Korpa za konac - STRIPING BASKET

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Docepah se dva komada pa imam rok par dana da se odlucim, hocu li, necu li ili koji. Te molio bih za pozitivna ili negativna iskustva i misljenje. Ja videh korist kod brzaka ili sa obale ako je kakvo zbunje ispred nogu. Evo i nekih slika. Ovo je trenutno kod mene poslednja i pretposlednja slika
 

Prilozi

  • flexi_stripper_movie_250x188.jpg
    flexi_stripper_movie_250x188.jpg
    17,8 KB · Pregleda: 354
  • flexi_stripper.jpg
    flexi_stripper.jpg
    12,6 KB · Pregleda: 366
  • SeisPhillipKwithStriper19August2004-600x800.jpg
    SeisPhillipKwithStriper19August2004-600x800.jpg
    258 KB · Pregleda: 401
  • Stripping-Basket-Closed.jpg
    Stripping-Basket-Closed.jpg
    31,1 KB · Pregleda: 364
  • stonefly_line_tray.jpg
    stonefly_line_tray.jpg
    33,4 KB · Pregleda: 584
  • 02042019.jpg
    02042019.jpg
    71,4 KB · Pregleda: 342

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
jos neka slika. moze se naci i pod line tray ili stripper basket itd
 

Prilozi

  • RTLINETRAY.JPG
    RTLINETRAY.JPG
    3,1 KB · Pregleda: 331
  • airflo_xstream_linetray_more.jpg
    airflo_xstream_linetray_more.jpg
    121,4 KB · Pregleda: 325

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vrlo koristna stvarčica, pa ako te ne sputava sigurno če ti dobro doći...mnogo gadan je filing ako ti se špaga mota oko nogu, pa ako je još i kakvo kamenje ili oštro granje  :'( :blush:... ja sam se nekako navikao da držim sve u rukama, ali ako lovim strimerima ili ako malo brze povlacim nimfu onda sve ide na zemlju i nekako se trudim taj deo konca bacati na stranu ali često mi pada na pamet kako bi bilo koristno imati takvo nešto. Jedno što mi se čini da bi me malo sputavalo, ali to mi se samo čini jer probao nisam pa za 100% ne mogu reći ništa glede iskustva.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Pa da i stiti konac po suvom tlu. kamenje, pesak, granje, trava. jedino moracu i na vodu. valjda nece da smeta toliko.  :'(
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Odluka je pala na skuplju varijantu sa preklopom a ova sa slike ode pod oglase ali ajd za sada neka ide ovde i po ceni od 1500 dinara. ostalo na PM
 

Prilozi

  • index.php.jpg
    index.php.jpg
    71,4 KB · Pregleda: 313

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
opet ja i moje "uradi sam"  8) i moto "neplačaj što ne moraš"  :D pa ako vam se da i ako vas veseli evo jedan načina kako se to da lepo uraditi kod kuće (ima da me zamrze trgovci ff opremom :D) ... OK, ovde treba malo uložiti, neko više neko manje, ali ako netko želi nešto posebno, takvo da se ne da kupiti uvek postoji bolji i jeftiniji način  ;)
http://www.lyndenhuggins.com/Fly%20Fishing/Stripping%20Basket/How%20To%20Make%20a%20Stripping%20Basket.htm
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Isprobao sam ga prvi put jutros. i evo mana i prednosti. kada se gazi do j... ili m... super je. sto znaci gde sam ranije u brzaku morao da ga izvlacim iz vode sada ne moram mada sam opet i zloupotrebljavao skupljanje konca u levoj ruci  :-[. drugo kada menjam muvu ili se premestam na drugu poziciju ne moram da namotavam konac na cekrk. Preko navedenih j... i m.... nema mu koristi. za zabacivanje sa obale no comment. I jos jedna prednost ovog sto ga uzeh je sto je sklapajuci. smeta - sklopis. premestas se - sklopis ga sa sve koncem itd itd. i krajnji zakljucak. Moze se naravno i bez njega kao i do sada ali da pomaze vala i pomaze.
 

Prilozi

  • stonefly_line_tray.jpg
    stonefly_line_tray.jpg
    33,4 KB · Pregleda: 536

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovo je idealna stvar za kej kod mene jer se struna stalno vuce po betonu.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
zvezdan je napisao(la):
Ovo je idealna stvar za kej kod mene jer se struna stalno vuce po betonu.
:yeswink:
I ja nameravam da napravmi (ili nabavim) ovo za pecanje sa keja :D
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Mene nervira i meredov sto moram da nosim. Da mi neko naredi i ovo cudo da okacim, bila bi to cista robija
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo moje prve korpe za strunu... :D malo je več dodtrajala, koristo sam je na dunavu i po nekim barama. Prvo sam o nju okačio paktreger i to mi je bilo pretesno i korpa je stajala svakako samo ne tako kako bi trebalo  :doh: kada sam stavio sa tim gumenim paktregerom ovo čudo na mene žena kad me videla odvalila se od smeha a vala i ja sam se  :D :hammer:

Onda sam uzeo ovakav kajiš i namontiro' ga ovako i nema šta da fali...kada ga ovako okačim kao i da ga nema na meni. Vrlo korsitna stvarčica, posebno ako imate neki konac koji voli da se mrsi, kao npr. moj brzotonući  :blush: a sa ovim "nema mršenje"  :D  Možda bi bilo bolje da sam uzeo neku malo dublju košaru ali ova je bila najjeftinija, koliko se sećam niti euro  :D
 

Prilozi

  • kosara.jpg
    kosara.jpg
    58,4 KB · Pregleda: 811

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Seb nisam znao da prave paktreger u tvojoj veličini ;) (shala mala)
Meni je Dane (Esox) rekao za tu foru sa paktregerom, ali on je ipak dosta sitniji od mene. S obzirom da i ti kažeš da ovo nije baš najudobnija varijanta, pašće neki kaiš :tbumb:

Koje su dimenzije korpe (DxŠxV), nemora precizno može odokativno?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D :D :tbumb: prihvatam šalu!  :yeswink:

pa idealne dimenzije su takve kako tebi najviše odgovara  :blush:

Moja je 36x26,5x11 a više bi mi paslo da je 40x37x15 ili tako nešto ova sada je malo plitka i tu i tamo neki cm mi se ne dopada ali i dalje služi. To što je tako plitka je ujedno i dobro a i pomalo slabo, no ipak mi je ok. Kada budem ugledao negde onako usput kakvu bolju korpu uzimam je. Za sada če ova da radi posao. Sve što ti je potrebno je pogodna pvc korpa, ova plastika za spajanje žica u snop od čega uradimo vrhove za slaganje strune i zakačuljak za nekakvpojas i bušilica  :)

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
volio bih da pronađem nešto ovako samo gde i kako to da ražim nemam pojma  :blush:
ovde se ne spominje pd čega je to i šta je to, barem ja nisam pročitao  :blush: http://www.aswf.info/images/stripping_basket.pdf


Znate li vi šta bi to moglo da bude a da mi ne spomnjete kutiju od jaja  :D ili možda neke tepsije za one američke kolačiće  :D

Nešto tako plastično da mi je naći  :)
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    23,5 KB · Pregleda: 395

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Seb,

Ovaj umetak imam i koristim ga prilicno dugo... Svojevremeno se prodavao na par mesta, ali ga vec duze vreme ne vidjam. Napravljen je tako da standardno pasuje u nekoliko americkih plasticnih kontejnera, koji su popularni za verzije korpi iz domace radinosti-znaci radjen je bas za tu svrhu (nije tepsija :)). 

Na srecu danas ima dosta dobrih modela korpi na trzistu, mada su neke prilicno lose dizajnirane.

Dobar sistem protiv mrsenja moze da se napravi od tzv. golf T's (postolja za golf loptice) ili od debelog monofila. Ja sam prilicno dugo koristio i tzv. astroturf, sinteticku travu/tepih sa dugim plasticnim nitima.
 
Vrh Dno