livada

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Livada, livada,...
Niko nikada nije rekao (niti će verovatno reći) da se mušičarenje može naučiti na livadi. Pa mušičarenje je vrsta ribolova, a ribe ne žive po livadama!!!
Ali:
1. Može se naučiti, uvežbati i usavršiti ZABACIVANJE mušičarskim priborom.
2. Mogu se uočiti i ispraviti greške u korišćenju pribora (i to mnogo lakše i brže, jer nema adrenalina koji je na vodi uvek itekako prisutan).
3. Može se bolje upoznati svoj (jeftini, skupi, preskupi) pribor, osetiti razlike u štapovima, strunama, predvezima,...
4. Može se Probati puno toga za šta na vodi nikada nemate vremena jer ste na vodi uvek usmereni samo i jedino ka ULOVU
5. ...

Između mušičarenja (lov ribe na vodi mušičarskim priborom) i vežbanja zabacivanja na livadi ja ću naaravno UVEK izabrati ono prvo. Ali vrlo često kada iz bilo kog razloga ne mogu mušičariti ja uzmem pribor ispod miške i na livadu. Nekada pola sata, nekad sat, nekad sam a mnogo češće u društvu.

Čak i ako je nekome zanimljiviji Fly Casting i livada nego Fly Fishing i ribolov, u čemu je problem??? Čime se sve ljudi ne bave, zašto bi ova veština bilo kome bila nesimpatična??? A naročito mušičaru?

I NE VIDIM NI JEDAN JEDINI RAZLOG ZAŠTO BI TO MOGLO DA BUDE ŠTETNO!!!

I SIGURNO ĆE SVAKO BOLJE LOVITI RIBU AKO UME BOLJE (DALJE, PRECIZNIJE, RAZNOVRSNIJE) DA ZABACUJE!!!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Daj neki +  :D , a ko navija za onu drugu teoriju  - pa da vidim dokle ću da stignem za 72h (Trenutno je 47/12 )
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Milance je napisao(la):
Daj neki +  :D , a ko navija za onu drugu teoriju  - pa da vidim dokle ću da stignem za 72h (Trenutno je 47/12 )

Nema dovoljno velikog plusa, pa nesto mislim kako bi bilo da upisem jedno deset komada odjednom!? Racuna li se? Ne zato da prevagne ova ili ona strana, nego za glas razuma.. Zbilja bi bilo skroz suvisno dijeliti musicare na nekakve grupacije, u smislu "livadari" i oni koji to nisu. Ni potrebe, ni razloga! Pa musicarenje je ujedno i sloboda misljenja, tako neki stil zivota.. Taman posla da sad neko nekome pripisije ili propisuje, radi ovo, ali ne radi ono. Radilo se to o tahnici bacanja ili vezivanju musica, svejedno. Nesto dugo me od srca nasmijalo, citajuci Mixove postove na ovu temu. Do skora je bio totalno iskljuciv, neces ga dovuci na livadu ni traktorom, sta tu ima da se nauci osim kosenja trave i sve u tom stilu. Taman posla da se ja (umrli "livadar") ili neko drugi ljuti na takav stav, njegov je, pa neka mu i bude, ali vidi ga sad, malo-pomalo pa se onako iz prikrajka primice, bar da gleda!! Kao, nije lose, ponekad. Ovako dok je jos "samo" najveci ribar musicar, lovac, riblji "terminator", na to smo navikli.. Ali ko ce da ga trpi kad mu dosadi samo gledati, ponekad, nego pocne i trenirati pa postene najveci i najbolji "caster", uh... Neka, neka, samo ti dodji na trening, nije zabranjeno. I da se naucis ponesto, ali i da pokazes ponesto.. Pa kad skontas, a ti ces to brzo, da si ipak nesto naucio, poboljsao tako neke zabacaje koji ti trebaju u sumi, dzungli ili gdje vec u ribolovu, mozda se slatko nasmijes tako nekoj blagoj netrpeljivosti prema treningu koja se u tebi jos bori i otima. Otima bez nekog realnog pokrica, cisto zato da bi bio tako neki antiprotivan buntovnik, nesto kao "sam protiv svih". Koliko god neko bio vrhunski u tome sta radi iz oblasti musicarenja, pa tako i u tehnici bacanja, uvijek se moze i malko bolje..? To je jednostavno proces koji nema kraja, a bas i zbog toga je musicarenje toliko - zanimljivo. To bi trebalo biti jasno i svima onima koji se gotovo stide (da se nekome ne zamjere, sta li) reci da ponekad treniraju., kao da je to nesto zbog cega treba da se krsti i lijevom i desnom.. Nego, "buntovnik bez razloga" i svi ostali, welcome to club!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dugi su ovi zimski dani, pa raspravljamo o svemu. Ne zamerite, zamlaćujemo se.
Razumem one koji nemaju adekvatnu reku u blizini, pa posećuju livade, ali isto tako razumem i seljake u zabačenim selima, koji koriste izbušenu lubenicu za seksualno zadovoljavanje. Malo lubenica, pa malo dinja, pa malo tikva... puna im ostava, a nekima, koji naviknu na to, i puno srce. Ko će da se mlati sa doterivanjem, izlascima, udvaranjem, vođenjem ljubavi, kontrolom erekcije i ejakulacije... Napuniš ostavu raznim povrćem, poput lubenice, tikve, dinje, pečenke, ali i krastavca i šargarepe, pa menjaš partnere svako veče. Mogu i orgije da ispadnu.
E, tako može i da se zadovolji i mušičarska strast zabacivanjem u prazno, po parkovima, livadama i šumarcima. Uskoro će se na trening voditi i psi ili mačke, koje će "mušičari" vezivati za nogu, pa uvežbavati i tehnike zamaranja riba, koje su jednako važne. Možda se treba pridružiti šinterima, pa uvežbavati i pravilno prihvatanje meredovom. Sve treba blagovremeno da se uvežba!  :hammer: :hammer: :hammer:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Dugi su ovi zimski dani, pa raspravljamo o svemu. Ne zamerite, zamlaćujemo se.
Razumem one koji nemaju adekvatnu reku u blizini, pa posećuju livade, ali isto tako razumem i seljake u zabačenim selima, koji koriste izbušenu lubenicu za seksualno zadovoljavanje. Malo lubenica, pa malo dinja, pa malo tikva... puna im ostava, a nekima, koji naviknu na to, i puno srce. Ko će da se mlati sa doterivanjem, izlascima, udvaranjem, vođenjem ljubavi, kontrolom erekcije i ejakulacije... Napuniš ostavu raznim povrćem, poput lubenice, tikve, dinje, pečenke, ali i krastavca i šargarepe, pa menjaš partnere svako veče. Mogu i orgije da ispadnu.

