KUP JADRANSKO-PODUNAVSKIH ZEMALJA, GRADAC 2018

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Mafke Fly je napisao(la):
Ja nisam pametan . Znači čovek se takmiči u sred regate  :D . Dobro, nije regata ali, ko bi voleo da mu čamci prolaze u

sred ribolova a kamoli na takmičenju ?
Bas to.mafke.... na neke stvari covek ne moze da utice. Reka pripada svima. Ne samo nama. Fora je sto.na.neke stvari organizator nije mogao da utice. Ne vidim da ih je iko osudjivao zbog toga. Nke stvari su van nasih mogucnosti, sto.ne znaci da ne treba pokusavati i usavrsavati se.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Čoveče, kako je tebi dobro...... Šta misliš, može li se to desiti u Nemačkoj, Italiji, Francuskoj, Belgiji, Engleskoj......
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Oholi jako lepo rezonovanje imaš i zaista je šteta što  svi nemaju taj stav da ''reka pripada svima '' pa vikendaši zagrađuju reke

i sl.. Samo, bar za to takmičenje koje se retko održava treba zatražiti '' privatnost '' zbog gostiju iz EU i uopšte pa bar na 3 h.

Reke su  tamo ''popločane '' bukvalno ribom i verovatno da po koji čamac i ne remeti strašno broj ulova. Na slici se na licu kolege

vidi da nije oduševljen defilovanjem čamaca, da je suprotno imao bi bar osmeh na licu jer su ljubazni a on je smrtno ozbiljan  :doh:

Ozbiljan propust .U tim uređenim zemljama se lako može

objasniti da tog i tog dana reka do određenog vremena nije za posećivanje  zbog gostiju iz EU.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Upravo je to moja poenta mafke. U uredjenim zemljama se moze. Nasa je daleko od toga na zalost.

Takmicaru ne moze da prija ovo nikako.... ja bih popizdeo sigurno.

Mi nemamo mogucnosti kao sto druge zemlje imaju.... znas li kad ce kod nas na 200m reke neko za 3h da ulovi i izmeri 60-70 pa i 100kom.... riba u meri..... a desavalo se takmicarima da ulove toliko.

Koliko vidim, pojedinci bi samo podmetali noge, samo nesto osudjivali.... a isti ti, bukvalno nista uradili nisu da pomognu musicarenje u srbiji. Cak su uspeli u suprotnom. Takvi su u fazonu da komsiji crkne krava.... da sam psihijatar verovatno bih znao da kazem koju dijagnozu imaju.... al posto nisam zanemari ovo sa dijagnozama.

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
Nije da me zanima, ali kako se to i čime pomaže mušičarenju u srbiji? Ne pitam za takmičenje već za mušičarenje,osim što uzmeš štap i odeš na vodu
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
pera je napisao(la):
Nije da me zanima, ali kako se to i čime pomaže mušičarenju u srbiji? Ne pitam za takmičenje već za mušičarenje,osim što uzmeš štap i odeš na vodu
Petre to je osnovno, da odes na vodu. Da ako naidjes na nekoga das mu koju muvu, pomognes na vodi.... da kad vidis mladjeg kolegu na forumu ili negde drugo pomognes sa savetom, materijalom.... jel to dovoljno?

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
oholi je napisao(la):
Petre to je osnovno, da odes na vodu. Da ako naidjes na nekoga das mu koju muvu, pomognes na vodi.... da kad vidis mladjeg kolegu na forumu ili negde drugo pomognes sa savetom, materijalom.... jel to dovoljno?

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

Kao što si ti Men davao bube i i kad si me znao i dok nisi upoznaosad mi je jasnije
U pravu si
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Dok sam se aktivno bavio takmicenjem i organizacijom takmicenja ( oko cetrdesetak organizovanja,uglavnom u Pancevu a samog ucesca ko zna koliko po celoj Srbiji), to je bilo ovako:

Prvo se dogadjaj prijavi MUP-u, tu se uplati neka simbolicna taksa od par stotina din, sa vremenom okupljanja takmicara a ne pocetkom takmicenja. U tom slucaju je MUP u obavezi da izadje na lice mesta i ponudi pomoc oko obezbedjenja staze.
Drugo, prijavi se upravitelju vode, tj ribolovackom drustvu, na kojoj se odrzava takmicenje i koji obezbedi vodenu povrsinu na kojoj se odvija takmicenje.

U Pancevu nikada nismo imali problema sa tim. Jednom prilikom, kad je po Tamisu plivala socivica i bilo gotovo nemoguce odrzati takmicenje, udruzenje je samoinicijativno ponudilo da dovuce desetak camaca, poveze ih redno i napravi barijeru na vodi kako bi trava odlazila na drugu obalu. Ponudjeno-odradjeno i takmicenje se uspesno odrzalo.

