Lipljen 2022

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Pogodilo ne pogodilo majstor je majstor.
Sada si me zaintrigirao moram da pitam na šta misliš kada kažeš promenio si pristup, šta konkrentno radiš drugačije?
I još jedno pitanje vezano za štap sa slike po sećanju bih rekao on je ali nisam siguran, jesi li sve te ribe povadio na cts #2?
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
637
Broj reagovanja
1.286
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
daleko sam ja od bilo kakvog majstora... ali svejedno hvala,.
da, #2 je ko stvorena za ovakve ribe...
malo je opširno pričat o promjenama... ali ima ih niz... u zadnji pola godine sam si dao truda, pročitao mnogo strana fly literature i počeo po malo drastično mijenjat neke navike... cilj je sve pojednostaviti, gledati čim više oko sebe, donositi zaključke iz trenutno viđenog, a ne do sad naučenog, tražiti ribu koja se hrani prepoznavanjem mjesta u rijeci gdje je aktivna riba...a ne traženjem pojedine ribe, osnovni kriterij za odabir muhe je bila veličina, stadij, a nikako boja i vrsta koju imitira, koncentrirao sam se na pravilnu prezentaciju i da čim manje grešim u zabacima i čim rijeđe bacam jednoj ribi i na jedno mjesto...
 

admir

Senior member
Učlanjen(a)
02.10.2022.
Poruke
200
Broj reagovanja
376
Lokacija
Minhen
5865C2CE-24B4-41B6-98E5-A61296D53F20.jpegEvo da i ja počnem. U zaostatku sam sa gradivom poprilično 😀
Rijeka Loisach u Bavariji. Nakon što sam čuo od druga da u njoj ima lipljenja (po sistemu pričao mi jedan što je gled'o), odlučih da odem i da probam. Dnevna karta 15€, što je jako, jako jeftino u poređenju sa ostalim vodama ovdje. To mi bijaše sumnjivo na početku odmah. Dolazim na vodu i odlučujem se da prvo probam na samom ispustu iz jezera. Medjutim uhvatio sam samo jednog malog grgeča na nimfu 😄. Pomiješan se dalje, penjem na most s ciljem da vidim vidi li se šta odzgo. Kad ono jegulja promijuga brzakom 😂. Kontam, gdje je mene ovaj poslao. Zovem ga i kažem, jarane ti se z... sa mnom. Veli on kako je neki Austrijanac ti uhvatio lipljena oko 50 cm.
Pomijeram se dalje niz vodu u nadi da će se situacija popraviti. U jednom brzaku blvidim sjenu i pomisljam: ovo je sigurno veliki lipljen (siguran sam da nisam jedini koji ima ovakva predskazanja 😄). Na prvi značaj kacim ogromnog lipljena. Nakon njega još 7 komada 😂. Od njih 7, tri su bila preko 50 cm (najveći 53), dok ni jedan nije bio ispod 45.
Evo i neke slike, imam i dosta videa, ali neću da objavljujem na yt da mi se ne navade Svabe iduće sezone 😀.
Bistro!!!
 

Prilozi

  • B7C080BD-4211-4234-AFF2-514173A0917F.jpeg
    B7C080BD-4211-4234-AFF2-514173A0917F.jpeg
    234,5 KB · Pregleda: 18
  • IMG_1292.MOV
    10,1 MB · Pregleda: 1
Vrh Dno