Light Box / Light Tent Tutorial

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
lazza je napisao(la):
Ispirisan sledecim linkom palo mi je na pamet da uradim nešto slično kako bi napravio neki univerzalni mini studio za fotografisanje mušičarske opreme, mušica etc. U svakom slučaju jako korisna stvar za one koji bi da se bave indoor fotografijom u ovim zimskim mesecima. Ambijentalno svetlo se može jako lako postići bez studiskih kišobrana, šminke i 1000 stepeni ispod šatora. A evo i kako...

Step 1.

>>>Click to enlarge<<<
Umesto PVC cevi za vodovod može da posluži i neka stara kutija. Za postizanje fotografija bez senki ili za minimalan broj senki treba imati što više izvora svetlosti. Tri izvora difuznog belog svetla zavrsavaju "posao" u većini slučajeva.

Step 2.

>>>Click to enlarge<<<
Za postizanje belog belog ambijentalnog svetla se prerporučuje da svetlo bude indirektno tj. da se odbija od bele površine (može biti i žuto svetlo efekat će da bude isti). U ovom slučaju postigao sam ambijentalno svetlo difuzijom žutog svetla kroz belo platno, dok sasvim dobro moze da posluži i paus papir ili neki tanji beli papir.

Step 3.

>>>Click to enlarge<<<
Preporučuje se da se koriste izvori svetla istog intenziteta. U mom slučaju sam koristio 200w + 200w + sobnu neonku od 300w (odozgo). Može da se iskoristi i blic za gornji izvor svetlosti ako se lepo usmeri nagore i pod uslovom da je gornja strana kutije bela.

Step 4.

>>>Click to enlarge<<<
Evo kako izgleda i unutrašnjost mog light box-a. Preporučuje se i upotreba stativa jer se ipak radi o makro snimcima gde je expozicija malo veća od normalne. Ovo se može kompenzovati i dužim otvorom blende.

Dobijeni rezultat

>>>Click to enlarge<<<


Evo kako izgleda jedna fotografija u full rezoluciji. Znam da mi je malo ispucao konac ali sada mu trošim drugu stranu :p

Upozorenje: Fotografija od 1704x2272px 72dpi

Nisam probao da fotkam mušice ali obećavam update čim odlučim da setujem celu scenu opet.

E jesi majstor Lazo svaka čast kako se samo sjeti toga  :tbumb:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Vala jeste majstor i zato jedino sto moze da dobije + a kada bih mogao samo sebi da svaki put kada bacim pare i kad kupim nesto da lupim po - ubedljivo bih vodio u broju -.
 
Vrh Dno