livada

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Kažu naši stari da čovijek kakav je  na današnji dan takav bude cijele godine.Ja sam danas bio i vriedan,radio s kerama,namirio farmu,pa da ne bude da sam zaboravio,isukao Orvisa i izašao na livadu.Pola sata treninga na livadi mi je znatno uljepšalo ostatak dana.Čak sam pristao da s dragom odem do grada.Livada čini čudo kad su vode zaleđene.Kad ne mogu na vodu,ja nađempola sata,sat da se izmašem.Znam da to mnogi ovdje ne odobravaju,ali bata Joca zna kako je to kod mene.Trenirao sam i trenirat ću na livadi kad god mogu.Svi ste pozvani da mi se pridružite.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Pazi nemoj se ukočiš! :D :D :D
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Vama smiješna tema,jel?Pa da kad ste svi bacači i ribolovci svjetskog glasa.Volio bih da vas vidim sa štapom i kanapom.Stvarno patetično i jadno.
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Rabbit, memoj da se ljutis, ja redovno pohadjam livadu i nisam kao ovi iz nisa sto vole samo dzunglu,  :hammer: ali me je naslov posta neodoljivo podsetio na reči ovog hard core dela srpskog folka pa sam zato napravio paralelu izmedju livade i malog mrava.
pozz igor
    livada
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Stvarno, nemoj da se ljutiš. Iako ja lično ne praktikujem trening na livadi, podržavam sve one koji u tome nalaze dodatno zadovoljstvo u mušičarenju. Posebno ako to može da ti ublaži apstinencijalnu krizu tokom ovog zimskog perioda. A Laki zna zašto ga prozivam.
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Ma odkud da se ljutim.Pa igor financira holandsku proizvodnju plastike jer nema livadu.Ne palim se ja nego samo da vas prodrmam i nateram na komentare. :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ha, haaaaaaaaaaaaaaaa ispala, ispala :doh: :bleh:
Zezam se ja Zeko  ;)
Ali posle onog tvog časa livadskog kastinga neke stvari su mi došle iz dupet u... glavu, bolje reći ruku. ;)
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Livada je odlicna fora, narocito ako su uslovi za realni FF nemoguci. 
  Licno vise volim eksperimentisanje i trening na vodi i na licu mesta jer je (normalno) kontakt voda-konac realniji. Na livadi se vrlo tesko izvode vodeni zabacaji.
  Najveca prednost Livade je u tome sto , hteo to ili ne, moras da se koncentrises na dobar i pravilan zabacaj, nemas pred sobom super preliv sa mozda najvecom ribom u svom zivotu.
  Cak  i novopeceni musicar bolje kapira stvari na livadi, u startu iskljucuje mogucnost da nesto uvati , i razmislja o koncu i prutu
JR, mislim da smo vitlali pre dvadesetak dana na obalama nisave, ili je to bio tvoj brat blizanac :smoke:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nažalost, ja ne vidim ni jednu prednost livade. Nijedno mušičarsko iskustvo nisam stekao na niti na livadi, niti u šumi, parku, aerodromskoj pisti, školskom dvorištu, sportskoj hali "Čair"... Sva sam stekao na vodi i vežbanje daleko od reke smatram pogrešnim i nepotrebnim, iako se i ja uvek pridružim zimskim mušičarskim akcijama, čak i ako se odvijaju "na livadi", iz čiste zajebancije.
Već sama pomisao da se mušičarske tehnike mogu vežbati na livadi skreće početnika sa mnogo važnijih stvari koje bih mu ja preporučio da proučava, radi i vežba. Mislim da je popularnost vežbanja zabacivanja mušica po livadama i parkovima učinila da mušičari izgledaju smešno. Normalnom čoveku, onaj ko zabacuje ribolovačkim štapom po parku, izgleda glupo. Ako se ostali ribolovci, koji takođe ne mogu bez pravilnog zabacivanja, ugledaju na livadske mušičare, počeće policija da ih upozorava da su na pogrešnom mestu. Ubeđen sam da je ovo kratkotrajni modni talas, koji će ubrzo nestati. Brzo će svi ukapirati da je zabacivanje muve moguće vežbati jedino na vodi.
Nikada nisam upoznao mušičara koji je, vežbajući na livadi, naučio bilo šta korisno za mušičarenje. Po mom skromnom mišljenju, to je nemoguće, i preporučujem onima koji žele da nauče lov riba veštačkim muvama da izbegavaju livade.
Nadam se da ovaj moj stav nikoga ne ugrožava i da niko neće početi da se svađa zbog toga sa mnom. Ovo je moje mišljenje o ovoj aktuelnoj temi i ja ga iznosim, jednako kao i oni koji, za razliku od mene, cene iskustva stečena na livadi.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Kuzma je napisao(la):
JR, mislim da smo vitlali pre dvadesetak dana na obalama nisave, ili je to bio tvoj brat blizanac :smoke:
:smoke:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
I ja sam kao i vecina za vezbanje na livadi, pre svega zbog razloga koje je naveo Kuzma tj zbog cinjenice  da se tad fokusiras samo na tehniku zabacaja i lakse mozes da ga podelis na segmente i tako analiziras.Naime zbog otpora ne mozes da podizes tu kolicinu konca dok si na vodi,a cesto ti tok reke onemogucava da se nonstop koncentrises na loop.
Naravno da voda ima vise prednosti jer je to upravo mesto gde ce biti primenjivani ti zabacaji ali zbog vec pomenutih nus pojava vredi ponekad obici obliznju zelenu povrsinu.
 
Vrh Dno