Ne bih se slozio sa tobom ...zasto?
Ako koristish tubu sa veslima moras da odlozis stap da bi veslao..zar ne ? Potkovicasta tuba se lako koriguje perajima ...stap ti je uvek u ruci a da bi bio malo vislji u vodi .....e pa mali trik koji ja koristim:
          U denjem delu tube nalazi se mesto za sedenje koje je od platna u pravougaonom obliku
mozda 50x35-40cm. To se lepo rasije i unutra se ubaci mali  naduvavajuci jastucic koji mozes da kupis kod Kineza za 200-300 dinara, zasije se rajfeslus ubacis jastucic, naduvas ga koliko ti treba prema tvojoj tezini i ...Voalaaaaa.  : :tbumb:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
aca-laki je napisao(la):
Ne kapiram sto bi se udavio sa gumom,,
Zabacio si mušicu, strimer, opet, pa opet... i dune vetar ili bilo šta drugo da se desi, a udica gde će - pravo u gumu. BAAAAAAAM.
Šta ćeš pre da radiš u vodi od 10-15 stepeni. Da držiš štap, da se svlačiš ili .....  Ako si dalje od obale onda u vodi imaš malo vremena za zezanje - moraš što pre napolje jer čim se telo ohladi  na 35 C - adio.
Ne zezaj se - tuba ima više komora pa i ako se neka probuši nije frka.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
moj najbolji drug je napravio sebi tubu od traktorske gume i oblozio je satorskim krilom,nabudzio sediste neko i peca vec evo treca sezona..ne fali nista ali ali ali....ne sedi kao u tubi jer je vise u vodi i stoji kao plovak i mislim da je ipak malo teze za "voziti" nego pravu tubu.....ljudi ima polovnih tuba na e bay po austriji i za 30e sasvim solidnih tako da ako neko stvarno zeli da ima ovo moj je savet da se ne zeza i kupi pravu tubu pa makar kostala i tih 30e a da ne govorim o onim skupljim,nova i miran si mislim bar 10god...dajem joj dupli staz od bilo kog wadersa.......
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
kawazoki je napisao(la):
    Ne bih se slozio sa tobom ...zasto?
Ako koristish tubu sa veslima moras da odlozis stap da bi veslao..zar ne ? Potkovicasta tuba se lako koriguje perajima ...stap ti je uvek u ruci a da bi bio malo vislji u vodi .....e pa mali trik koji ja koristim:
          U denjem delu tube nalazi se mesto za sedenje koje je od platna u pravougaonom obliku
mozda 50x35-40cm. To se lepo rasije i unutra se ubaci mali  naduvavajuci jastucic koji mozes da kupis kod Kineza za 200-300 dinara, zasije se rajfeslus ubacis jastucic, naduvas ga koliko ti treba prema tvojoj tezini i ...Voalaaaaa.  : :tbumb:

bilo bi dobro da nam to slikas jer deluje kao odlicna ideja, ja bih to stavio vise pod butine pa da sedim zabacen pozadi...

potudi se za slike obavezno :tbumb:
 

Iva

Senior member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
135
Broj reagovanja
16
Lokacija
pirot
        Ajd da se ukljucim i ja u problematiku,zivo me interesuje kakvi su komentari na ovu stvarcicu .http://www.youtube.com/watch?v=er7f0Q1nQA0&feature=relate
 

kawazoki

Newbie
Učlanjen(a)
25.04.2011.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
svuda po malo
strashni je napisao(la):
bilo bi dobro da nam to slikas jer deluje kao odlicna ideja, ja bih to stavio vise pod butine pa da sedim zabacen pozadi...

potudi se za slike obavezno :tbumb:

Zao mi je.....tuba je vec prodata a nisam taj detalj slikao.
 

