Leader Rings ili Mini Tippet Rings

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja radim sam uvrnute ili zavrnute (nazovite ih kako hoćete - furled) lidere i na kraj stavim prsten...prstenčić je iz stainless čelika lazer veled. Imao sam takva dva lidera dve sezone i onda sam jedan ove godine satamanio u srbiji na nekom granju (živci mi popustili  :D) a jednoga sam pustio u ljubljanici...prstenovi su sve izdržali i nisam imao problema sa njima. I ja često menjam muve, iako su neke lovne i ceo dan meni dosadno loviti samo jednom muvom, volim menjati, pa mi prsten super dođe. Eto baš sa tim minijaturnim prstenčićima sam vadio one "sitne" šarane pa se ti prsteni nisu ni malo deformisali, jako su i praktični. Ali sada imam samo jednoga pa ču nekoliko lidera uraditi sa omčom, i takvi su u redu.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Nešto se čudno dešava... puče mi tipet ode lep komad, 0.12mm, morao je to da izdrži. Kući sam ga testirao jer sam pretpostavio da je možda star, nije do njega. Onda vratim film pošto sam imao 2x pucanje kod tippet ringa kada je bio veći komad pa i uvek kada okacim na granje pukne kod ringa, da nije on problem. Isti čvor vežem na udicu i na ring, nategnem i uvek puca na ringu, više puta testirao, nekad tako malo sile treba. Kada sam ga ispipao čini mi se da se malo i usekao. Probao sam na drugom možda malo više trpi ali opet nije to sila koja je na udici. Dal je moguće da imam fuš ringove ili su možda previše tanki posto sam i inače kupio najjeftinije no name?
 

Aleksandar871

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2013.
Poruke
281
Broj reagovanja
44
Lokacija
Nis
Imam i ja takve
Sve na njima puca
Mislim da imaju ostru neobradjenu ivicu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Aleksandar871

Senior member
Učlanjen(a)
29.11.2013.
Poruke
281
Broj reagovanja
44
Lokacija
Nis
Kinesko govance neko
100 kom za 4 €


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
@Tmc @Aleksandar871 pobacajte te ringove već ste i sami shvatili koliko su važni... i Vision radi posao kao i Hanak, Dohiku, Stroft...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
S tim sto je Hanak 10 kom 2,9e a vision 10 kom 6e npr. Ne pisem napamet
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Koristim Hanak i za sada nemam nikakvih problema (osim da vežem tipet  :hammer:).
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Hvala. Naručio sam još sinoć Hanak nisam mogao da izdržim koliko me čači da potvrdim da je to to u šta više i ne sumnjam.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Nema sta da sumnjas. Ja sam kupio pre par godina kineske neke katastrofa ( posto je nestalo Hanakovih). Pucao je tipet samo tako. Videces i sam
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Koristim godinama Partridge od 2 i 3 mm i jos mi NIKAD nije pukao tipet na samom ringu bez obzira koji je najlon u pitanju! Ovalan je iznutra i spolja, izpoliran i ludacki jak. Najcesce koristim 2 mm i nemam nameru da menjam firmu ikad. € 4.- za deset komada je apsolutni best buy!






 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Partridge sam koristio i stvsrno odlican. Ta cena od 4e je top. Ja sam placao skuplje. Presao sam na Hanak zbog cene.
Samo Partridge od 2mm
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Koristim partrige vec godinama ali od 1mm. Nemam zamerke
 
Vrh Dno