pa sad jedite voce sa pijaca ili na selu :'(
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mixmaster je napisao(la):
Dugi su ovi zimski dani, pa raspravljamo o svemu. Ne zamerite, zamlaćujemo se.
Razumem one koji nemaju adekvatnu reku u blizini, pa posećuju livade, ali isto tako razumem i seljake u zabačenim selima, koji koriste izbušenu lubenicu za seksualno zadovoljavanje. Malo lubenica, pa malo dinja, pa malo tikva... puna im ostava, a nekima, koji naviknu na to, i puno srce. Ko će da se mlati sa doterivanjem, izlascima, udvaranjem, vođenjem ljubavi, kontrolom erekcije i ejakulacije... Napuniš ostavu raznim povrćem, poput lubenice, tikve, dinje, pečenke, ali i krastavca i šargarepe, pa menjaš partnere svako veče. Mogu i orgije da ispadnu.

Smatram... nedostaje ti ipak još malo razumevanja :) Meni u ovo doba godine nedostaje i sveže voće :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Razumem one koji nemaju adekvatnu reku u blizini, pa posećuju livade, ali isto tako razumem i seljake u zabačenim selima, koji koriste izbušenu lubenicu za seksualno zadovoljavanje. Malo lubenica, pa malo dinja, pa malo tikva... puna im ostava, a nekima, koji naviknu na to, i puno srce. Ko će da se mlati sa doterivanjem, izlascima, udvaranjem, vođenjem ljubavi, kontrolom erekcije i ejakulacije... Napuniš ostavu raznim povrćem, poput lubenice, tikve, dinje, pečenke, ali i krastavca i šargarepe, pa menjaš partnere svako veče. Mogu i orgije da ispadnu.

Pa ti posle reci da voliš da odeš kod babe i dede u selo Bogu iza tregera usred leta kad su sve cice na plaži :drool:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Pa jos ako ima i livada pored recice ili bar potocica mirne duse odlazim bez razmisljana  :yeswink: :yeswink:
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Kažem ja sebi "trening je put do dobre tehnike", al' meni ne vredi govoriti  :hammerhead:. Jedino da me neki iskusni fly caster u'vati za uvo i odvuče na livadu, pošto ja to sam nikad neću uraditi  :bat:. Nekako mi je bez veze ako ne vidim vodu  :-\. Ustvari, ako bih morao da biram između "sa štapom na livadi" i "bez štapa na reci" uvek bih odabrao ovo drugo  :whistle:.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Imao sam čast da, u vreme Sajma ribolova u Nišu, svečano da otvorim mušičarski revir "Čair", prvi na suvom.
Dozvoljeno je samo mušičarenje bamboo štapovima. Obavezan je C/R, a revir je bogat dobermanima, svim vrstama terijera, mačkama, golubovima, gugutkama, gušterima, malom decom, starcima, mamama, tatama...
Na otvaranju nije bilo ulova, jer ništa nije "radilo". Jedino je Simpson imao jedan polazak osrednjeg dobermana, koji se baš zainteresovao za njega. :hammer: :hammer: :hammer:
 

Prilozi

  • Mixmaster with bamboo.jpg
    Mixmaster with bamboo.jpg
    57,5 KB · Pregleda: 211

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Baš dobro stanje u reviru, moguć je raznovrstan ulov. Kakav štap preporučuješ za mušičarenje dobermana ? "Rade" li mlade mame ?
Još nisam razmišljao o mušičarenju pasa i ptica, mada razmišljam da otvorim temu o mušičarenju krokodila.
Slika je genijalna, posebno ovi klinci što se vozikaju po parku.
"Suvozač" se baš zainteresovao.   :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja sam zakačio jedan autić, ali sam morao da popustim konac, jer su strogo zaštićeni čairskim propisima.
Simpson je imao nameru da zakove neku mladu mamu, ali nije imao nikakve napade osim tog osrednjeg dobermana.
 

Prilozi

  • Simpson gadja dobermana u Cairu.jpg
    Simpson gadja dobermana u Cairu.jpg
    77,7 KB · Pregleda: 220
Vrh Dno