kawazoki

Newbie
Učlanjen(a)
25.04.2011.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Lokacija
svuda po malo
gegula je napisao(la):
moj najbolji drug je napravio sebi tubu od traktorske gume i oblozio je satorskim krilom,nabudzio sediste neko i peca vec evo treca sezona..ne fali nista ali ali ali....ne sedi kao u tubi jer je vise u vodi i stoji kao plovak i mislim da je ipak malo teze za "voziti" nego pravu tubu.....ljudi ima polovnih tuba na e bay po austriji i za 30e sasvim solidnih tako da ako neko stvarno zeli da ima ovo moj je savet da se ne zeza i kupi pravu tubu pa makar kostala i tih 30e a da ne govorim o onim skupljim,nova i miran si mislim bar 10god...dajem joj dupli staz od bilo kog wadersa.......

        DO SOLUNA ...STO SOMUNA :whistle:
+slanje +carina ili treba da imas nekoga da ti to ...kupi,plati,donese.Kad sedis na netu sve izgleda blizu a u stvarnosti je daleko od nas.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa za nas u srbiji jedino da neko donese,valjda znas nekog naseg u austriji a on ti donosi sve iz okolnih zemalja sa e bay-a...pa nasih bar ima po austriji koliko hoces.....
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ivan 010 je napisao(la):
        Ajd da se ukljucim i ja u problematiku,zivo me interesuje kakvi su komentari na ovu stvarcicu .http://www.youtube.com/watch?v=er7f0Q1nQA0&feature=relate


Ovo je zakon ivane  :tbumb: ako bi nekad kupovao neko plovilo za pecanje to bi bilo ovo. Na svetskom u castingu su ih koristile sudije. Odusevio sam se. Jos nisam video nekog da peca iz njih ali pretpostavljam da je pravo uzivanje.
 

Prilozi

  • DSC06638.JPG
    DSC06638.JPG
    76,8 KB · Pregleda: 281

jeprli

Senior member
Učlanjen(a)
26.01.2011.
Poruke
134
Broj reagovanja
0
Preporucujem...vrlo stabilna i laka za manevrisanje, noge su u vodi do iznad kolena a sjediste manje vise ostane suvo.

Fish-Cat-4.jpg



Plovidbu niz rjeku ne bih preporucio! Sta da se neko nakaci na rdzavu varalicu ili neku armaturu, pod vodom je sto pizdarija koje mogu da vam uniste dobar dan na vodi...
Pamet u glavu!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ok, vi koji ste to vec koristili  jedno pitanje...jeste li ulovili kakvu ribu prilikom korištenja ovakve stvarčice a da je teška oko 20kg? Ako jeste i ako ste bili sami jeste li mogli da je lepo stavite u krilo i slikate? ili pak  mora da se brćka do obale ako se želi slikati sa takvim ulovom? ili ribu ne slikate  več je sačuvate u mislima za uspomenu i oslobodite je dok je još u vodi?

Ja sam tako več mnogo kapitalnih šarana pustio još u vodi jel slika imam dosta  ali ako prevarim kakvo poveče somče iz toga...hmmm...do obale pa slikanje....za to mi nekako čamac bolje miriše mada Rudi H. je iz onakvog kakvog je Neša pokazao (s veslima) lovio na nekom jezeru ogromne somove...ali predpostavljam  ako si sam a želiš slikati ulov koji je ogroman onda morašdo obale da  skokneš?!
 

Iva

Senior member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
135
Broj reagovanja
16
Lokacija
pirot
nespetro je napisao(la):
Ovo je zakon ivane  :tbumb: ako bi nekad kupovao neko plovilo za pecanje to bi bilo ovo. Na svetskom u castingu su ih koristile sudije. Odusevio sam se. Jos nisam video nekog da peca iz njih ali pretpostavljam da je pravo uzivanje.

  Neznam za druge ali za mene ovo je ostvarenje sna,imam 120 kg, i skoro 50 god. i da sedim u dubaku i mokrim noge ,  :nowink: :nowink: zato sam ja poceo da pravim jedan ponton kao sa slike.
 
Vrh Dno