E sad, tako je u Pancevu, ne znam kako je u ostalim mestima ali verujem da je takodje izvodljivo.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Da, da si psihijatar verovatno bi znao svoju dijagnozu, i da je bolest neizleciva.
 

musicarBG

Newbie
Učlanjen(a)
11.04.2018.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Moze pojasnjenje ovog dela? MUP je sve vreme na stazi u toku takmicenja?

Kako ribolovacko drustvo moze da obezbedi vodenu povrsinu, tj. moze li na neki nacin da spreci posetioca reke da tu seta, peva, kupa se, prolazi...?

Baki-Pa je napisao(la):
U tom slucaju je MUP u obavezi da izadje na lice mesta i ponudi pomoc oko obezbedjenja staze.
Drugo, prijavi se upravitelju vode, tj ribolovackom drustvu, na kojoj se odrzava takmicenje i koji obezbedi vodenu povrsinu na kojoj se odvija takmicenje.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Prilikom prijave, u MUP-u te pitaju koliko ce otprilike biti takmicara, kad se okupljaju i da li je potrebno da patrola bude sve vreme prisutna. Nikad nisam trazio stalno prisustvo a verujem da nije ni neko drugi. Patrola se pojavi na pocetku okupljanja,  prodje par puta u toku takmicenja kolima iz daljine, i dodje na kraju da proveri u kakvom je stanju ostavljena obala. Daju ti broj dezurnog inspektora ako se desi neki incident ili sta ti ga znam, pa on uputi patrolu ili interventnu.
Udruzenje obezbedi pocetak i kraj staze camcima koji su usidreni na sred reke i upozoravaju ostala plovila .
Najveci problem prave ribolovci koji dodju u 2-3 sata nocu i zauzmu mesta i pored obavestenja koja su zalepljena po drvecu na 3m iza njih i celom duzinom staze. Uvek se neko od njih buni i raspravlja, ali kad im pomenes da je uredno prijavljeno, sklone se.
Kupace i ove sto setaju po vodi isteramo strujom iz agregata....  ;)
 

musicarBG

Newbie
Učlanjen(a)
11.04.2018.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
Pa to je problem, kad dodje do incidenta, kasno je...

A i da se pozove dezurni inspektor, ima li on prava da napise kaznu, ili na bilo koji nacin spreci grupu-pojedince da ometaju javni skup (osim naravno da ih recima, “pretnjama”  ubedi)? Kako bi, zakonski, smeo da postupi u toj situaciji?

Prosle godine prilikom odrzavanja Open Gradac koji je uredno bio prijavljen, nasla se grupa bahatih klinaca koja je u sred takmicenja dosla takmicaru u sektorsko mesto ubacila gajbu piva da se hladi, raspalila rostilj i sve sto ide uz to..i uz silne opomene, rasprave, ubedjivanja, klinci su odvili da se pomere. Jer to im je mesto odgovaralo!
I nikom nista, nista se nije moglo uraditi.
A i da jeste - dzabe, takmicaru je mesto upropasceno, samim tim i rezultat!

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Stani pa to.nisam znao? I opet ta strana nesto pominje oko organizacije???
Mladji su mogli da upadnu onako stameni i jaki (bar na recima) pa da malo objasne bahatim klincima da to tako ne moze.... cccc

Bez sikiracije i nervoze [emoji3]

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Sad mi pade na pamet.... kako ovaj musicar bg sto kazu da je tihomir pise u sred takmicenja???? Ja mislim da je to za sankcije... ili su se ipak pojedini isparanoisali [emoji3]

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

musicarBG

Newbie
Učlanjen(a)
11.04.2018.
Poruke
19
Broj reagovanja
0
A u drugom delu takmicenja valjda iskljucili to mesto, nije niko pecao na njemu.
Mozda su Pancevci fini ljudi, ali generalno smo stoka kao narod. Cast izuzecima.

A sto se organizacije bilo kog takmicenja tice, pa naravno da ima propusta i uvek ce ih biti. Svako iole normalan je svestan toga i to mu ne smeta. Sve dok se sudjenje ne dovede u pitanje ili da postoje dvostruki arsini prema takmicarima.. ne samo u ribolovu, nego u svemu u zivotu.
A to je zato sto smo razliciti ljudi i (ne)smetaju nam razlicite stvari/situacije..uvek ce neko biti nezadovoljan!!!

Oholi, nisi valjda mislio da je JPK Djetinja jedino takmicenje na kom je bilo nekog propusta...???
 
Vrh Dno