Kultura lepog ponašanja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Milio bih članove ovoga našeg mušičarskog foruma da se potrude oko svog verbalnog tj. textualnog izražavanja. www.musicarenje.org je mesto na kojem bi trebalo da se posvečuje vreme razvoju mušičarske kulture, veštine i ribolovno sportskog duha. Ulični ili prostački jezik koji osiromašuje jezik i karakter onoga koji ga koristi molio bi da se zadrži za sebe ako več ne može bez toga. Duboko sam uveren da ovaj forum ne bi smeo da ima mesta za psovanje i vređanje.
Za one koji baš misle da je to sve ok. ili da su "Face" zbog takvoga ponašanja postoji "forum španska muva" na ovom forumu.
Ako tko želi sa mnom da se raspravlja na ovu temu moram da ga odmah razočaram. O ovome ne želim raspravljati, ovo je moje stajalište i na svakome osobno leži hoće li to ispoštovati ili odbaciti. Ovo je moj etički stav i načelo kojega se držim. Ponudio sam ga kao jedan konstruktivan izazov a ne kao omalovažavanje ili samouzdizanje. Stalo mi je do kvalitete ovoga foruma i same kulture mušičarenja. Da nije tako ne bi se ovako javno ispostavljao.

S poštovanjem vaš kolega Sebasitan H.
 

Laza

Senior member
Učlanjen(a)
25.02.2006.
Poruke
114
Broj reagovanja
0
kada dr. malo ozdravi mislim da bi trebalo da se uvede neki malo zesci pravilnik koji ce morati da se postuje !!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
malo da obnovim temu  :bat: :mad:


Ako goriš od želje da: nekoga uvrediš, isprovociraš, gramatički ispravljaš, ukazuješ na eventualne nedostatke u znanju ili kulturi. Sve to činiš kao u dobrim namerama i uverenju da češ nekoga promeniti na bolje, veruješ da se vatru da gasiti npr. benzinom...e za takve "El Ingenioso Hidalgo Don Quijote de la Mancha" podvige imate PM. Molim da ne smarate ostale članove svojim frustracijama, zamerama od prije ili čime god takve prirode.

Forum neka bi služio za izmenjivanje iskustava a ne za svađu.


:bye:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Svaka čast, Sebastiane! :tbumb:
I ja volim da se držimo naslova, ali s vremena na vreme se pojavljuju pametnjakovići i provokatori, kojima smeta naš sajt. Na razne načine pokušavaju da nas isprovociraju, ne bi li ovaj sajt opet počeo da liči na cirkus, a ne mesto gde mušičari razmenjuju svoja iskustva i probleme.
Dr. Lucky bi trebalo odmah da briše svaki post koji vređa bilo koga, a onoga ko nastavlja to da čini, izbaci sa foruma.
Bla, bla, bla, ovo smo već prošli. :tumbdown:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
potpis :yeswink:


:D :D :D :hammer: opet imam jedan mali minus  :D sigurno se nekome nije dopalo ovo o lepom ponašanju  :D kako sam znao, jedva sam čekao da upalim komp i proverim moja predviđanja  :D :D :D :D :D  :hammer:

 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Da li treba da ponavljam opet i opet priču o demokratiji i slobodi. Koliko puta to treba da ponovim. Vama starim članovim je situacija jasna, ali provokatora i onih koji to koriste na podmukao način će uvek biti! Pojavljuju se ko komarci u rojevima, ali imam za njih dr.lucky autan. Sigurno neće da mi neki anonimusi utiču na ideologiju sajta.
Sa Sebastianom se slažem u potpunosti. Ali pogledajmo stvari samo malo dublje. Ovo je javni forum, naše reči čitaju, one su podložne kritici, ali ono  što je najvažnije one govore o nama samima. Ako neko nekog vređa on time vređa sebe. Jedan citat...prvo izvadi balvan iz svog oka pa će nestati trn iz oka tvog brata! Zato drugovi mušičari nema potrebe da se uzrujavate, meni su provokatori zabavni. Pocepao sam neopren pa nemogu u ribolov. Ja ponavljam ako neko ima želju da nekog izvređa neka udari na mene. Ostavite se drugih članova, zmija se udara u glavu!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
dr.lucky je napisao(la):
Pojavljuju se ko komarci u rojevima, ali imam za njih dr.lucky autan.
Preporucio bih "Citrogal" makedonsku verziju "Autana" (u stiku takodje) lepse mirise, a i jeftiniji je jedno 30-50% o efikasnosti samo ovo. Dok sam radio na Adi Ciganliji (jezero u BG-u) u jednom kaficu komarci su nas unistavali nocu. Pa sam isprobao sve i svasta u prvih par nedelja. Verujte mi citrogal mi se najbolje pokazao. Toliko od mene za ovaj off topic.

