Lipljen 2016

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Koliki retard treba da budes da uopste pomislis da je Drina bila ciprinidna voda :hammer:
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Pricamo o delu ispod Bajine baste. Taj deo je pre izgradnje HE bio pretezno ciprinidna voda.
To svako zna svako ko je bar malo upucen.
A ti time sto tvrdis nesto sto ne znas, pokazujes samo koliki si som.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
Pricamo o delu ispod Bajine baste. Taj deo je pre izgradnje HE bio pretezno ciprinidna voda.
To svako zna svako ko je bar malo upucen.
A ti time sto tvrdis nesto sto ne znas, pokazujes samo koliki si som.

Nije istina, baratas sa poluinformacijama kao i obicno, znaci lupetas konstantno. Idi bolje na temu o musicarenju u Srbiji, usponu i padovima, ocigledno ti ovo sa rekama ne ide bas najbolje. Svako ko je makar prisao Drini u tom delu zna da lupetas.

Mita je imao zivaca da ti objasni, nauci njegov post napamet mnogo ce ti znaciti.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Dobro Boki nemoj da se nerviras.
Ja kazem da je brana u Peruccu promenila Drinu a ti kazes da je Drina bila ista...
Ja sam glup a ti si pametan.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
Dobro Boki nemoj da se nerviras.
Ja kazem da je brana u Peruccu promenila Drinu a ti kazes da je Drina bila ista...

Ne nego ti kazes da je Drina bila ciprinidna voda, a ja kazem da nije istina. Brana je samo jos vise doprinela da se ciprinidne vrste presele nizvodno i da se zadrze samo salmonidne. Ali tu je uvek bilo lipljana i mladice, uvek.
Milan VB je napisao(la):
Ja sam glup a ti si pametan.

Ovo ti je najpametnija recenica napisana na ovom forumu :hammer:
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Lupas gluposti.
Nadmorska visina Drine na tom delu je 270m pa nanize, to je oko 300km tok, racunajuci Taru.
I ti tvrdis da je ona bila salmonidna?
Drina ti je tu sine bila ciprinidna voda i to je sustina a sve ostalo je tvoje neznanje.
Ako je bila po koja mladica i pastrmka ne znaci da je voda salmonidna.
I u Dunavu je bilo slucajeva da se love pastrmke pa niko nije lud da kaze da Dunav nije toplovodna reka. Tvojom logikom jeste.

To je isto kao da gledas slike gornjeg toka Ibra i da tvrdis da je Ibar u Kraljevu salmonidan.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ja zavidim Milanu, čovek je na vreme poludeo, ceo život će mu proći u veselju. Neki nemaju tu sreću....
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
921
Broj reagovanja
87
Milan VB je napisao(la):
Lupas gluposti.
Nadmorska visina Drine na tom delu je 270m pa nanize, to je oko 300km tok, racunajuci Taru.
I ti tvrdis da je ona bila salmonidna?
Drina ti je tu sine bila ciprinidna voda i to je sustina a sve ostalo je tvoje neznanje.
Ako je bila po koja mladica i pastrmka ne znaci da je voda salmonidna.
I u Dunavu je bilo slucajeva da se love pastrmke pa niko nije lud da kaze da Dunav nije toplovodna reka. Tvojom logikom jeste.

To je isto kao da gledas slike gornjeg toka Ibra i da tvrdis da je Ibar u Kraljevu salmonidan.


Milane,a da procitas neku knjigu i pogledas sta se lovilo 30ih godina proslog veka kod Bajine Baste i u okolini?

U Dunavu je nekad regularno zivela Mladica,pre savremenog toka covecanstva

Pastrmke koje se love u Dunavu su samo one usled poplava slucajno prebegle iz ribnjaka i mahom su tu kalifornijke sto jeste potpuna slucajnost
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Bas zato sto sam citao, znam.
Drina je u tom delu, pre HE perucac bila klasicna ciprinidna voda.
Reku su nasejavale klasicne ciprinidne vrste, vecina.
Verovatno je bilo mladice, pastrmke i lipljena ali u tragovima.

Izgradnjom HE perucac koja je visoka 90m ako se ne varam, trajno je promenja temperatura vode. Voda koja sada tece Drinom izlazi sa dna jezera i ledena je sto je drasticno promenili fizicke osobine reke.
Ja imam takvu informaciju i logicno je. Ako mislite drugacije, okej slobodno.


 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Izgradnjom HE perucac koja je visoka 90m ako se ne varam, trajno je promenja temperatura vode. Voda koja sada tece Drinom izlazi sa dna jezera i ledena je sto je drasticno promenili fizicke osobine reke.
Ja imam takvu informaciju i logicno je. Ako mislite drugacije, okej slobodno.


Sa ovim se slažem, ali to ne znači da je bila ciprinidna voda.
 
Vrh Dno