Lipljen 2016

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.170
Lokacija
Čačak
Meni se svidjaju citati koje je Milan nasao... Sale bice ovo prava zimska diskusija vidim ja :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Da, sasats je pecao tamo krajem 50-ih i početkom 60-ih pa zna kako je bilo.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
oholi , nisam zadovoljan intezitetom diskusije  :nowink: moram da se ukljucim  :D
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Profa danas tvrdi da je Drina uvek bila cista salmonidna voda.
Mixer misli a profa tvrdi i pise da je sasvim tacno da su Drinu naseljavale ciprinidne vrste riba cak i som a da je lipljena bilo u tragovima.

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nisam baki . a sumnjam da je i milance pecao pa je napisao da je hvatana somovina i da nikada nije bilo pastrmke u ozbiljnijoj kolicini a da su lipljen i mladica bili u tragovima . meni ta tvrdnja zvuci logicno i ja verujem coveku jer sigurno nije sanjao to sto je napisao vec je cuo od nekoga
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
jedino ako sada milance napise da se salio ili sto bi se reklo zajebavao i iz dosade napisao onaj post ...onda smo na pocetku  ;)
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
[fthttp://drina-reka.com/ribe-reke-drine/p][/URL] ovdje ima dosta objasnjenja u vezi drine
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.170
Lokacija
Čačak
Sale podgrej malo ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Sta da podgreje kad su pobegli nema ih negde... Milance usao i pobegao glavom bez obzira a Simson je negde u nekom cosku pod traumom i nece skoro da se javi na forum.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
921
Broj reagovanja
87
verovatno niko nema ni zelje da se prepucava oko toga  :hammer:
opste je poznato da su se najvece mladice uvek lovile u Dunavu pre svih tokova industrijalizacije,i bila redovna pojava u ulovima alasa nekad,najveci i zabelezeni primerci su upravo uhvaceni u Dunavu,
ne znam ,al mislim da se i moze lako izgulati ,al svejedno ima knjiga i spisa iz novina iz 30ih godina sa ciljanim lovom na mladice u okolini B.Baste
koja je tad podela bila sto se tice salmonidnih i ciprinidnih voda bila to se danas moze samo nagadjati

s obzirom na mnoge eminentne strucnjake iz ovih oblasti koji su uglavnom nauceni sa foruma i poluinformacija sa interneta,smatram da je ova diskusija suvisna kompletno,a tako je i napustam,mozda samo sa nekim obrazovanijim od mene ,ako ima  :hammer:
a tebi Milane ,savetujem da prvo vidis Drinu,pa mozda onda diskutujes o tome(van slika)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milan VB je napisao(la):
E moj Simsone, ja sam mislio da si ti ozbiljan sagovornik.
Sta ja da pricam sa tobom kad ti ni sam ne znas gde udaras. Danas tvrdis da se Dina nije mnogo promenila od kada je izgradjena HE Perucac a pre par meseci pises ovo: Evo i link da ne bude da lazem, 195 post.http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=6305.195

Lepo ti ja kazem da se ne kacis...
I gde si video da je Drina bila ciprinidna iz toga? Somova ima i dalje, skobalja koliko volis... A Drina je bila i bice salmonidna reka uvek.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.278
Broj reagovanja
317
Lokacija
Beograd
Matori Suca iz Rogacice mi je pricao da su hvatali deveriku u Rogacicim  naravno klena, skobobalja soma itd kojih I sad ima.Cuo sam da  je covek u Rogacici klepio bucova 4 kg pre par godina. Lipljena je bilo uvek samo lokalci ga nisu sljivili ni malo pored plotica I skobalja I mladice sve do 90 kad pocinju da ga klepaju na holca a po neko I na mahac.I pastrmke je uvek bilo I ulazila je u rogacicu I bilo je ogromnih komada. Matori Suca je statosedelac I zna.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
simpson H je napisao(la):
Nebo cinjenica je da se u Peruccu na mestu sadasnje brane lovio som, mrena, plotica, skobalj a da su sada najbolja lipljanska mesta bas od kako je brana napravljena. Logicno da se populacija riba drasticno promeni jer su i uslovi drugaciji. Masa ribara koja ulovi liplca tada nije ni znala koja je to riba, mislili su neki mutiran skobalj. :)

Vidi sta si pisao pre 3 meseca a prelistaj sta si pisao danas.
Pre tri meseca si tvrdio ono sto ja danas tvrdim a cemu se ti danas podsmevas.
Pa kazes se drasticno promenila a danas je salmonidna onda je logicno da je nekad bila ciprinidna.
I ako su se nekad lovile ciprinidne vrste a salmonida bilo u tragovima, cak kazes da nisu znali sta je lipljen onda je jasno da je nekad Drina bila ciprinidna voda.
To si ti napisao.
Neozbiljan si sagovornik.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
A ovo necu da pominjem, Identicna konstatacija koju sam ja danas upotrebio.
simpson H je napisao(la):
Covece Ibar je dugacak 280km, koliko to cisto salmonidnih reka te duzine znas?. Ibar je u gornjem toku  salmonidna voda. Kao sto je i Sava razlicit tip vode u Sloveniji i u Obrenovcu.

 
Vrh Dno