Sto se tice prozivanja i napushavanja na forumu, ako je neko vas prvi napao neutemeljeno mislim da je onda o.k reci mu da je budala ili sta vec. Ali ako neko proziva drugog clana (clanove) bez povoda samo zato sto ima(ju) drugaciji stav to je apsolutno bezveze. Kao i kad neko iskaze stav drugaciji u odnosu na druge pa ga napadnu i napljuju zbog toga!

Zato smrt hejterima i ostalim negativcima!
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Opet ja! Ne bih da se osecam kao neki otpadnik, nije mi to bila namera mada znam da mi ne verujete. Jedino sam rekao ono sto sam rekao o tom Mix-u. Nista vise!
Ja cu nastaviti (ako dozvoljavate) da postujem kada osetim za to potrebu...
Koncepcija sajta je odlicna, ima dobrih stvari u njemu. Jebi ga ljudi, ne budite toliko surovi samo zato sto se ne slazem sa radom, delom, recima i mislju jednog jedinog coveka!

Pozdrav svima!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Koki ni ja se neslazem po mnogo cemu sa Mixom, u pocetku me je prilicno nervirao njegov trip, ali vremenom sam iskulirao. Mislim da ipak nije bilo na mestu upotrebljavati onako teske reci. Ako te neko nervira mozes mu to reci sa malo vise takta ili kroz zezanje(barem ja tako radim). Mislim da je bolje nekome skrenuti paznju na njegove mane dobrim argumentom uz dozu humora nego mu reci da je slepac. Nemoj da mislis da ja branim Mixa, samo mislim da treba malo iskulirati te neke negativne tripove kod svih i biti krajnje opusten na ovom forumu. Ovde smo svi dosli da bi razmenili neke informacije o musicarenju i naucili nesto jedni od drugih. Ako cemo da se pljujemo medjusobno za to postoje privatne poruke ili neki drugi mozda mnogo licniji oblici komunikacije.
Mislim da ces se apsolutno sloziti sa ovim sto sam rekao ako ne...
U svakom slucaju pozdrav
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Postoji mala grupa ljudi kojima smeta ono što ja predstavljam u svetu mušičarenja i na ovom sajtu. Ta grupa ima svog predvodnika, čiji je sledbenik i Koky. On ga povremeno pomene, kao i ostale iz tog "tabora".
Dakle, prijatelji sa ovog sajta, morate se pomiriti s tim da vaš prijatelj Mixmaster ima grupu veoma ogorčenih neprijatelja.
Nije Koky jedini ni poslednji. Radi se o ljudima koji se bave prodajom mušičarske opreme i lažno predstavljaju kao vodeći u ovom sportu u Srbiji.
Vrlo često uspeju da navedu naivene početnike, poput Kokija, da im poveruju, ali sve su brojniji i oni koji znaju šta se krije iza njihovih "simpatičnih" osmeha.
To je primitivna borba za mušičarsko tržište, to jest, naše pare. Nekako, oni smatraju da sam ja pretnja za njihov "biznis", pa ne biraju sredstva i načine da me ocrne i omalovaže. Ne shvataju, jadnici, da ja s njihovim poslovima nemam nikakve veze i da me ne interesuje lov u mutnom i najpodmuklije pljačkanje naivnih novopridošlih mušičara.
Što više tehnika, muva, reka i ostalih mušičarskih tajni ja podelim sa prijateljima, to je njihov rejting manji. Od kada je ovog sajta, toliko se smanjio, da su toliko nervozni, da s vremena na vreme, pošalju ponekog svog bednog dužnika da pravi cirkus od ovog sajta. Primitivci misle da će tako ugroziti i mene i ostale moderne mušičare, koji ne pate od neznanja i nisu više naivne ovce za šišanje.
Iako ja ne pominjem njihova imena, oni koji mi se obraćaju s gomilom uvreda i stopostotnim izmišljotinama, svoje "legende" vrlo često imenuju. Što češće nekog pominju, znajte da mi je veći neprijatelj.
Međutim, moje proročanstvo je sledeće:
Ekipa koja prodaje testise za bubrege već godinama mušičarima Srbije i šire, već se raspada i propada pod naletom novog talasa mladih mušičara, koji nisu tako naivni kao nekada. Toj promeni sam i ja doprineo i ponosan sam na to. Tome je doprinelo i postojanje ovog sajta, pa treba i Lakiju odati poštovanje.
Upravo po tome se ovo mesto razlikuje od sličnih. S druge strane, postoji mesto na kome se okupljaju i kokiji. Kažu da sam ja najzaslužniji što i to postoji. Koky, molim te, prestani da skupljaš negativne poene i sebi i onima koje voliš i raširi svoja krila.
Ni u jednoj mušičarskoj temi nisi, niti ćeš biti aktivan. Samo o Mixmasteru pišeš. To je isuviše providno. Daj ostavku i preporuči svojima da pošalju nekog boljeg. Ti idi na potkivanje i ostavi se ratovanja protiv višestruko boljeg od svih vas zajedno(ovde moram da stavim  :hammer:).
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Postoji mala grupa ljudi kojima smeta ono što ja predstavljam u svetu mušičarenja i na ovom sajtu. Ta grupa ima svog predvodnika, čiji je sledbenik i Koky. On ga povremeno pomene, kao i ostale iz tog "tabora".
Dakle, prijatelji sa ovog sajta, morate se pomiriti s tim da vaš prijatelj Mixmaster ima grupu veoma ogorčenih neprijatelja.
Nije Koky jedini ni poslednji. Radi se o ljudima koji se bave prodajom mušičarske opreme i lažno predstavljaju kao vodeći u ovom sportu u Srbiji.
Vrlo često uspeju da navedu naivene početnike, poput Kokija, da im poveruju, ali sve su brojniji i oni koji znaju šta se krije iza njihovih "simpatičnih" osmeha.
To je primitivna borba za mušičarsko tržište, to jest, naše pare. Nekako, oni smatraju da sam ja pretnja za njihov "biznis", pa ne biraju sredstva i načine da me ocrne i omalovaže. Ne shvataju, jadnici, da ja s njihovim poslovima nemam nikakve veze i da me ne interesuje lov u mutnom i najpodmuklije pljačkanje naivnih novopridošlih mušičara.
Što više tehnika, muva, reka i ostalih mušičarskih tajni ja podelim sa prijateljima, to je njihov rejting manji. Od kada je ovog sajta, toliko se smanjio, da su toliko nervozni, da s vremena na vreme, pošalju ponekog svog bednog dužnika da pravi cirkus od ovog sajta. Primitivci misle da će tako ugroziti i mene i ostale moderne mušičare, koji ne pate od neznanja i nisu više naivne ovce za šišanje.
Iako ja ne pominjem njihova imena, oni koji mi se obraćaju s gomilom uvreda i stopostotnim izmišljotinama, svoje "legende" vrlo često imenuju. Što češće nekog pominju, znajte da mi je veći neprijatelj.
Međutim, moje proročanstvo je sledeće:
Ekipa koja prodaje testise za bubrege već godinama mušičarima Srbije i šire, već se raspada i propada pod naletom novog talasa mladih mušičara, koji nisu tako naivni kao nekada. Toj promeni sam i ja doprineo i ponosan sam na to. Tome je doprinelo i postojanje ovog sajta, pa treba i Lakiju odati poštovanje.
Upravo po tome se ovo mesto razlikuje od sličnih. S druge strane, postoji mesto na kome se okupljaju i kokiji. Kažu da sam ja najzaslužniji što i to postoji. Koky, molim te, prestani da skupljaš negativne poene i sebi i onima koje voliš i raširi svoja krila.
Ni u jednoj mušičarskoj temi nisi, niti ćeš biti aktivan. Samo o Mixmasteru pišeš. To je isuviše providno. Daj ostavku i preporuči svojima da pošalju nekog boljeg. Ti idi na potkivanje i ostavi se ratovanja protiv višestruko boljeg od svih vas zajedno(ovde moram da stavim  :hammer:).


Ajoooj, Mix! Kad rekoh da se cuvas (u postu koji mi je izbrisan) upravo sam mislio na ovo - tvoje sopstvene rechi! Ubise te tvoje rechi, brate, i to visestruko. U kakvoj ti uobrazilji zivis, druskane moj. Zelim ti sve najbolje, tebi sa samim sobom!

Haos, majke mi haos ...


 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hvala ti Koky što si prestao sa vređanjima. Ovakvi postovi su sasvim pristojni. Polako prestani da brineš o meni, ali i o svojim idolima i simpatijama. Gledaj svoja posla, a rat protiv mene prepusti njima i  lepo se provedi u sledećem ribolovu.
Eto lepog ponašanja o kome piše Sebastian. :tbumb:
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Hvala ti Koky što si prestao sa vređanjima. Ovakvi postovi su sasvim pristojni. Polako prestani da brineš o meni, ali i o svojim idolima i simpatijama. Gledaj svoja posla, a rat protiv mene prepusti njima i  lepo se provedi u sledećem ribolovu.
Eto lepog ponašanja o kome piše Sebastian. :tbumb:

Jel ti lakse malo sada? Samo, pripazi sta pricas i kako postujes u buduce, na visestrukom si posmatranju!
Dobices cekic ponovo, kad tad jer znam da ne mozes da izdrzis. Jednostavno, slab si ...
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
@Mix i Koky
A sad lepo da se izljubite :naughty: i izvinite jedan drugom bez obzira što niko od vas dvojce nije kriv!!! :)I da prestanu ovakve glupe i nepotrebne svadje, aj da ste se posvadjali ko ima duži ili lepši... štap, ili ko je vecu ribu uvatio...  :D :D :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno